Výber bluetooth slúchadiel

Sekcia: Hardware a Drivery 26.10.2018 | 20:53
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, chel by som si kúpiť ku kompu a k mobilu bezdrôtové slúchadlá a neviem sa rozhodnúť medzi Marshall Major III Bluetooth a Sennheiser HD 4.40 BT. Máte s nimi niekto skúsenosti? Po pár kombináciách reproduktorov a externej zvukovky som sa rozhodol, že skončím pri slúchadlách a ušetrím okolie od môjho playlistu. Preferujem hlavne rock, pop a nejaké to disco 90te. Ďakujem za postrehy,,,

    • RE: Výber bluetooth slúchadiel 26.10.2018 | 21:50
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      osobne odporúčam jednoznačne tieto buxtonky: https://buxton.sk/bluetooth-sluchadla/bhp-7500-camo

      • RE: Výber bluetooth slúchadiel 26.10.2018 | 21:58
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Stano ak budú sluchátka za 30 éčok lepšie ako tie, z ktorých si vyberám tak ťa pozvem na pivo :-)

        • RE: Výber bluetooth slúchadiel 26.10.2018 | 22:20
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          hrajú lepšie ako panasonic slúchadlá za 60€ :) takže ak budú hrať o 5 percent horšie ako tie čo si si vybral... príď si niekedy skúsiť v ktoromkoľvek planeu :)

          • RE: Výber bluetooth slúchadiel 26.10.2018 | 22:36
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Asi som stará škola a trochu dávam na značku. Čo som čítal recenzie tie Marshaly by boli na rock lepšie, asi to nechám na moje impulzívne nákupy :-D

            • RE: Výber bluetooth slúchadiel 27.10.2018 | 21:24
              Avatar redhawk75   Používateľ

              tie marshal 3 som mal, dal som ich prec. po 10 dnoch uz potrebovali 2x denne nabit, (cca 4-5 hodin hudby)

              vratil som ich a vzal som si tieto https://www.muziker.sk/pioneer-se-ms7bt-k

              inak v auparku v BA ma muziker asi 3 druhy marshallov, monitor hrali lepsie ako majory ale rozdiel v cene za to nestal. tie senheisery som neskusal.

              • RE: Výber bluetooth slúchadiel 27.10.2018 | 21:50
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Pozeral som aj tie Pioneery, hovoríš že sú dobré? Mám radšej kus basový prejav, napríklad na Audiotechnike 40x mi chýbali hlavne basy.

                • RE: Výber bluetooth slúchadiel 28.10.2018 | 01:27
                  Avatar redhawk75   Používateľ

                  ano su dobre, optimalne je vyskusat. mam vacsinou flac z vynilov.

        • RE: Výber bluetooth slúchadiel 27.10.2018 | 22:24
          Avatar samalama.   Návštevník

          pro socky topriii...

    • RE: Výber bluetooth slúchadiel 27.10.2018 | 04:14
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Keby som sa rozhodoval k[piť si niečo z elektroniky a na jednej veci by bolo napísané Marshall, tak by bolo všetko jasné. Je to firma spätá s mojou mladosťou a hudbou. Myslím, že to cítiš rovnako :-)

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Výber bluetooth slúchadiel 27.10.2018 | 10:59
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        V noci som prešiel nejaké tie recenzie a prikloním sa k Marshalom, že majú kus výraznejšie basy, čo mi vyhovuje. A ten retro štýl a názov, ktorý je spätý s gitarovými zosilňovačmi mi jednoducho padol do oka :-) Ak prekonám víkendovú lenivosť a vybehnem do terénu, tak ich dnes aj kúpim a dám echo,,,

      • RE: Výber bluetooth slúchadiel 27.10.2018 | 13:23
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Tak už ich nabíjam, som zvedavý na zvuk,,,

        • RE: Výber bluetooth slúchadiel 27.10.2018 | 14:23
          Avatar knkt112 Fedora  Používateľ

          Super, daj potom vedieť ako si s nimi spokojný

        • RE: Výber bluetooth slúchadiel 27.10.2018 | 15:46
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          nestihol som to ale predsa

          marshall ma vela chybovych kusov, alebo zabudovane kurvitko

          poznam 5 ludi co mali marshall sluchatka a vsetky sa pokazili (a myslym ze aj uspesne reklamovali) zvuk inak celkom obstojny na BT

          osobne odporucam kazdemu Sennheiser PXC 550 (ked uz maju byt BT) aj ked tie su na urovni 300e

          ale ja uporednostnujem cistejsi a plochsi senheisser zvuk od Vckovo ladenych marshallov - to je vec vkusu

          dufam ze si trafil dobry kus a vydrzia ti

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Výber bluetooth slúchadiel 27.10.2018 | 15:53
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            ozaj viete ako je na tom linux s podporou APT-X a nadstavieb HD a LL(low latency) ?

            BT pouzivam len s mobilom a nikdy som to neskusal s linuxom, treba urobit nejake kroky navyse okrem parovania ?

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Výber bluetooth slúchadiel 27.10.2018 | 21:31
              Avatar redhawk75   Používateľ

              aptx podporuje a2dp ( ale iba na pocuvanie)

              nainstalovat

              sudo apt Install bluez-hcidump 

              nasledne

              sudo hcidump avdtp

              a sparovat sluchadla. otestovane na mojich Pioneer SE-MS7BT-K

          • RE: Výber bluetooth slúchadiel 27.10.2018 | 16:50
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Nekaz mi radosť :-)

    • RE: Výber bluetooth slúchadiel 27.10.2018 | 16:48
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Tak na rýchlo, nabité a práve skúšané s PC cez BT, tieto slúchadlá nie sú zamerané na výšky a naopak výraz basov dosť záleží od hudobného žánru. Niektoré disco pesničky sú na hrane s basmi a naopak rock sa mi zá s nimi najkrajší. Nechám im ešte čas nech zahoria a vyskúšam o chvíľu s mobilom. Inak keď porovnám zvuk s uzavretými AKG, ATH a štupľami JBL tak práve k JBLkám majú najbližšie, samozrejme subjektívny názor. A páči sa mi jeden joystick na on/off, volume a prepínanie pesničiek, ktoré vyskúšam až s mobilom. V posledné mesiace skúšam rôzne kombinácie reprákov k PC, naposledny externú zvukovku Creative s M-Audio reprákmi, ale ten zvuk mi nesadol. Takže za mňa zatiaľ spokojnosť, len sa mi ich nedarí zložiť aby som ich spároval aj s mobilom :-)

    • RE: Výber bluetooth slúchadiel 27.10.2018 | 17:37
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Tak a mám tu predsa dva body kritiky k Marshallom: Materiál polstrovania slúchadiel (umelá koža) super hreje uši čo bude v lete zaujímavé, ale čo ma viac zaráža je náladový Bluetooth, na druhý krát mám problém spárovať s PC (Win 8.1) a Android (Xiaomi 4X) si ani neškrtol. Ešte to idem vyskúšať pod Linuxom, no mám pocit že som netrafil kus. Vyzerá to tak, že zajtra navštívim Alzu a vymením ich za o polovicu lacnejšiu verziu s káblom, ten zvuk sa mi páči. A ešte postreh, stačí malý rozdiel v zasunutí audio káblu do slúchadiel a zo sterea sa stáva mono,,,

      • RE: Výber bluetooth slúchadiel 27.10.2018 | 21:33
        Avatar redhawk75   Používateľ

        to bude asi kusom, mne sa zacala rychlo vybijat baterka (a s xiaomi 4x to islo OK)

      • RE: Výber bluetooth slúchadiel 28.10.2018 | 09:44
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        tak ak ti nevedi kabel tak to mas zrazu ovela vacsi vyber

        ak si basshead skusil by som uzatvorene bayerdynamic

        tieto https://sluchadla.heureka.sk/beyerdynamic-custom-one-pro-plus/?gclid=CjwKCAjwvNXeBRAjEiwAjqYhFrezqrGdVO9R4NXpY51pdgFKjxnnCw6tabd1qCoS1VQS6RQK0vcIWBoCdUoQAvD_BwE

        maju dokonca manualny prepinac pre basy

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Výber bluetooth slúchadiel 29.10.2018 | 18:31
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Nakoniec som predsa zvolil Marshall Major III, verziu s káblom. A musím povedať že hrajú naozaj pekne a to za 55 éčok nemôžem čakať zázraky. Zvuk sa mi páči viac ako z ATH 40x za kilo, tie sú viac presné a na výšky a rady ukazujú chyby v mp3kách. Marshally som skúšal na ripoch, YouTube a na hre WoT a sú celkom univerzálne, ak niečo vydržia budem spokojný. Takže môj záver k výberu audia je, že každému vyhovuje iný zvuk a neexistuje univerzálna rada, ďakujem za tipy :-) Po JBLkách ďalšia značka, čo mi sadla,,,

        • RE: Výber bluetooth slúchadiel 29.10.2018 | 18:39
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Ešte taký detail, celkom dobre poukazujú na nekvalitu niektorého audia na YouTube, takže experti ktorí skúšajú audio sústavy na YouTube skladbách musia byť in,,,

          • RE: Výber bluetooth slúchadiel 30.10.2018 | 09:01
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            no to je najvacsia nevyhoda "kvalitnej" audio techniky, že vyžaduje rovnako kvalitný zdroj

            aj keď ja som osobne rozdiel mezi kvalitnou MP3 a CD nerozoznal ani s 500€ planarnomagnetickými OPPO sluchadlami

            kto by si chcel vyskúšať či naozaj rozozná tak sa to dá tu:

            http://abx.digitalfeed.net/list.html

            (ja som mal 65% úspešnosť - teda som viac menej tipoval)

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Výber bluetooth slúchadiel 30.10.2018 | 13:13
            Avatar redhawk75   Používateľ

            na test sluchadiel odporucam Ketil Bjørnstad - Remembrance 3 

             

            k tym cenam sluchadiel. 

            Par rokov dozadu som kupil 2ks Superlux HD-681 (cervene lemovanie) kus za 19,9€ doteraz nelutujem. oproti Sennheiser HD650 neporovnatelne lepsi zvuk. a tie ma vysli na nejakych 300€..

            Narazil som na ne cez Novy popular

            • RE: Výber bluetooth slúchadiel 30.10.2018 | 14:43
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Noo niekedy človek bohužiaľ platí za značku a väčšinou práve tí zazobanejší kupujú na základe prestíže a nie osobných skúseností používateľov. Nie vždy je to najdrahšie automaticky najlepšie, aj keď na druhej strane za kvalitu by sa malo platiť.

            • RE: Výber bluetooth slúchadiel 30.10.2018 | 14:49
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              neporovnatelne lepsi zvuk ?

              to je asi trosku zvelicenie

              superlux robi super napodobeniny (aj ke dz ich umelej koze mam zimomriavky aj na obrazku) a pomer kvalita/cena maju uzasny

              ja som skúšal Superlux 660, napodobenina Bayerdynamics (myslím modelu 770) a za tu cenu super

              ale porovnavat ich s "legendou" ako HD650 a tvrdiť že sú neporovnateľne lepšie to je velmi odvážne a velmi subjektívne

              aj ked povedzme čo je lepšie/horšie - objektívne sa to hodnotiť nedá, a subjektívne sa každému páči niečo iné

              inak dúfam že si k tým HD650 mal nejaký aspoň priemerný zosilovač (lebo s odporom 300ohmov musia na telefone zniet fakt hrozne)

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: Výber bluetooth slúchadiel 30.10.2018 | 14:59
                Avatar redhawk75   Používateľ

                mam technics SU-C03

                na telefone nepouzivam sluchadla, obcas handsfree bt jabra

                aj na Philips SA4VBE prehravac pouzivam max Koss plugg alebo Pioneer SE-MJ503

                • RE: Výber bluetooth slúchadiel 30.10.2018 | 15:09
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                  asi prvý človek čo poznám čo má viac slúchadiel ako ja :-D

                  ten zosík nepoznám, ale z googlenia, vyzerá super, dokonca má napájanie pre daľšie zariadenia vzadu, paráda, keby bol ešte elektrónkový tak koniec sveta

                  škoda že naši neboli v mladosti zaťažení na audiotechniku a nič podobné som nezdedil

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment