VMWare - Shared folders, Nastavenie siete

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.12.2005 | 15:41
Jiva   Návštevník
Ahojte. Mam dva zaujimave problemy s VMvare. Pouzivam dva PC v sieti PC1 (Mandriva 2006) , PC2 (Win XP Pro, alebo Mandriva 2006). Na PC1 bezi VMware 5.5.0 a v nom Win XP Pro. Problem 1: Do XP vo VMware som nazdielal adresar /mnt/win_c/test (fat32) cez Shared folders. Problem je, ze v XPckach nevidim vsetky subory a podadresare v adresary test. Cez Madrivu ich vidim bez problemov a maju nastavene rovnake prava. Nechapem preco jedne vidiet a druhe nie. AK zkopirujem obsah /mnt/win_c/test do /home/user/test a dam to zdielat, sprava sa to rovnako. Problem 2: Na PC1 bezi Samba a siet vo VMware je zapnuta na "Bridged". Ak bezi aj PC2 tak v XP (VWware) vidim 3 pocitace co je OK. A ale ak PC2 vypnem XP vo VMware vidia len seba. Neviet ma usmernit kde hladat problem? Dakujem
    • Re: VMWare - Shared folders, Nastavenie siete 19.12.2005 | 15:41
      zeropoint   Návštevník
      bracho s tym prvym ti neporadim ale co sa toho druheho tyka skus naadstavit siet ako NAT ..... mne to pomohlo uplne vo vsetkom dokonca aj pri zdielani doteraz som nepochopil ako je to mozne...... inac bezi mi to winxp natvrdo na hdd cez VMware suse10.0 dalej win2003server advance a rozrobene gentoo a so vsetkych sa vidia jeden na druheho ale to az odvtedy co som to prepol na natko ano ano tiez sa mi to zda ako totalka blbost ale je to tak .....