Poradi mi niekto, ako nainstalovat prikaz whois do servera CentOS Linux release 8.1.1911 (Core)? Zatial vsetky pokusy zlyhali, prikaz neviem najst v repozitaroch.
Prikaz whois v Centos 8
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Poradi mi niekto, ako nainstalovat prikaz whois do servera CentOS Linux release 8.1.1911 (Core)? Zatial vsetky pokusy zlyhali, prikaz neviem najst v repozitaroch.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
A toto si skúšal?
Skusal. Nefunguje ani to.
A repozitáre epel si si aktivoval? V nich by mal byť ten programový balík whois.
podla tohto by to uz malo byt v epel stable, ale nie je to tam. ale podla tohto by to malo byt v 8.2. neskutocny bordel, a vraj enterprise distro. preto nemam rad rh/centos, veci sa tam menia pod rukami...
dnf provides whois odpovie No Matches found
Ani v jednom z tychto dostupnych repozitarov sa whois nenachadza: sudo yum repolist
AppStream CentOS-8 - AppStream 5,283 BaseOS CentOS-8 - Base 1,661 PowerTools CentOS-8 - PowerTools 1,456 epel Extra Packages for Enterprise Linux 8 - x86_64 5,674 epel-modular Extra Packages for Enterprise Linux Modular 8 - 0 extras CentOS-8 - Extras 19 remi-modular Remi's Modular repository for Enterprise Linux 361 remi-safe Safe Remi's RPM repository for Enterprise Linux 2,299 rpmfusion-free-updates RPM Fusion for EL 8 - Free - Updates 180 rpmfusion-nonfree-updates RPM Fusion for EL 8 - Nonfree - Updates 72
Existuje nejaky iny ekvivalent prikazu whois?
Tak to máš blbé že tam nie je. On ten repozitár EPEL nispravuje nikto z enterprise supportu, je to komunitný projekt. Skús im to nahlásič ako chybu.
A dovtedy kľudňe poučívaj stránku https://www.whois.net/.
Je to uz nahlasene - asi to bude nejaku dobu trvat, kym to tam pridaju. Nevadi, prezijem.
Dakujem, Lubo
https://www.cyberciti.biz/faq/how-to-install-whois-on-rhel-8-centos-8/
do pice, vajca ti odtrhnut, nech sa taki kokoti jak ty viac nemnozia...
Je fakt neskutočný. Zmažem toto vlákno?
nieee, nechaj, nech vidia aj buduce generacie co je to za pacienta
Pacientom je skôr ten, čo vytvára automaticky generované blogy na odkazovanom nixCrafte. Takých blogov je plný internet, a viac škodia ako pomáhajú. Kto hľadal napríklad ako rootnuť telefón, alebo nainštalovať alternatívny FW, ten vie o čom hovorím.
Prikaz whois je uz sucastou repozitarov. Dakujem bednovi, salamovi aj tomu s tou lamou. Velmi ste mi pomohli, pani linuxaci! Urcite sa sem vratim po radu aj nabuduce, aby som si mohol precitat vase sproste komentare.
Ten užívateľ s nickom debian+ je blázon a už sú naňho všetci alergickí. Nonstop sem bezrozmyslu hádže výsledky čo mu padajú z Google. To len tak na objasnenie.
Ten prikaz som nikdy v zivote nepouzil.
ďakujeme za informáciu
týmto končíme vývoj uvedenej aplikácie
s pozdravom tvorcovia whois