záujemca o dell xps 13 9360 ?

Sekcia: Ostatné 30.08.2018 | 13:11
Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

Nemienim tu z toho robiť bazár. Takže to kľudne vymažte, ak je to cez čiaru. i5 7200u, ram 8GB, disk 256, predstava 7*10**2€, ale možno ma obmäkčí váš životný príbeh. Pre info ping: jan{bezmedzery}zisko(závin)gmail[BODKA]com

    • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 30.08.2018 | 14:25
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      tá cena je 7*10=70€*2=140€ ??

      ak hej tak ho beriem

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 30.08.2018 | 14:35
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Nie. Tie ceny pozične zodpovedajú tovaru, takže i5 7200u je za 7E, ram 8GB je za 10E, a disk 256 je za 2E.

        • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 30.08.2018 | 15:04
          Avatar tralallalalala   Návštevník

          tak to berem zasa ja.. :D

    • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 30.08.2018 | 18:42
      Avatar Zer0   Návštevník

      Hádam, že nemá každý návštevník vaše vedomosti...

      Cena 700€ je vzhľadom na konštrukciu a ostávajúcu záruku 11 mesiacov úplne normálna.

      Samozrejme, že keď napcháš len tú ram, cpu a ssd do kartónovej krabice, tak to môžeš zvládnuť za 140€. -> to sa už bavíme v bežnej linuxos.sk rovine, kedy normálne živiť 15 ročný stroj s odberom žehličky a odolnosťou spomenutého kartónu.

      • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 31.08.2018 | 09:16
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ideálne keď si niekto v lete dokuruje takým postarším strojom, alebo s ním vysúša vlhkú pivnicu plnú horľavých materiálov.

    • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 31.08.2018 | 18:25
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      možno blbá otázka, ale prečo je to tak šifrované? :)

      prečo sa nenapíše normálna suma? :)

      samozrejme, že to tu každý prelúšti. alebo väčšina. no väčšina si z toho samozrejme len robí srandu...

      • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 00:50
        Avatar Zer0   Návštevník

        By si sa čudoval...

    • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 31.08.2018 | 19:43
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
      ak je to cez čiaru. i5 7200u, ram 8GB, disk 256, predstava 7*10**2€, ale možno ma obmäkčí váš životný príbeh

      Možno test, či je to cez čiaru. Jasne napíš vocogo, deal?

      • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 31.08.2018 | 20:25
        Avatar redhawk75   Používateľ

        tip: potrebuje sa zbavit ntb

    • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 31.08.2018 | 20:24
      Avatar redhawk75   Používateľ

      hm a co nebola spokojnost s i5 7200u? :D :D :D :D

       

      • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 31.08.2018 | 22:11
        Avatar rotor   Návštevník

        Mňa zajíma že koľko vydrží na baterku

        • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 00:47
          Avatar Zer0   Návštevník

          To je debilná otázka už v samotnej podstate. Pracoval som na ňom napr. Praha - Prešov, Prievidza - Praha, atď. a elektrická sieť mi nechýbala. A ani som nemusel ísť na nulu.

          Takže chrome(konzola), firefox(konzola), stále zapnutý net, podsvietenie podľa podmienok a popri tom som si zvyčajne nabíjam mobil...

      • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 00:59
        Avatar Zer0   Návštevník

        Nuž, ja viem, že väčšina skillerov si tu vystačí s 512MB ram, ale niektorým nestačí ani 8GB...

    • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 01:18
      Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

      Aby to bolo jasné,

      potrebujem pre prácu s webom a containermi 2x tolko ram a disku. Takže som si kúpil tohtoročné xps s fhd displejom a 16GB ram.

      A čo sa týka ponúkaného notebooku:

      Ostáva mu 11mesiacov záruky, takže vás môže naozaj zaujímať len mechanický stav a batéria. Batéria drží úžasne, a to mi môžete a nemusíte veriť. Akurát, že xps je niekde inde s výdržou. V biose píše excelent a v plnom pracovnom zaťažení je to tých >8hodín. Jasné, že keď si budete klepať svoj životopis do txt editoru, tak sa dostanete aj >13... Baterku som nevybíjal na nulu a na batérii som pracoval tak akurát. Nemôžem za to, že sa väčšina nevie k batériam chovať a pri 300€ notebooku je to aj tak jedno.

      700€ je niečo, čo by som zaň chcel... nemusíte to hneď prežívať

      Zvyšné parametre si vie každý dohľadať na webe, takže viac ako vypísanie základných parametrov naozaj postačuje.

      • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 09:41
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Dúfam že pracuješ na intranete a nie internete keď ti je 8G RAM málo. Nechcel by som upgradovať môj starý mobil s 3G RAM len aby som si pozrel počasie.

        • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 11:38
          Avatar Zer0   Návštevník

          Troll sa ozval...

          Používal si už moderný browser alebo nejaký odpad postavený na electrone? Ak áno, tak vieš koľko to žerie ram.

          Swap,tab discard, neustále vypínanie programov a znovu načítanie obsahu,... časom omrzí...

          A ak by si chcel narážať na plytvanie finančnými zdrojmi a robiť zo mňa typického "apple adepta". - vlastním xiaomi redmi note 4 a nehanbím sa za to, ale na mobile nepracujem. Nuž NBD záruka tiež bude o niečom inom ako reklamácia v alze.

          A čo sa týka komentov typu: radšej acer za 500 s podporou 32gb ram... Je rozdiel nosiť 15" kelímok o váhe 3kg a nosiť 13" hliník 1,2kg.

          • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 12:32
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Poprosím ťa, povedz mi ktorý prehliadač založený na electrone je dostupný na mobile? Ideálne bez google, používam f-droid.

            • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 12:47
              Avatar Zer0   Návštevník

              Na otázku budem reagovať len ak mi postneš citáciu s tou sprostosťou, na ktorú narážaš.

              Úbožiak.

              • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 13:18
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                CTRL+F: môj starý mobil s 3G RAM

                Som úbožiak ktorému sa zasekávajú na mobile niektoré weby s tonami JS rozťahanými po kadejakých Googloch, Akamaioch a iných Cloudflaroch. Aký mobil by si mi odporučil na prehliadanie súčastného mobilného webu bez blokovania reklám a iných XSS útokov?

                • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 13:27
                  Avatar Zer0   Návštevník

                  Nuž, sám si začal o mobiloch(reaguješ na notebook -> sám si to zvrtneš na mobil a potom chniapeš), takže s tým ti nepomôžem. Ja si tu len obhajujem prečo prechádzam z notebooku s 8GB ram na 16GB ram. Založ si samostatné vlákno a rieš si komplexy tam...

                  • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 13:50
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Ako som už spomínal, tak v posledných rokoch vídavam stále viac webov ktoré vyžadujú výkonnejší stroj ako je server pre obsluhu 500+ užívateľov. A to hlavne v prípade mobilnej verzie webu. V intranete mi také niečo nevadí, tam s mojím súkromným mobilom neleziem. Ale v internete mi je z tých kadejakých responzívnych webov smutno.

                    Zaujímalo ma či ako webový inžinier testuješ výtvory aj mimo tak výkonného stroja. A či teda poradíš niečo na mobil čo nebude kvôli zaseknutým JS z celého sveta zabité androidovým watchdogom na stroji ktorý má výkon bežného desktopu, len bez možnosti blokovania nevyžiadaného JS ktorý vyžerie nielen celú RAM, ale aj ZRAM.

                    Podľa tvojej podráždenej reakcie mi je jasné že nie. A ak by si mal sto chutí mi povedať nech si kúpim výkonnejší stroj, tak mi povedz čo považuješ za dostatočne výkonné na prezeranie webu bez adblockera a iných nojs pluginov. Tvoja rada aby som použil niečo iné ako elektrón je mierne scestná.

                    • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 17:50
                      Avatar Zer0   Návštevník

                      Opäť z cesty(zase o mobiloch?)...

                      Prepáč, tie prvé 2 odstavce by si mal poslať kompetentným a nie mne. Ja naozaj nemôžem za to, že nejaký magor na mašine s 32GB+ RAM si myslí, že koncový užívateľ bude používať na zariadení len jeho appku.

                      A tretí odstavec by si mohol venovať napr. predavačovi v apple.

                      Tvoja rada aby som použil niečo iné ako elektrón je mierne scestná.

                      Poprosím citáciu, kde ti dávam túto radu...(tento krát moju!).

                      • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 19:00
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Písal som o náročnosti moderného webu, ktorá sa nedá znížiť pluginmi pre prehliadače na mobiloch. Takže náročnosťou si sa nikdy teda nezaoberal.

                        S tým koncovým užívateľom, tomu nerozumiem. Ty naozaj vôbec netestuješ keď si si radšej kvôli tvojej vlastnej práci sám zo svojho vlastného rozhodnutia vymenil mašinu za 32G RAM?

                        Citáciu tvojich slov si nájdi sám. Stlač klávesy CTRL+F a doplň "Používal si už moderný browser alebo nejaký odpad postavený na". Predpokladám že to zvládneš, už si predsa veľký.

                        PS: Je mi ľúto že si momentálne v samonasieraciom móde. Trend zvyšujúci HW nároky na prehliadanie internetu je tu odkedy sa zmenil gopher na www a novú platformu si všimli komerčné subjekty. Mňa zaujímalo či nevieš ako sa vyhnúť tým zvyšujúcim nárokom na mobile ktorý má výkon desktopu, ale nemá možnosti blokovania XSS ako je tomu na desktope.

                        • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 20:49
                          Avatar Zer0   Návštevník

                          No, v tvojej hypotéze ma staviaš do pozície webového inžiniera.

                          Nič som nemenil za 32GB, nejaký magor ti asi v minulosti veľmi ublížil... to nič, že si typický vyvrheľ a zabávaš sa samovysieraním.

                          napr. Slack appka -> odpad postavený na electrone... tak a vieš niečo nové, čo môžeš šíriť... Nie je "alebo" ako "alebo". Už si si písal s chudákom alebo idiotom alebo to bol len nedocenený trapko mysiaci si, že druhých nasiera a pri tom nad tým sám úboho trávi čas? Nuž a teraz už vieš, že to nemusí vyjadrovať striktný opak.

                          Chodiaca(alebo skôr sediaca?) encyklopédia, vysyp z hlavy aj rok -> kamoš už cez takého chudáčika prechádzal výberovým konaním. Nechápem ako mohli niekoho hľadať, keď už ho mali.

                          Sorry, idem navrhnúť pár webom, aby zvýšili nároky.

                          Možno sa stačilo spýtať hneď na začiatku, ale očividne máš tak úbohý život, že máš čas plytvať časom :D, niečo fixnem a idem off.

                          Prajem veľa galaxy note 9 a jeho nástupcov.

                          • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 21:19
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Pýsal si o upgrade z 8GB, na 16GB a nakoniec o 32GB. Neviem čo z toho bola pravda, a je mi to jedno.

                            Ohľadne slacku, ďakujem za radu. Ale to vyzerá byť kolaboračná platforma. To mi bude asi na nič keď som sa pýtal na prehliadanie webu. Teda pokiaľ si nemyslel nejaký iný slack.

                            • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 22:26
                              Avatar Zer0   Návštevník

                              Smutné

                              • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 22:30
                                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                                Smutný je akurát jeho život, neviem či si čítal môj komentár nižšie, je mi ho už proste len lúto, nemám k nemu čo viac dodať.

                                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 03.09.2018 | 09:19
                                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                  Pekné slová. Spomeniem si na ne keď zas budeš s hladinkou tvrdiť že kto "nepije", tak ten je určite feťák.

    • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 01.09.2018 | 20:34
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Zero nenechaj sa odradiť, je mi osobne ľúto, že Wlasoš už rije do každého kto tu niečo napíše, ale v rámci slobody nechceme nikoho obmedzovať.

      Takže áno, tiež ma serú tieto kecy, ale v rámci toho, že sme sa vo väčšine zhodli o slobode prejavu, tak to proste bude vidieť a nech si každý spraví názor, či je v poriadku, alebo nie.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 03.09.2018 | 17:39
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Brr to je divná diskusia. Mám tiež 16GB RAM (7-ročný notebook, viacej tam aj tak nevošlo) a neviem o nikom, kto by sa sťažoval, že robím hardvérovo náročné weby.

    • RE: záujemca o dell xps 13 9360 ? 14.09.2018 | 12:57
      Avatar marekz   Návštevník

      Vždy závisí od toho aký soft na tom PC pobeží. Kompaktné SW riešenia sa nemajú rady so slabým HW. Vždy treba čítať návody a hľadať odporúčanú HW konfiguráciu.

      Osobne mám skôr skúsenosti s tým, že na HW beží svižnejšie ten starší soft (menšie binárky a menšie zdrojové kódy), a bez tony aktualizácii. Samozrejme s očakávateľnými bugmi a zraniteľnosťami. Aj tie mobily bežia svižnejšie keď sú nové (nový, nefixovaný SW). Diskusia o výkonnosti HW je bezpredmetná.

      Diskusia sa bohužiaľ zvrhla. Najhoršia motivácia pre programátora je: hlavne nebiť za vola. Vtedy sa naprogramujú tie najnekvalitnejšie kusy kódu a ako vidím aj diskusné príspevky. Bohužiaľ je to spôsobené vymývaním mozgov vo všadeprítomných reklamách - kúp lebo si idiot. Človek má potom dom plný harabúrd.