Tak ma napadlo, ťažili ste alebo ťažíte nejakú cryptocurrency ? Ma tak napadlo že si nejakú dobrú opensource vyberiem a skúsim že či to dačo hodí :D
cryptocurrency
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Tak ma napadlo, ťažili ste alebo ťažíte nejakú cryptocurrency ? Ma tak napadlo že si nejakú dobrú opensource vyberiem a skúsim že či to dačo hodí :D
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Potom povedz či na tom zarobili okrem elektrární a výrobcov HW aj koncový užívateľ.
Ak máš elektrinu a HW zadarmo tak hej :P
v praci sa potesia :)
Podľa povahy otázky, na intráku. V práci by ho za to nielen spucovali. A zarobí na tom menej ako milióntinu nákladov ktoré na tom zaryžuje len elektráreň.
Ono, v dnešnej dobe sa pri známych menách neoplatí ťažiť bez špecializovaného HW. A pri neznámych bude musieť čakať 5 alebo viac rokov aby vedel či mu to ťaženie niečo hodilo. A špecializovaným HW nemyslím jeden smutný Asic za dvacku. Ten vyťaží zlomky eurocentov za rok, a sám zožerie viac ako tisíc násobok peňazí za elektrinu.
Možno to bude znieť divno, ale je efektívnejšie sa postaviť s gitarou a klobúkom na námestie. Človek zarobí viac ako pri ťažení kryptomien.
:)
Ťažiť cc sa dnes už nevyplatí, pokiaľ niekto nevymyslí nejakú novú zaujímavú menu. Môžeš sa pohrať so skompilovaním si nejakých minerov a skúsiť vyťažiť nejakú novú menu, ak budeš mať moc šťastia, tak stúpne na cene a ty budeš milionár. Áno také prípady sa stali, ale zatiaľ neviem o žiadnej novej mene ktorá by niečim zaujala. Posledná zaujímavá bola Ethereum, možno keby si nad ním niečo vymyslel, tak by si šlo privyrobiť.
Počul som, že niektorí ľudia si privyrábajú na Storj. Tam ale neťažíš menu, ale vlastne prenajímaš diskový priestor.
Keď už by si sa odhodlal do toho ísť, len tak na skúšku, budeš potrebovať novšiu grafickú kartu, pretože väčšina minerov vyžaduje novšie Compute Capability.
Nejaké meny mám naťažené, ale ceny sa pohybujú v tisícinách centu :)
Nemal som na mysli BTC skor daco dalsie tazit, kde je to este mozne... A som myslel ze ich je menej, ale tych cc je ako hubov po dazdi...
Ak mas hlavu na marketing tak si zaloz vlastnu menu. To je asi najlepsi sposob ako na tom zarobit.
To ani zďaleka. Najlepšie a bez nákladov sa zarába na obchodovaní. Napr. tí čo za pár drobných nakúpili, Bitcoin, Ethereum, Monero, Dash a podobne ho časom predali za obrovské peniaze. Takže aj náhodný nákup je cesta, alebo denno denné sledovanie burzy na fulltime.
Ano, ako sa bavime o drobnych(par mil.) Ovsem ak by to spravil ako vacsina ostatnych, zalozil vlastnu menu, natazil milony a presvedcil ostatnych aby mu menu zhodnotili. Potom uz staci len dopredu natazene rozpredat a je za vodou.
Dnes burza dost stagnuje. Pohyb je v jednotkach percent a ak je vyssi vykyv tak tam nezhodnotis velku ciastku lebo zasa zhodis cenu. Teraz je to tak na spokojne prezitie.
Jeden článok od programátora Bitcoinu.
https://blog.plan99.net/the-resolution-of-the-bitcoin-experiment-dabb30201f7
Tak už len dostať nejaký nápad ako zbohatnúť :D Uvažoval už z vás niekto že založí/vymyslí nový projekt ? Napríklad opensource projekt, spravia sa prezentácie, videjká, čiastočne sa to vyvinie a potom sa vyzbierajú na to peniaze nejaký crowdfunding ???
Nezdá sa ti, že v tomto štáte už priveľa ľudí dostalo nápad?
Vymysli nejaký typ elektrického neurostimulátoru čo bude mať možnosť nastaviť produkciu endorfínu alebo dopamínu, a svet ti bude ležať pri nohách.
Alebo nejaký neurostimulátor čo bude blokovať rôzne typy receptorov a tým pádom to bude znižovať chuť na fajčenie (nikotínové receptory sú bežne v mozgu keďže kyselina nikotínová je niacín, teda vitamín B3), na sladké, na alkohol alebo na iné alkaloidy. A bude ti pri nohách ležať aj druhý svet.
Alebo choď jednoducho pracovať, aj to ponúka spôsob zárobku.
Ty dačo berieš ?
Áno. Peniaze na výplatu. Skôr alebo neskôr s tým začneš aj ty.
Pravdu povediac, celá tá myšlienka ťaženia meny je mi čudná. Bežná mena sa získa tak, že niečo vyprodukuješ alebo predáš a za to ako zástupnú hodnotu dostaneš menu. Ale toto ťaženie kryptomeny mi nejako nesedí. Však sa tým nezíska nič, čo by malo nejakú naozajstnú hodnotu. Navyše ak sa ťaží, tak objem kryptomeny stúpa, bez nejakého navýšenia nejakého tovaru, tým by mala hodnota kryptomeny klesať, podobne, ako je tomu, keď sa vytlačia peniaze. Tu však kupodivu kryptomena získava na hodnote, čo je v protiklade s logikou veci.
Krypto meny je obmedzený počet a to je limitujúce, takže žiadne tlačenie inflačnej meny tu neexistuje. Rovnako ako zlato neklesá na cene, hoci sa stále ťaží, ale dopredu sa vie koľko ho na svete je a ďalšie už len tak z neba nepadne. Jedine žeby sa niekomu podarilo vypúšťaním dymu do vody v umývadle nejaké vyrobiť.
Z tým zlatom sa pekne mýliš. Zlata sa púšťa na trh len toľko, koľko sa spotrebuje. Bez ohľadu na to, koľko sa toho zlata vyťaží. To však neeliminuje výkyvy ceny zlata. Pozri si ako krásne osciluje jeho cena, grafov je plný internet.
A pri kryptomenách je ich hodnota daná len dopytom. Ten ale už závisí od usadenia danej meny na trhu. Podobne ako je to pri petrodolároch, lenže tých je menej typov a majú staršiu histériu.
Zlata je konečný počet, vzniká pri výbuchu supernov v presne danom pomere, takže cenu robí dopyt a konečný počet kg. Rovnako je to u kryptomeny, keď je o ňu záujem, tak cenu udržiava aj jej obmedzený počet.
Nie, nie. Trh zo zlatom je uz rovnako zbastardeny ako trh s peniazmi ktore mali byt kryte zlatom. Zlato sa uz tiez predava ako virtualna mena vo vacsom mnozstve ako je fyzicke natazene mnozstvo zlata. Nedavno o som o tom cital clanok(neviem aky stary) a tam sa pisalo ze prave preto je zlato take lacne ze sa ho obchoduje viac ako ho je natazeneho. Ak by sa drzali natazeneho mnozstva tak podla toho clanku by bola cena zlata asi 3x vyssia.
Este dolnim ze napriklad striebro sa uz neberie ako cenny kov ale ako technicky kov. Je to vraj preto ze sa nasli dalsie obrovske loziska a tym jeho cena klesla a stratilo hodnotu.
Celkovo burzy sú podvod. Pozeral som dokument o obchodovaní so striebrom a denne sa ho predá dvakrát toľko ako sa kedy vyťažilo, ale to sme trochu odbočili.
Toto sa robí na burzách pri každej komodite ak burzy umožňujú predaj tovaru bez jeho doručenia. Alebo ak neberú do úvahy časové pásma, a umožnia tak vznik časového paradoxu (predáš skôr ako nakúpiš).
Kryptomeny sa tiež nedoručujú, ich kompletný a verejne sledovateľný pohyb sa zapisuje do blockchainu ktorý sa občas rozsynchronizuje. A tak zopár krát nastala aj výnimka keď sa vyťažilo z jedného bloku viac ako dvacka, nestornovali to ani raz.
Kryptomeny sa delia na proof-of-work, to sú také, čo sa ťažia a proof-of-stake, to sú také, ktoré sa neťažia. Existujú aj profesionálne projekty ako Hyperledger, Interledger alebo Corda -tam pracuje spomínaný Mike Hearn. Problém nie je v ťažbe. Problém je v tom, že všetko je to technológia distribuovaných účtovných kníh (blockchain), čo je, počítačový kód, ktorý rastie donekonečna. Stojí to na viere, že kapacita počítačov bude rásť úmerne potrebám účtovnej knihy.
No neviem či existuje s bitcoinom nejaký plán, aby sám seba v dohľadnej dobe nezadrhol... Nechápem prečo to tak riešia... Niekde som videl návrh, kde by sa mena ťažila na základe hlasovania, respektíve predchádzajúcim hlasovaním počas transakcie by v nasledujúcich transakciách podľa výsledku hlasovania ne/vznikala ďalšia mena. Tiež riešenie straty meny, keď niekomu zhorí pc, alebo zabudne heslo, čo sa stáva dosť často... Po čase by sa mena, s ktorou sa určitý čas nehýbalo automaticky vymazala.
To by bolo znakom dobrej a dlhodobej pasívnej investície. Som za.
Jasne ze sa oplati tazit, inak by predsa nikto netazil. Treba len doladit spotrebu a vykon, pohrat sa stym a ide to aj za slovenske ceny elektriny. Ak nechcete zhanat ASIC hw, ale tazit iba na grafike, tak vyber sa zuzil, (a bude uzsi este viac), ale predsa: Ethereum, ZCASH, Monero... To ziaden linuxak nie je crypto frendly?
Ked pozeram ako podporit linuxos a tam je ikonka PayPal, tak sa mi penazenka vo vrecku zatvara... to naozaj neprimate dary v BTC ? Co sme to za Open Source komunita! :)
Tak sup sup napravit chybu a nainstalovat Bitcoin, Monero a vycapit donate adresu do sekcie podporte nas.
Keď teda doladíš tú spotrebu a výkon, tak sa ozvi.
Ved preto sa ozyvam, lebo ja tazim, co by si chcel? Poradit? Bud presnejší
Perfiš. Aké auto si si kúpil minulý týždeň, a aké tento týždeň?
Ethereum oplatí sa za 4 dni ťaženia sa vráti mesačná spotreba tvrdi spolužiak a ťažiť menšie meny hoci maju menšiu hodnotu ale vyťažíš viac napr vyťažíš 10 000 a v hodnote 100€ a vyťažíš 100 Ethereum v hodnote 120€ ale Ethereum je stabilný a rastie pomenej ale keď ti skočí 10 000 o 10 centov hore tak zarobíš viac ako keď ti za jeden Ethereum zdvihnú o 10 centov a maš len 100
inak prečo sa zaviedli cryptomeny aby sa mohli zrušiť banky a peniaze a boli iba virtuálne aby nas mohli očipovať
Nie čipovanie je už davno naplanovane.Bill zgate vyvyja cipy podkozu antikoncepciu, jako zredukovat pocet aby sa nerodili.
To bol pokus o decentralizaciô, ale po 3 svetovej už ti ani virtual nepomože. Len sol diamanto a jedlo bude platit.
Pravé poklady - 19 Nezhromažďujte si poklady na zemi, kde ich moľ a hrdza ničia a kde sa zlodeji dobýjajú a kradnú. 20 V nebi si zhromažďujte poklady; tam ich neničí ani moľ ani hrdza a tam sa zlodeji nedobýjajú a nekradnú. 21 Lebo kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce. Lampou tela je oko - 22 Lampou tela je oko. Ak bude tvoje oko čisté, bude celé tvoje telo vo svetle. 23 Ale ak sa tvoje oko zakalí, bude celé tvoje telo vo tme. A keď už svetlo, čo je v tebe, je tmou, aká bude potom tma sama?!
Asi som sa trafil na iny web, podla predch. par prispevkov.
Myslíš na web: Zjem aj Liek?