Linuxos ako backlink farma

Sekcia: Ostatné 19.09.2020 | 15:37
Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

Vazeni, prosim, nerobme tu z tohto portalu backlik farmu. Spravu propagujucu herny portal som vymazal, pretoze:

  1. bola pisana tendecne
  2. bola plna polopravd a neoveritelnych udajov
  3. neprinasala informaciu o ziadnej novinke
  4.  sluzila iba na backlikovanie na komercnu stranku cez longtail

Aj v sucasnosti este existuju jednotlivci, aj firmy, ktore sa zaoberaju SEO "optimalizaciou" cez linkovanie na longtaily zo zdanlivo suvisiacich stranok. Neumoznujme prosim takymto prizivnikom cucat zadarmo kopec roboty a casu, ktory do tohto portalu za tie roky investovala komunita. Za prve je to za hranicou dobrych mravov a za druhe je to nefer voci ludom, ktori aktivne prispievaju relevantnymi vecami. 

To, ze to moze mat z dlhodobeho hladiska aj negativny vplyv na SEO portalu, je tiez pravda. 

BTW, na portali je momentalne dost rozsirene registrovanie cez botov a nasledne vyplnenie popisu uzivatela s backlilink spamom, momentalne pracujem na rieseni. Kazdopadne, tito uzivatelia nie su viditelni apon na HP.

git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: Linuxos ako backlink farma 19.09.2020 | 17:00
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Linuxos ako backlink farma

      A dal si už ovečky podojiť a nakŕmiť :-)

      Navrhujem, všade dať nofollow. Inak keď počujem termíny ako SEO tak sa mi robí zle pri srdiečku :-)

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Linuxos ako backlink farma 19.09.2020 | 17:48
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

        jj, uz som vytvaral issue s nofollow vo februari.

        SEO ako take podla mna je dobry nastroj, pretoze ak si spravis nejaky maly audit stranky na on page SEO, tak ti to dokaze vzdy ukazat hromadu chyb v pouzitelnosti, o ktorych by si inak nevedel. Problem su ale takyto grayhat a blackhat vycuranci.

        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • RE: Linuxos ako backlink farma 19.09.2020 | 18:10
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Roky dozadu povedal Google, že hodnotí stránky podľa backlinks. Týmto spôsobil obrovskú revolúciu zvanú SEO, ktorá priniesla mraky sračkoidných webov ktoré stále a stále vznikajú.

          Našťastie už Google drží hubu a nikto nevie ako teraz hodnotí weby, najskôr to robí umelá inteligencia.

          SEO je pre mňa len revolúcia sračiek. Už z Google nelezú nezmyselné výsledky ako za čias SEO revolúcie, takže to rozhodne nefunguje. Keď máš relevantný obsah, ideš hore.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Linuxos ako backlink farma 20.09.2020 | 16:03
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

            Mas trochu gulas v tom co je SEO. Backlink building !== SEO. Ziskavanie pozicii cez baklink spam sa oplatilo do roku 2010, nez prisiel panda update algoritmu. 

            Kazdopadne, aj mnozstvo relevantnych (!!!) a organickych (!!!) backlinkov je jednou zo stovak premennych, ktore zavazia pri umiestnovani stranky v SERP. To, ze sa to neoplati robit umelo cez farmy, je informacia, ktoru tito predajci s teplou vodou zabudnu svojim obetiam podotknut. Kazdopadne to ale neznamena, ze forum, ktore bude vyzerat v ociach algoritmu ako backlink farma, nebude odsuvane v poziciach dozadu, pripadne uplne odstranene zo SERP. Ono sa to potom dost obtiazne naprava, ked k niecomu takemu dojde, a je to kurvadrahe.

            To, ze je SEO pre teba revolucia sraciek hovori iba o tom, ze nevies o com sucasne SEO je. Prejdi si zopar checklistov napr. na onpage SEO a uvidis, ze je to hlavne o tom, ako mat stranku v dobrom technickom stave, splnajucu normy, rychlo sa nacitavajucu, s dobrym ovladanim pre usera... To sa sracakmi rozhodne neda nazvat.

             

            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • RE: Linuxos ako backlink farma 20.09.2020 | 21:47
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Dobré prakriky ako robiť web medzi SEO nerátam. SEO je len optimalizáxia pre vyhľadávače, proste svinstvo. Nofollow by som samozrejme nasadil hneď.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Linuxos ako backlink farma 21.09.2020 | 09:38
              Avatar samalama   Návštevník

              To, ze je SEO pre teba revolucia sraciek hovori iba o tom, ze nevies o com sucasne SEO je. Prejdi si zopar checklistov napr. na onpage SEO a uvidis, ze je to hlavne o tom, ako mat stranku v dobrom technickom stave, splnajucu normy, rychlo sa nacitavajucu, s dobrym ovladanim pre usera... To sa sracakmi rozhodne neda nazvat.

              aha, takze ked si urobim technicky dokonaly web, splnajuci vsetky standardy, ale ako obsah tam nadrbem hovna, tak ma search enginy jebnu na prve miesto? a ked budem mat primitivnu stranku v cistom txt s navodom na vystavbu atomovej elektrarne, tak ma vyhladavace budu ignorovat...? super. nezacal sa do toho nahodou angazovat buzerantsko-trans(xxx)-feministicky odpad ludstva podobne ako v mozille? lebo to by davalo zmysel...

              • RE: Linuxos ako backlink farma 21.09.2020 | 12:35
                Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                Prejdi si zopar checklistov napr. na onpage SEO 

                nadrbem hovna, tak ma search enginy jebnu na prve miesto

                Ano, mas velku sancu, ze v ramci konkurencie na obsah hovna, budes vo vyhladavani na hovna na prvych poziciach.

                ked budem mat primitivnu stranku v cistom txt s navodom na vystavbu atomovej elektrarne, tak ma vyhladavace budu ignorovat

                To som nikde nepisal...

                super. nezacal sa do toho nahodou angazovat buzerantsko-trans(xxx)-feministicky odpad ludstva podobne ako v mozille? lebo to by davalo zmysel...

                Manualne ovplyvnovanie vysledkov vyhladavania a cenzura v prospech progresivneho socializmu boli uz davno odhalene a dokazane.

                git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                • RE: Linuxos ako backlink farma 21.09.2020 | 12:54
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Neber si to nijak osobne, mám ťa rád, ale proste keď počujem SEO, tak sa mi robí zle a ako vidím, nie som sám.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Linuxos ako backlink farma 21.09.2020 | 13:02
                    Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                    Aj dodrziavanie best practices pri pisani kodu, pripadne precitanie si manualu ti sposobuje nevolnost? Mozno by nebolo odveci si pozriet o com to SEO je, to co platilo pred 10-15 rokmi uz davno nie je v tejto oblasti pravda.

                    git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                    • RE: Linuxos ako backlink farma 21.09.2020 | 13:25
                      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                      Ale ano, to ako sa robilo "SEO" pred 10+ rokmi a ako sa ho pokusaju robit niektori doteraz je vycuranost aj podla mna.

                      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!