Zdravim, Vas tu vo spolok,
prave som sa pokusal nieco sa naucit o scriptovani v c++, zaujimalo by ma ako sa da nacitat premenna z terminalu do programu
Zdravim, Vas tu vo spolok,
prave som sa pokusal nieco sa naucit o scriptovani v c++, zaujimalo by ma ako sa da nacitat premenna z terminalu do programu
Máte záujem vyskúšať si prostredie LXQT? Jedna z možností je nová verzia PCLinuxOS (2019.2), ktorá práve toto prostredie ponúka. ISO obraz má cca 1.1GB.
Dlhé zimné večery sa pomaly končia, ale 1117 strán dokumentácie k linuxovému jadru hádam ešte stihneme :)
(Česko) WEDOS: Díky novému paragrafu může policie až na 90 dnů vypnout jakýkoli web
Byla vydána nová vývojová verze datového formátu a souvisejících nástrojů Relational pipes. Hlavní novinkou verze v0.10 je nástroj relpipe-tr-guile, který díky GNU Guile umožňuje filtrovat a transformovat relační data pomocí výrazů jazyka Scheme.
Bola vydaná nová, majoritná verzia linuxového prostredia pre windows systémy, Cygwin 3.0.0-1. Prehľad zmien nájdete v správe k vydaniu.
Bola vydaná nová opravná verzia Debianu stretch. V tejto verzii sú riešené hlavne bezpečnostné problémy, ale bolo vyriešených aj niekoľko iných chýb. Distribúciu nainštalovanú zo starších vydaní je odporúčané po inštalácii aktualizovať cez správcu balíčkov.
Ak používate LTS verziu Ubuntu, môžete si stiahnuť nové ISO obrazy, 18.04.2. K dispozícií sú obrazy pre Ubuntu, Kubuntu a ďalšie projekty.
Podľa portálu It's FOSS patria tieto softy medzi to najlepšie vo svete mediálnych serverov:
Nadácia FreeBSD zverejnila vo svojom Newsletteri plány na rok 2019.
V zozname je napríklad vylepšená infraštruktúra, zlepšenie FreeBSD pre desktopy a notebooky. "Veľa ľudí priraďuje FreeBSD automaticky ku serverom, ale je dôležité aby tento OS pracoval spoľahlivo aj na zariadeniach klientov." To umožňuje a zároveň vyžaduje aby vývojári testovali tento produkt za rôznych podmienok (WiFi, grafika Intel, podpora 802.11ac a pod.).
Na tri dni sa Bratislava v roku 2019 opäť stane hlavným mestom Pythonu. Počas tretieho marcového víkendu bude hostiteľom konferencie PyCon SK, zameranej na jeden z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti. Hostiteľom konferencie bude v dňoch 22. až 24. marca 2019 Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzite v Bratislave.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Finančne nás môžte podporiť cez PayPal:
Kazdy program ma svoje prostredie. Vid priklad /proc/PID/environ. Viac menej su to premenne z konzoli. Vypis aktualne nastavenych premien v konzole je prikazom set. Definicia globalna je napr. a=3 alebo cez export a=3. Zrusenie je unset PREMENNA.
A ako programatorsky (pisane C-ckarom):
1. Pouzit plnu definiciu main. Tj.
A premenne su dostupne v dvojrozmernom poli resp. jednorozmerne polev retazcov ulozene v env.. Pri vypise riadkov/stlpcov pola je posledny prvok ukonceny jednorozmerneho retazca pola ukonceny NULL.
2. Pouzit globalnu premennu a s nou pracovat.
(Viac vid man environ).
3. Treti najviac user-friendly. A to pouzit funkciu getenv. Alebo pozri man getenv.
Spustíš si ho napríklad: ./test a1 b2 c3
http://www.cplusplus.com/reference/cstdlib/getenv/
prave som sa pokusal nieco sa naucit o scriptovani v c++
no, evidentne bol ten pokus marny...
Preco nie?
Prreto že C++ nieje skriptovací jazyk.
Preto že C++ nie je primarneskriptovací jazyk.
Co nie je, moze byt.
C++ je kompilovaný jazyk, takže ťažko môže byť skriptovací. To znamená, že predtým, ako ho ideš spustiť, ho musíš skompilovať, inak nebude fungovať.
To ze je tak, neznamena, ze sa neda zmenit. Nic ti nebrani ho implementovat ako aj skriptovaci jazyk. Resp. jeho zakladnu cast, kedze rozsah standardov c++ je velky. Cize kludne, ak niekto chce, to moze urobit. ... Ale naco vynachadzat kolo, ked uz je vynajdene.
Toto je fakt veľká myšlienka, je to ťažko aj komentovať.
A čo má tvoj príspevok spoločné s tým že pôvodná otázka je "ako načítať premenné prostredia v programe cpp"?
export ORACLE_SID ORACLE_HOME ...