Zdravim,
pouziva niekto eID na Fedore? Su dostupne RPM balicky?
Vdaka.
Zdravim,
pouziva niekto eID na Fedore? Su dostupne RPM balicky?
Vdaka.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Špecifická distribúcia pre staré počítače, ktorá bola na puppy linuxe. Posledná verzia je z 30.1.2023.
Legacy OS je postavený na antiX / Debian Bullseye 64 Bit a momentélne je vo vývoji aj 32bitová verzia
Zdroj: Legacy OS
Tomáš Matějíček vydal nové verzie Slax v dvoch edíciách, 15.0.1 postavený na Slackware a Slax 11.6.0 na stabilnom Debiane.
Zdroj: Slax.org
Samsung vydal odporúčania na optimalizáciu MySQL pre beh na SSD. V dokumente uvádza aj benchmarky.
Zdroj: Samsung Semiconductor
15.1.2023 bola vydaná tretia minoritná verzia MX linux 21.
Zdroj: MX Linux
Vývojári linuxovej distribúcie OpenMandriva predstavili užívateľom novú rolling-release edíciu s názvom ROME. Táto edícia OpenMandrivy má vyplniť priestor medzi stabilnou a vývojovou vetvou s častejšími aktualizáciami softvérových balíčkov.
Zdroj: LinuxExpress
Po dlhej dobe bola dnes uvoľnená nová verzia Retro Virtual Machine(2.1.0). Jedná sa o veľmi zaujímavý emulátor ZX Spectra a jeho klonov. Okrem iných noviniek, dokáže nová verzia emulovať aj Sega Master System. Okrem podpory Windows a MacOS, je Retro Virtual Machine samozrejme dostupný aj pre Linux.
Zdroj: Retro Virtual Machine
Po dvoch rokoch vývoja oznámila vydanie desktopového prostredia Xfce 4.18, ktorej cieľom je poskytnúť klasický desktop, ktorý na svoj chod vyžaduje minimálne systémové prostriedky.
Zdroj: xfce.org
Podpora formátu JPEG XL bola odstránená z prehliadača Google Chrome / Chromium.
Na stránkach zive.cz sa objavila recenzia na českého výrobcu miniPC, firmu Asome. MiniPC má rozmer 178x178x34 mm a je osadený procesorom AMD Ryzen 7 PRO 5700G 4,6 GHz 45-65W s momentálne najsilnejšou integrovanou grafickou kartou, 16 GB RAM a 1 TB SSD. Ako operačný systém je použitý Win11 Pro. Pre menej náročných užívateľov je k dispozícii i verzia s AMD Ryzen 5 PRO 5650GE 4,4 GHz 35W.
Zdroj: Zive.cz
Bola vydaná verzia 3.4 3D modelovacieho a animačného nástroja Blender. Novinka obsahuje vylepšenia renderera Cycles, nové editačné nástroje, vylepšenia výkonu a mnoho ďalších noviniek.
Zdroj: blender.org
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
eID a eSlovensko nefunguje poriadne ani vo windowse, ja som sa v linuxe neodvážil to ani skúšať
príklad: v návode k používaniu služby (myslím že to bolo pri podaní na úprad priemyselného vlastníctva) bolo uvedené že je potrebné výlučne použiť internet explorer (dnes už to tam nemajú)
postup však nefungoval tak mi na support linke poradili použiť chrome (čo som teda neskúsil keďže návod veľkým upozorňoval že to funguje len pod internet explorerom) a čuduj sa svete v chrome to podanie prešlo
nechcem vedieť ako tieto veci funguju pod linuxom, lebo štandartným odporúčaním technickej podpory je preinštalovať všetko vrátane firmwaru auta na ktorom som prišiel do práce (asi ten sw má nejaký časovač a každé dva dni ho treba preinštalovávať - lebo naozaj po preinštalovní z tej istej inštalačky sa to často rozchodí)
a to že treba skúšat stiredať medzi IE, FF a Chrome asi podľa polohy venuše je len bonus
najpodstatnejšie som zabudol, myslím že boli balíky len pre buntu, debian a mint, neviem čo to zmenili
ale podpisova aplikácia (KEP) bola v jave, takže tá by mala fungovať všade
No prave, ze som nikde nenasiel RPM balicek, len tie ktore spominas.
Nakoniec som to narychlo vyriesil cez firemny windows server a v remmine som si zaskrtol forwarding smart card.
za pokus by stálo použiť konverziu deb => rpm, myslým že to šlo cez príkaz/program alien (teda ak to ešte funguje, fedoru som už dlhe roky nepouzil
No tiez som nasiel takuto moznost, ale naco si zasierat OS so statnym svinstvom. :-D
To je dobrá otázka. Ale keďže sa už pýtaš "ako", tak odpoveď na otázku "prečo" musíš poznať.
Finančná správa?!
pouzival som eID na Debiane.
Vacsinou to islo (mali caste time outy) ale je to uz 1-2 roky co nemam OP tak neviem. rpm nikdy nevydali ale slo to cez aliena.
Posledna verzia je ale pre Debian 7
eID používam v linux minte
mal som to aj v manjare
posledna verzia je na debian7, podarilo sa mi to rozbehat na debian9 - upravil som zoznam zavyslosti v eid deb balicku (libssl1.0.0 -> libssl1.0.2) a nasledne rucne vykopiroval kniznice zo stareho libssl1.0.0 deb balicku do systemu. fedora ma vseobecne ovela novsie balicky ako debian, takze rozbehat to chvilku potrva. ale isiel by som na to asi touto cestou (konverzia na rpm, uprava zavyslosti, nakopirovanie starsich kniznic). netreba sa toho bat, program je pomerne jednoduchy a vyzaduje zopar veci. hlavne si nerozbit package manazer chybajucimi zavyslostami :)