Zdravim,
pouziva niekto eID na Fedore? Su dostupne RPM balicky?
Vdaka.
Zdravim,
pouziva niekto eID na Fedore? Su dostupne RPM balicky?
Vdaka.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Bola vydaná verzia 4.0 modelovacieho a renderovaciehho nástroja Blender. Veľké množstvo zmien bolo zapracované hlavne v renderovacom backende Cycles, Vylepšenia v rozhraní sa týkajú hlavne animácie. Minimálna verzia OpenGL pre toto vydanie je 4.3.
Zdroj: blender.org
Nová verzia linuxového jadra prináša lepšie zabezpečenie pre procesory Intel a širšiu podporu hardvéru.
Zdroj: 9to5Linux
Bola vydaná verzia 3.12 programovacieho jazyka Python. Medzi novinkami nájdeme napríklad flexibilnejšie parsovanie f-stringov, subinterpretery s vlastným GIL, alebo rôzne optimalizácie. Viacej informácii nájdete v zozname noviniek.
Zdroj: python.org
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
eID a eSlovensko nefunguje poriadne ani vo windowse, ja som sa v linuxe neodvážil to ani skúšať
príklad: v návode k používaniu služby (myslím že to bolo pri podaní na úprad priemyselného vlastníctva) bolo uvedené že je potrebné výlučne použiť internet explorer (dnes už to tam nemajú)
postup však nefungoval tak mi na support linke poradili použiť chrome (čo som teda neskúsil keďže návod veľkým upozorňoval že to funguje len pod internet explorerom) a čuduj sa svete v chrome to podanie prešlo
nechcem vedieť ako tieto veci funguju pod linuxom, lebo štandartným odporúčaním technickej podpory je preinštalovať všetko vrátane firmwaru auta na ktorom som prišiel do práce (asi ten sw má nejaký časovač a každé dva dni ho treba preinštalovávať - lebo naozaj po preinštalovní z tej istej inštalačky sa to často rozchodí)
a to že treba skúšat stiredať medzi IE, FF a Chrome asi podľa polohy venuše je len bonus
najpodstatnejšie som zabudol, myslím že boli balíky len pre buntu, debian a mint, neviem čo to zmenili
ale podpisova aplikácia (KEP) bola v jave, takže tá by mala fungovať všade
No prave, ze som nikde nenasiel RPM balicek, len tie ktore spominas.
Nakoniec som to narychlo vyriesil cez firemny windows server a v remmine som si zaskrtol forwarding smart card.
za pokus by stálo použiť konverziu deb => rpm, myslým že to šlo cez príkaz/program alien (teda ak to ešte funguje, fedoru som už dlhe roky nepouzil
No tiez som nasiel takuto moznost, ale naco si zasierat OS so statnym svinstvom. :-D
To je dobrá otázka. Ale keďže sa už pýtaš "ako", tak odpoveď na otázku "prečo" musíš poznať.
Finančná správa?!
pouzival som eID na Debiane.
Vacsinou to islo (mali caste time outy) ale je to uz 1-2 roky co nemam OP tak neviem. rpm nikdy nevydali ale slo to cez aliena.
Posledna verzia je ale pre Debian 7
eID používam v linux minte
mal som to aj v manjare
posledna verzia je na debian7, podarilo sa mi to rozbehat na debian9 - upravil som zoznam zavyslosti v eid deb balicku (libssl1.0.0 -> libssl1.0.2) a nasledne rucne vykopiroval kniznice zo stareho libssl1.0.0 deb balicku do systemu. fedora ma vseobecne ovela novsie balicky ako debian, takze rozbehat to chvilku potrva. ale isiel by som na to asi touto cestou (konverzia na rpm, uprava zavyslosti, nakopirovanie starsich kniznic). netreba sa toho bat, program je pomerne jednoduchy a vyzaduje zopar veci. hlavne si nerozbit package manazer chybajucimi zavyslostami :)