Zblblo mi Clementine. Na Devuane mam Quod Libet a DeadBeef
Otazka do pléna, čo používate, a prečo (plusy / minusy)
Ja sa totiz neviem rozhodnut medzi Audacious, Amarok, QuodLibet a DeadBeef.
Z kazdeho mi nieco vyhovuje. A clementinka pada.
Zblblo mi Clementine. Na Devuane mam Quod Libet a DeadBeef
Otazka do pléna, čo používate, a prečo (plusy / minusy)
Ja sa totiz neviem rozhodnut medzi Audacious, Amarok, QuodLibet a DeadBeef.
Z kazdeho mi nieco vyhovuje. A clementinka pada.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
15.1.2023 bola vydaná tretia minoritná verzia MX linux 21.
Zdroj: MX Linux
Vývojári linuxovej distribúcie OpenMandriva predstavili užívateľom novú rolling-release edíciu s názvom ROME. Táto edícia OpenMandrivy má vyplniť priestor medzi stabilnou a vývojovou vetvou s častejšími aktualizáciami softvérových balíčkov.
Zdroj: LinuxExpress
Po dlhej dobe bola dnes uvoľnená nová verzia Retro Virtual Machine(2.1.0). Jedná sa o veľmi zaujímavý emulátor ZX Spectra a jeho klonov. Okrem iných noviniek, dokáže nová verzia emulovať aj Sega Master System. Okrem podpory Windows a MacOS, je Retro Virtual Machine samozrejme dostupný aj pre Linux.
Zdroj: Retro Virtual Machine
Po dvoch rokoch vývoja oznámila vydanie desktopového prostredia Xfce 4.18, ktorej cieľom je poskytnúť klasický desktop, ktorý na svoj chod vyžaduje minimálne systémové prostriedky.
Zdroj: xfce.org
Podpora formátu JPEG XL bola odstránená z prehliadača Google Chrome / Chromium.
Na stránkach zive.cz sa objavila recenzia na českého výrobcu miniPC, firmu Asome. MiniPC má rozmer 178x178x34 mm a je osadený procesorom AMD Ryzen 7 PRO 5700G 4,6 GHz 45-65W s momentálne najsilnejšou integrovanou grafickou kartou, 16 GB RAM a 1 TB SSD. Ako operačný systém je použitý Win11 Pro. Pre menej náročných užívateľov je k dispozícii i verzia s AMD Ryzen 5 PRO 5650GE 4,4 GHz 35W.
Zdroj: Zive.cz
Bola vydaná verzia 3.4 3D modelovacieho a animačného nástroja Blender. Novinka obsahuje vylepšenia renderera Cycles, nové editačné nástroje, vylepšenia výkonu a mnoho ďalších noviniek.
Zdroj: blender.org
Štát nasadil druhú časť svojho pokusu riešenia situácie s potenciálne otravnými marketingovými volaniami, keď začal umožňovať obyvateľom a firmám takéto volania blokovať zaradením svojho čísla do štátneho zoznamu pre zamedzenie nevyžiadaných marketingových volaní. Do zoznamu je možné číslo zaradiť na stránke nevyziadanevolania.sk.
Zdroj: dsl.sk
Populárna knižnica pre komunikáciu s webovými servermi cURL vo verzii 7.86 pridáva experimentálnu podporu WebSocket API. Okrem toho v novej verzii nájdeme aj opravy rôznych bezpečnostných chýb.
Spoločnosť Google vydala prehliadač Chrome vo verzii 107. Nová verzia podporuje hardvérové dekódovanie HEVC. Stručný prehľad zmien je dostupný na chromestatus.com.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
pozri strawberry (myslim že to je fork alebo obnož Clementine)
ja ho používam pre dobrú podporu externých DACov a hires audia
inak používam VLC
strawberry som skusal. je to pokracovanie clementine. VLC ano ten pouzivam univerzalne (video audio)
este by som mozno doplnil aby slo upravit v prehravaci vzorkovanie (na 48000Hz)
Ahoj.
Používam Audacious. Je jednoduchý,tagy neriešim ani iné prídavné funkcie a za celé tie roky mi ani raz nezblbol,takže som nemal dôvod ho meniť. Ale ak by začal,mám v zálohe SMPlayer. A nevadí mi,že to nie je priamo audioprehrávač.
no asi pozriem ten audacious.
tagy neriesim, mam skladby podla albumov v priecinkoch. vacsinu si ripujem sam takze mi to nerobi problem
A môžeš si ho dotvoriť napríklad na vzhľad Winampu,,,
Štandardne Audacious, v Q4OS TDE odľahčený JuK,,,
Ja na online rádia používam Goodvibes. Na mp3 xmms2. Počúvam veľa hudby, ale audiofil nie som, takže väčšinu mám stále v mp3.
OT: Aj teraz mi hraje Sisa Michalidesová.
rozdiel medzi kvalitnou mp3 (respektive akoukolvek komprimovanou skladbou) a flacom (alebo aj highres) ma problem naslepo rozpoznat aj profi audioproducent, ktory ma na to trenovane usi (videl som video kde to skusali traja a mali uspesnost 7/10),
ovela vacsi zmysel ma kvalita reprodukcnej sustavy (repro, zosik, dac)
a najväčší zmysel má si tu hudbu užiť
ovela vacsi zmysel ma kvalita reprodukcnej sustavy (repro, zosik, dac)
tak nejako. hlavne ked je mp3 z audiocd tak tam, na rovnakych repro nie je skoro ziaden rozdiel, lebo nie vsetko mam na LP.
a najväčší zmysel má si tu hudbu užiť
tak, hlavne to musi ist.
inak asi predsa ostanem kombinacia deadbeef + vlc. ten audacious mi nejak nesedi, zda sa mi zlozitejsi ako quod libet
Pozri si ešte Sayonara player, je napísaný v c++ a QT. Vyzerá celkom dobre.
tak vyzera to dobre. skusim mu spolu s audacious dat sancu
Inak Audacious je dobrý aj v tom, že si môžeš vytvoriť záložky (ako taby v prehliadači), tuším sa dajú aj premenovať (nemám teraz Audacious po ruke) a takto môžeš mať otvorených viac playlistov a len si prepínať podľa toho, čo chceš počúvať. Inak tu máš pár prehrávačov, tie prvé vôbec nepoznám.
Aaa tak sa pripájam, JuK mi o druhej ráno vypeckoval repráky na plno a to som ho chválil za nenáročnosť, skoro som zobudil polku baráku. Takže naspäť ide Audacious alebo niečo obdobné,,,
tebe sa toto deje nejak casto (či to bol niekto iný), zacinam mat pocit ze tam asi nebude problem s prehravacom
BTW toto je dovod prečo mam rad hw ovladanie hlasitosti
Dobre si pamätáš, to mi už druhý soft siahol na celkové ovládanie hlasitosti a vypeckoval na max a samozrejme po polnoci, predtým to bola chyba konfigu Pulseeffects. Neriešim, nahodil som Audacious,,,