Dobrý deň, som iba bežný používateľ a keď mi v ponuke aktualizácie vyskočí niečo takéto, neviem, ako s tým naložiť :-) Poradíte, prosím? Linux Mint 17.1 Rebecca.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Dobrý deň, som iba bežný používateľ a keď mi v ponuke aktualizácie vyskočí niečo takéto, neviem, ako s tým naložiť :-) Poradíte, prosím? Linux Mint 17.1 Rebecca.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Po 6 mesiacoch vývoja bola vydaná verzia 2.0 komunitnej distribúcie vimu SpaceVim. Medzi novinkami nájdeme podporu gitter / IRC v chat vrstve, autosave plugin alebo scrollbary vo vim8.
Zdroj: spacevim.org
Spoločnosť system76 predstavila notebook Lemur Pro s open source firmvérom coreboot, CPU intel 12 generácie a max 40 GB RAM.
Zdroj: system76.com
Linuxové telefóny PinePhone a ich príslušenstvo je možné od teraz kúpiť priamo v európskom obchode s 2-ročnu zárukou a 14-dňoovu lehotou na vrátenie tovaru.
Zdroj: pine64eu.com
Kampaň na podporu hracej konzoly GPD WIN Max 2 začína na indiegogo 7.7.2022. Zariadenie má 10.1" LCD, procesor AMD R7-6800U alebo Intel Core i7-1260P a 67Wh batériu.
Zdroj: gpd.hk
Proteus tím vydal verziu 5.0 distribúcie Porteus založenej na Slackware 15.0. Na výber je 8 desktopových prostredí od ľahších ako Xfce, LXQt až po GNOME / KDE.
Zdroj: forum.porteus.org
Balík pre prácu s RAW fotografiami bol vydaný vo verzii 4.0 s prepracovaným užívateľským rozhraním. Z ďalších noviniek tu nájdeme napríklad vylepšenie výkonu OpenCL, vylepšené moduly pre expozíciu a kalibráciu farieb, alebo prepracované mapovanie farieb Filmic v6.
Zdroj: darktable.org
Unity 7.6 je prvá veľká aktualizácia prostredia Unity po 6 rokoch. Prostredie prináša rôzne vizuálne zmeny, opravy, ale aj zníženie spotreby RAM na približne 700-800 MB.
Zdroj: unity.ubuntuunity.org
Pol roka od poslednej verzie bola vydaná verzia 1.21 display server protokolu Wayland. Okrem menších zmien je hlavnou a najviac viditeľnou novinkou podpora scrollovania s vysokým rozlíšením (obsah sa posúva plynulo namiesto skokového posunu ako doteraz).
Zdroj: lists.freedesktop.org
Organizácia Software Freedom Conservancy (SFC) vydala odporúčanie pre vývojárov free software, aby opustili platformu GitHub a presunuli svoje repozitáre na iný hosting. SFC upozornila na niekoľko problémov, menovite hlavne Copilot, ktorý bol trénovaný na otvorenom softvéri.
Zdroj: sfconservancy.org
Rust tím predstavil na svojom blogu novinky vo verzii 1.62.0 programovacieho jazyka Rust. Táto verzia pridáva príkaz cargo add
, rýchlejšie a ľahšie mutexy na linuxe a rôzne stabiliozvané API.
Zdroj: blog.rust-lang.org
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Treba kliknúť na tlačítko inštalovať aktualizácie a zadať heslo.
su len 2 možnosti aktualizovať ale nie
druhú možnosť neodporúčam, aktuálny systém je základ bezpečnosti a stability
Ako aktualizovať, to viem. Ale prečo tie 4-ky a 5-ky (neisté/nebezpečné aktualizácie)? Čo hrozí, ak spustím aktualizáciu?
Odporúča sa aktualizovať 1, 2, a 3 úrovne, vyššie úrovne sú potenciálne možným zdrojom ťažkostí ale pokiaľ máš na to odvahu, môžeš to tiež zaškrtnúť a spustiť. Pre začiatočníka je však istejšie úrovne 4 a 5 nepoužívať.
Počítam že vyššie úrovne budú na variáciu dist-upgrade, takže sa upgradnú aj majoritné verzie a nie len backporované opravy. Stabilnejšie by to malo byť ako píše Livian.
Rozumiem dobre, že riešením by bol skôr celkový upgrade? Priznám sa, nechce sa mi do takýchto aktualizácií, keď tam je nejaké to riziko.
Nie, nechaj to tak, ako to je, čiže aktualizuj iba úrovne 1, 2 a 3. Ostatné úrovne sú pre znalých alebo tých, ktorým nevadí občasné riešenie problémov.
Ja predpokladam ze su to len notestovane aktualizacie. Ked prejdu testovanim tak sa za par dni posunu do kategorie 1, 2 alebo 3. Cize casom sa nainstaluju aj tak.
notestovane = neotestovane. :D