koliesko

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.12.2005 | 07:40
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
ahoj. mal som tu jednu kamosku (mila, pekna... ved viete :D) a ona ma doma legalny win xp. nechal som ju nech si cez linux pobeha po nete, ale po par minutach povedala ze by nemohla robit pod linuxom doma - ved je to o nicom. dovodom je to, ze koliesko vo vsetkych prehliadacoch sa nesprava rovnako ako vo winoch... teda posunom kolieska ide stranka hore alebo dole... tu nerobi nic alebo da krok s5... ako to zmenit? mam mdk2006 a kde 3.4.2. prehliadace vsetky zakladne + opera 9tp1
    • Re: koliesko 14.12.2005 | 20:19
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      dodatok - koliesko funguje, ale iba po ukazani na posuvnik... nie na celej stranke...
    • Re: koliesko 14.12.2005 | 20:39
      re   Návštevník
      keby si napisal aku mas mys by asi nezaskodilo... funguje stredne tlacitko v inych programoch?
    • Re: koliesko 14.12.2005 | 21:03
      peter golis   Návštevník
      aka je to mys, ako sa pripaja, kolko ma tlacitiek? ako bola nastavena v konfiguraku xwindows (z axis mapping, buttons, device)? akych programov sa to tyka (KDE/GNOME/ATHENA/XAW3D/MOTIF/..)? u mna to funguje uuplne ale uuplne v pohode. a u vsetkyh ostatnych tiez. ps.: s priatelko, ktora posudzuje pouzitelnost operacneho systemu podla vymyslu mikrosoftu (ano, koliesko vyslo z ms hardware labs), musi byt jednoznacne sranda. len sa s nou nesmies bavit o pocitacoch.
      • Re: Re: koliesko 14.12.2005 | 21:27
        Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
        Když je blbě nastavená myš tak opravdu dělá tyhle legrace. I když při instalaci nastavím usb s kolečkem tak se potom spustí jako ps2 takže se to musí překlikat nebo změnit a potom už je klid a funguje jak má.
        • Re: Re: Re: koliesko 14.12.2005 | 22:39
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          mam genius netscroll+eye je to opticky potkan, velmi rozsireny. pripojeny cez ps2. funguje aj priamo v hocicom, ale nerobi to to co chcem aby to robilo
          • Re: Re: Re: Re: koliesko 14.12.2005 | 22:46
            Avatar boro Ubuntu  Používateľ
            Hehe, vyzera to na blondinku:). By som ti poradil: ked uz mas priatelku, je mila, dokonca pekna tak nech sa ti nemrda v kompe, ale ... asi vies co myslim....
            • Re: Re: Re: Re: Re: koliesko 14.12.2005 | 23:11
              peter golis   Návštevník
              preco by sa nemohla hrabat v kompe? ak bude mat vlastne konto a ja budem mat citlive data zakryptovane, popripade aspon necitatelne pre inych... ale naspet k tej mysi. uz priblizne vieme co bolo napisane na krabici. ale este stale nevieme co je to za mys, kolko ma tlacitiek a ako si ju nastavil.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: koliesko 15.12.2005 | 07:46
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                aaaaaaaaaaaaaaaa. ludia vy ma znicite... inak brunetka ale krajsia ako ja :D :D :D mys je to genius netscroll+eye. najpredavanejsia mys sucastnosti. je to bezna mys opticka za par korun, ma 2 tlacitka po bokoch a normalne koliesko stlacitelne. mam ti ju aj odfotit alebo co? nastavena ako standardna mys, specialne ako tento typ, na usb aj na ps2 - vsetko som vyskusal.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: koliesko 15.12.2005 | 14:14
                  peter golis   Návštevník
                  ano, suhlasim. my ta raz znicime. cochvila si objednam terminator. dve tlacitka na bokoch? to znamena ze ma dohromady 3 alebo 5 tlacitiek ? nemala ta mys niekolko modifikacii od klasickej az po 7 fyzickych tlacitiek? co znamena na boku? na boku od scrollera su vzdy dve tlacitka. na boku mysi mozu byt dalsie tlacitka. skutocne si tu mys velmi dobre opisal. niekedy si myslim ze to nechces vyriesit. neviem ako ty, ale ja mam podobnu mys (PowerScroll - s koleckom, usb, ziadne doplnkove tlacitka nema) nastavenu takto: isir@rybnik ~ $ cat .xinitrc xmodmap -e "pointer = 1 2 3 4 5" exec enlightenment isir@rybnik ~ $ more /etc/X11/xorg.conf Section "InputDevice" Identifier "Mouse0" Driver "mouse" Option "Protocol" "IMPS/2" Option "Device" "/dev/input/mice" Option "Buttons" "5" Option "ZAxisMapping" "4 5" Option "Emulate3Buttons" "off" EndSection isir@rybnik ~ $ moja mys ma dve tlacitka okolo kolecka, kolecko funguje ako tretie tlacitko. ale interny protokol pre koleckove mysi hovori ze kolecko su dalsie dve tlacitka. ziadne doplnkove tlacitka uz nemam a nepotrebujem.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: koliesko 15.12.2005 | 19:54
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    mam klasicky lacny genius. obsahuje lave tlacitko, stredne tlacitko (funguje aj ako koliesko) a prave tlacitko. the end nechcem vyriesit? coze? co s tymi prikazmi? napisat do konzoly?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: koliesko 15.12.2005 | 20:28
                      peter golis   Návštevník
                      ktorymi prikazmi? myslis ten vypis konfiguracie co som tu posledne napisal? hm, jednalo sa o obsah mojich konfiguracnych suborov. teda jedna sa o moje nastavenie. u teba by to malo byt podobne. neviem ako ty, ale ked som riesil podobne nastavenie, tak ma to vyslo menej ako 5 minut hladania na google. skusal si pouzit google alebo si sa zas iba optyal na fore? vies co, mas pravdu. ked sa ti nechce precitat manual alebo pohladat na internete, tak sa opytaj na fore. ved niekto ti uz poradi aj ked mu nedas vsetky informacie.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: koliesko 15.12.2005 | 20:54
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        ale no taaaak- ked sa spytam na fore, tak to moze pomoct viac ludom a nie len mne. a tazko nieco najdem ked neviem co hladam :)
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kolies 15.12.2005 | 21:38
                          peter golis   Návštevník
                          ano, to je pravda. sice si prehladavanie internetu pomocou google zuzil na prehladanie tohoto portalu, ale nech. takze ak ma clovek problem, tak sa opyta. ak mu ludia vedia poradit, tak mu poradia. ak mu to momoze, tak podakuje. od tohoto je aj tento portal. ak bude mat dalsi clovek ten isty problem, tak si najde ci uz nahodou nebol vyrieseny (vpravo hore je polocko vyhladavanie). ak bol, tak to riesenie vyskusa. ak mu to riesenie nepomoze, tak sa kludne moze opytat. uvedie problem, opise detaily, napise co vyskusal a aku chybu mu to vratilo. a co si urobil ty? predpokladam ze pri prehladavani diskusie si postupoval aj podla tohoto: http://linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=16330 skutocne si hladal ci uz tento alebo podobny problem nebol vyrieseny alebo si sa ako obvykle opytal?
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ko 15.12.2005 | 21:53
                            Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                            napsal jsi : nastavena ako standardna mys, specialne ako tento typ, na usb aj na ps2 - vsetko som vyskusal je to nastavene jako standartna nebo standartna s kolečkem ???