Zdravím, mám raspbian a potreboval by som zlúčiť 4 fyzické usbčka do jedného (niečo ako rozdelenie disku, lenže opačne). Nikde som sa nedočítal nič konkrétne, vďaka za odpovede. :-)
Zdravím, mám raspbian a potreboval by som zlúčiť 4 fyzické usbčka do jedného (niečo ako rozdelenie disku, lenže opačne). Nikde som sa nedočítal nič konkrétne, vďaka za odpovede. :-)
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Išiel by som na to cez LVM Ja s tým bohužiaľ nemám priamu skúsenosť ale toto je určite cesta. Viď odkaz.
+1
vďaka za odpovede, po väčšom pátraní som konečne našiel návod
Keď klikneš hore na to moje +1, je tam návod v Češtine.
Pokiaľ pod pojmom USBčka rozumieš USB disky, tak to neodporúčam ani keby to boli USB3 zariadenia v USB3 portoch. USB nie je stavané na spoľahlivosť. A dokonca ani cena nepraje tomu návrhu.
Za mňa -1.
presne tak, jedine pouzit raid.
RAID na USBčku je rovnaká blbosť ako LVM (s alebo bez RAIDu), alebo FS ktorý má v sebe RAID alebo LVM (BTRFS, ZFS) na USBčku. USB disky mávajú dosť často spomalené odozvy. Normálne to nevadí, ale pri RAID alebo LVM je toto vyhodnotené ako zlyhávanie disku a USB disk letí z poľa ako pokazený. Aj keď to nie je chyba, ale vlastnosť.
Keď už RAID, tak na klasických diskoch cez SAS alebo aspoň SATA. Ale závisí aj od ceny dát. Zálohovaný internet sa na RAID neoplatí dávať, ani keby to mal byť RAID0.
veru že tak,
ja som skúšal zo starých usbčok (2GB až 4GB) cez 3 usb huby (12 usb) na RPi urobiť jeden disk (asi 35GB) a jediný výsledok bol, že som to každý mesiac musel nahodiť nanovo lebo sa to rozpradlo a stratili vsetky dáta (pre mna bezcenne) po asi roku som sa na to vykašlal a nahradil to starym notebookovým diskom (aj vacsi aj spolahlivejsi) tento "usb-LVM-disk" bol určený ako uložisko pre torrent - nemal šancu prežiť neustále zápisy a čítania
ale skúsenosť dobrá, odporúčam každému čo má dobré nervy a dosť času
Jé, nemáš prosím Tě náhodou foto toho stroje?
nanešťastie aj vďakabohu nemám,
použil som taketo USB HUBy
a tento typ reklamnych USB
RPi 2B (teraz je prilepené na telke ako multimedialne centrum - tak to neviem ani zreprodukovat) v ulohe servera ho nahradil orangepi (lebo ma sata konektor)