Zdravim,
pouziva niekto eID na Fedore? Su dostupne RPM balicky?
Vdaka.
Zdravim,
pouziva niekto eID na Fedore? Su dostupne RPM balicky?
Vdaka.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
eID a eSlovensko nefunguje poriadne ani vo windowse, ja som sa v linuxe neodvážil to ani skúšať
príklad: v návode k používaniu služby (myslím že to bolo pri podaní na úprad priemyselného vlastníctva) bolo uvedené že je potrebné výlučne použiť internet explorer (dnes už to tam nemajú)
postup však nefungoval tak mi na support linke poradili použiť chrome (čo som teda neskúsil keďže návod veľkým upozorňoval že to funguje len pod internet explorerom) a čuduj sa svete v chrome to podanie prešlo
nechcem vedieť ako tieto veci funguju pod linuxom, lebo štandartným odporúčaním technickej podpory je preinštalovať všetko vrátane firmwaru auta na ktorom som prišiel do práce (asi ten sw má nejaký časovač a každé dva dni ho treba preinštalovávať - lebo naozaj po preinštalovní z tej istej inštalačky sa to často rozchodí)
a to že treba skúšat stiredať medzi IE, FF a Chrome asi podľa polohy venuše je len bonus
najpodstatnejšie som zabudol, myslím že boli balíky len pre buntu, debian a mint, neviem čo to zmenili
ale podpisova aplikácia (KEP) bola v jave, takže tá by mala fungovať všade
No prave, ze som nikde nenasiel RPM balicek, len tie ktore spominas.
Nakoniec som to narychlo vyriesil cez firemny windows server a v remmine som si zaskrtol forwarding smart card.
za pokus by stálo použiť konverziu deb => rpm, myslým že to šlo cez príkaz/program alien (teda ak to ešte funguje, fedoru som už dlhe roky nepouzil
No tiez som nasiel takuto moznost, ale naco si zasierat OS so statnym svinstvom. :-D
To je dobrá otázka. Ale keďže sa už pýtaš "ako", tak odpoveď na otázku "prečo" musíš poznať.
Finančná správa?!
pouzival som eID na Debiane.
Vacsinou to islo (mali caste time outy) ale je to uz 1-2 roky co nemam OP tak neviem. rpm nikdy nevydali ale slo to cez aliena.
Posledna verzia je ale pre Debian 7
eID používam v linux minte
mal som to aj v manjare
posledna verzia je na debian7, podarilo sa mi to rozbehat na debian9 - upravil som zoznam zavyslosti v eid deb balicku (libssl1.0.0 -> libssl1.0.2) a nasledne rucne vykopiroval kniznice zo stareho libssl1.0.0 deb balicku do systemu. fedora ma vseobecne ovela novsie balicky ako debian, takze rozbehat to chvilku potrva. ale isiel by som na to asi touto cestou (konverzia na rpm, uprava zavyslosti, nakopirovanie starsich kniznic). netreba sa toho bat, program je pomerne jednoduchy a vyzaduje zopar veci. hlavne si nerozbit package manazer chybajucimi zavyslostami :)