Zdravím. Protože je zde mnoho uživatelů MX linuxu, chtěl bych se zeptat. Povolujete repositář deb-multimedia? povolujete repositář debian-backports? Děkuji
repositáře debianu
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Zdravím. Protože je zde mnoho uživatelů MX linuxu, chtěl bych se zeptat. Povolujete repositář deb-multimedia? povolujete repositář debian-backports? Děkuji
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Ja hoci používam antiX testing, čo je podobné ako MX Linux testing, tam mám toto:
Od inštalácie to bolo povolené, tak som to nemenil.Akurát jazdím ešte 17.1
MX Linux je taká viac komunitná verzia antiX Linuxu. Takže sa viac vychádza komunite v ústrety a ľahko sa tam dostanú veci, pretože to kumunita chce. Je tam väčšia šanca, že z bezpečnostného hľadiska sa niečo zosype. Zatiaľ neviem o žiadných významných problémoch s backports, je pravda, že sa tam aplikuje kopec patchov a napríklad ak používaš aplikácie z iných zdrojov môžu (ale nemusia) nastať problémy. Či je ešte dnes vôbec potrebné používať deb-multimedia.org je otázka, možno pre niekoho áno. Ono aj patent na MP3 kodek vypršal.
Tých patentov bolo viac.
Nielen mp3, ale napríklad DVD (MPEG 2 Video) aj s audio stopou Dolby Surround/AC3, DivX (nepliesť si s XviD). Alebo z tých novších, tak H.264 je spoplatnený na komerčné užívanie. Za HEVC sa tiež platí (prvých 100k licencií je zdarma pre výrobcu).
A tie poplatky sa týkajú aj open source implementácií, lebo duševné vlastníctvo.
Jako dlouholetý uživatel Debian Linuxu:
Ještě jsem nenarazil na situaci, kdy bych něco nespustil či nepřehrál s aplikací z výchozích repozitářů. Na video a hudbu používám převážně VLC, deb-multimedia jsem nikdy nepotřeboval.
Backports užívám téměř výhradně kvůli novějším LibreOffice, vyjímečně novější jádro.
Pokud ti tedy něco nechybí, není důvod dané repozitáře povolovat.
Děkuji všem za odpověď. Nějak se mně to začalo sypat. Příště raději jen s výchozími repositáři. Trochu jsem také experimentoval s povýšením z MX 17.1 na MX 18 přidáním repositáře testrepo/mx18 dev. Takže podruhé a lépe...