klavesnica na obrazovke

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.12.2005 | 18:52
lola   Návštevník
chcem pisat po rusky,ale neviem rozlozenie ruskej klavesnice vo win si dam malu klavesnicu na obrazovku a na nu tukam miskou je take daco aj v linuxe ak ano ako sa to vola mam MDK
    • Re: klavesnica na obrazovke 10.12.2005 | 17:39
      peter golis   Návštevník
      ak si das vyhladavat "virtual keyboard" na strankach kde sa zhromazduje free software, tak ti to najde zopar projektov. freshmeat ich nasiel 5, z toho su pre linuxovy desktop pouzitelne 2 (gtyper, xvkbd) source forge ich naslo viac (treba zasktrnut require all words) a na google sa da vyhladavat linux "virtual keyboard" kolko z nich bude pouzitelnych pre teba, netusim. rustinu som prestal pouzivat na zakladnej skole.
    • Re: klavesnica na obrazovke 10.12.2005 | 17:58
      ethyl   Návštevník
      skus si nahodit rusku foneticku klavesnicu, tam a je a, b je b, akurat par zvlastnych znakov je namapovanych inde, ako napr ja, ju, obratene e atd.. ale na to si zvyknes, urcite je to vacsi komfort, ako to vytukavat mysou.
      • Re: Re: klavesnica na obrazovke 10.12.2005 | 18:52
        peter golis   Návštevník
        to ma nenapadlo, to by bolo najjednoduchsie. ale uplne najlepsie by bolo zohnat si rusku klavesnicu. o take nieco by som mal zaujem aj ja (na usb) a aj o arabsku, popripade inu co nedisponuje latinkou. ja by som to chcel na nieco ine, jednalo by sa o jednu z najjednoduchsich ochran pred spolubyvajucimi.