VPN na verejny free sever - Da sa to?

Sekcia: Konfigurácia 03.08.2018 | 11:25
Avatar Ed   Návštevník

Zdravim.

Mám pripojenie do internetu cez radio. Bohuzial sedim za niekolkymi routrami od ISP. Nemam pevnu IP adresu. Na internet sa samozrejme dostanem ale naopak - z internetu na moj web serverik s nedostanem (problem ISP - nevlastnim pevnu verejnu IP).

A potrebujem sa z internetu dostat na moj privatny web server (Debian8 ako FW, WEB, PROXY) - nic velke, len nejake statusy citat.

Tak ma napadlo - vytvorit nejaku VPN konciacu na internete na nejakom free serveri. Cize na mojom privatnom serveri iniciovat VPN klienta voci tomuto free VPN serveru a nechat tento konekt aktivny. Nasledne by som sa teoreticky vedel z hocijakeho pocitaca pripojeneho k internetu, cez tuto VPN dostat az ku mne na web server.

- Da sa to realizovat, alebo som vymyslel blbost? Ako inak to okorculovat?

Vdaka. ed.

    • RE: VPN na verejny free sever - Da sa to? 03.08.2018 | 12:30
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Ked to mas takto zanatovane tak ti nepojde ani dyndns. Jednoduchsie je napisat ISP nech ti zriadi verejnu. Ved to stoji par eur.

    • RE: VPN na verejny free sever - Da sa to? 03.08.2018 | 12:32
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ide to. Problém je v tom, že VPN je podľa všeobecných podmienok zakázané v zadarmových a lacných virtuálnych serveroch. Zneužívali to kadejakí torrenťáci, ľudia čo chceli amerikánsky netflix alebo inak zdieľať tikitálny obsah..

      • RE: VPN na verejny free sever - Da sa to? 03.08.2018 | 12:53
        Avatar vps   Návštevník

        Pouzivam lacny VPS a nijake obmedzenia nemam okrem traficu.

        • RE: VPN na verejny free sever - Da sa to? 03.08.2018 | 13:26
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Oni to riešia reaktívne, v prípade podozrivého trafficu. Nejaý drobný traffic neriešia ak je typu "občas sa pozrem doma na webku či mi čokel zas nerozkúsal vankúš na pohovke".

          Ak by si si tam zapol niešo väčšie, tak si ťa môžu v kľude odchytiť a zablokovať ti kredit.

          • RE: VPN na verejny free sever - Da sa to? 03.08.2018 | 13:52
            Avatar vps   Návštevník

            Ale to by muselo hranici s tresnym podozrenim alebo oznamenim. ...

            Sak aj divne veci su niekedy normalne. ... Znamy poslal rovnaku SMS viacerym ludom (hramadna SMS) a potom mu operator volal, ze ma vela poslanich SMS, ze nahodou nejaky virus nema v mobile. Lebo ta jeho SMS bola rozdelena na niekolko SMS (ked mas dlhu SMS).

            • RE: VPN na verejny free sever - Da sa to? 03.08.2018 | 14:18
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              A preto majú vo všeobecných podmienkach takú klauzulu. Aspoň potom nemusia ignorovať komunikáciu typu "mňa ako zákazníka nezaujíma že to je vo vašej krajine nelegálne, u nás v slovakistane je to legálne" a môžu to legálne zmiesť zo stola.

            • RE: VPN na verejny free sever - Da sa to? 03.08.2018 | 14:51
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              Neviem ako tvoj kamos ale ja z mobilu neposlem viac ako 5tim ludom naraz sms.

          • RE: VPN na verejny free sever - Da sa to? 03.08.2018 | 15:29
            Avatar vpn   Návštevník

            Tolko tvoja teoria alebo predpoklad, tu mas napr. realitu: https://www.forpsicloud.sk/documents/tc-files/sk/4_pravidlavyuzivaniasluzbyforpsicloud.aspx

            • RE: VPN na verejny free sever - Da sa to? 04.08.2018 | 08:43
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Áno, tie podmienky potvrdzujú moje slová. Keď dokážeš identifikovať príčinu, tak to pochopíš. Ale zatial máš čas.

      • RE: VPN na verejny free sever - Da sa to? 03.08.2018 | 12:57
        Avatar Ed   Návštevník

        Super. Nasiel som nejake free VPN servery. Napriklad: https://www.vpnjantit.com/free-openvpn-port-443.html

        Vytvorim si teda login (teda pristup), nakonfigurujem mojho klienta a vytvorim prepojenie. Free OpenVPN server ma zverejnenu IP a domenove meno. Takze sa cez ne napojim az ku mne ....

        Vyskusam.

        Vdaka.

    • RE: VPN na verejny free sever - Da sa to? 05.08.2018 | 14:41
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Nie všetko čo je free, je aj dobré, VPN sa dá zriadiť už od jedného eura mesačne a povedal by som, že sa cítim bezpečnejšie.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: VPN na verejny free sever - Da sa to? 05.08.2018 | 15:26
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Už dávno sú v bežnom predaji routre ktorých výrobcovia ponúkajú služby Dynamických DNS záznamov, a aj VPN. Keď som na to posledne pred dvoma rokmi čumel, tak to bolo dokonca zdarma k routeru. Ale neviem či by som mal odvahu pustiť nejakú korporáciu do mojej súkromnej siete, k mojím súkromným dátam.