Likvidacia SUSEany

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.11.2005 | 15:06
Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
Ako vedsina viete (mozno tak jeden dvaja) ;-))) som v linuxoch treti tyzden a profesionalne som stihol zlikvidovat roznymi prikazmi a amaterskymi instalaciami svoju distribuciu mojej krasnej SUSEany10.0. a preto som sa rozhodol ze ju zreinstalujem a novu SUSEanu urobim ciste bez graf rozhrania aby som bol dokopany k tomu sa naucit co sa ako robi a podobne... teraz nastava otazka..... velmi dolezite..... ked sa mi vsetko podari budem schopny v textovom mode zobrazit stranku linuxos.sk??? popripade ostatne??? ake mate skusenosti zazitky prosim o vas nazor....
    • Re: Likvidacia SUSEany 29.11.2005 | 11:34
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      no ak si nainstlujes prehliadas links, tak ti pojde zobrazit linuxos.sk aj v textovom mode. (abclinuxu.cz, linuxsoft.cz viem, ze idu tiez, ostatne som neskusal)
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Likvidacia SUSEany 29.11.2005 | 11:40
        Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
        zaroven mam dalsiu otakzu.... je to jedno ake distro nainstalujem ak to chcem fakt len na textovu komandlajnu?? alebo aj tu je to kazde ine????
        • Re: Re: Re: Likvidacia SUSEany 29.11.2005 | 11:44
          zz   Návštevník
          Cau, aj v prikazovom riadku bude kazde distro ine. Balickovacie systemy, resp. porty zavisia od distribucie, cize bude rozdielny sposob instalovania, moze byt trochu odlisna aj adresarova struktura a ulozenie konfigurakov. Ale standardne konzolove nastroje a shelly budu rovnake.
          • Re: Re: Re: Re: Likvidacia SUSEany 29.11.2005 | 12:16
            Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
            ok cize si mam zvyknut na jednu vec a to je ze v linuxoch nieje nic standard vsetko ve vzdy ine.... hmm ok to sa da myslim dalsia otazka je ak teda je distibucia kazda ina aj v textovom mode... ktoru mi kto doporuci pozeram na www.distrowatch.com zacal som niekde dole ale uprimne mi nic stoho nic nevravi ... same udaje a houby stoho... takze poprosim o doporucenie nejakeho distra ze velmi pekne dakujem ....
            • Re: Re: Re: Re: Re: Likvidacia SUSEany 29.11.2005 | 12:41
              zz   Návštevník
              Kludne si mozes nechat aj Suse, len s tym ze ho nainstalujes bez grafickeho prostredia a X servera. Ak to teda instalator umoznuje .. v opacnom pripade, mozes prostredie po instalacii odinstalovat. Dalsim riesenim je nechat si graf. prostr. a bootovat len do konzoly .. nastavenim runlevelu na 3 v subore /etc/inittab .. a po ziskani skusenosti mozes vyuzivat runlevel 5. Moznosti je vela.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Likvidacia SUSEany 29.11.2005 | 13:23
                Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
                aha takze v podstate staci to prehodit z 5 na 3 a bude bootovat len v konzole... super ... to sa mi paci ... odinstalovavat to radsej nebudem bo by som asi nevedel co nechat a co nie a co pridat a co nie... ale dikes ... myslim ze toto pomohlo.... este jedna otazka je nejaka distribucia nieco ako povedzme na 5-10 "diskiet" cize nieco ako 50-100mb kde bude ciste konzola a net plus riadenie systemu... myslim ze na zaciatok viac nepotrebujem.....
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Likvidacia SUSEany 29.11.2005 | 13:48
                  Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
                  aha este ma napadla otazka ze co tak nejaka stranka kde sa pise a da stiahnut soft pre konsolu??? cize nieco ako prehliadac stranok a podobne ..... viem ze pocas instalacie suse 10 ked som si tam pridaval icq tak som nasiel ze je tam moznost instalacie icq pre textovy mod a ci teda je nieco podobne pre ostatne softy ako na0palovaku DVD alebo podobne....
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Likvidacia SUSEany 29.11.2005 | 14:31
                    zz   Návštevník
                    Co sa tyka malej konzolovej distribucie, mam dobre skusenosti so Slax Frodo (ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/slax/SLAX-5.0.x/special-editions/slax-frodo-5.0.6.iso), ten ma cca. 50MB a takisto Devil-linux (http://www.devil-linux.org/home/index.php), ten ma 160MB, uz neviem presne, aj ked ten je viacmenej urceny na administraciu siete, firewally, rozne servery... Na icq je centericq, na mp3 napr. moc alebo mpg123, aj na palenie najdes kopec veci, na web je links, resp. lynx.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Likvidacia SUS 29.11.2005 | 15:06
                      zeropoint   Návštevník
                      objavil som este nieco co sa vola damnsmall linux zalozene na slux .... takze urcitenieco stoho vyskusam a potom dam vediet co a ako.... zatil dik.....