Nepekne fonty v KDE (gentoo)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.12.2005 | 19:13
Avatar SuSEr SuSE, Kubuntu  Používateľ
Zdravim ctenare linuxos.sk Pred par dny jsem nainstaloval gentoo na HP Compaq nx6110. Az na par specialit tohoto notebooku slo vsechno hladce. Po nastartovani KDE me samozrejme uvitaly nevyhlazene fonty. Protoze na stolnim pc jsem tento problem vyresil zapnutim vyhlazovani v ovl. centru KDE, necekal jsem, ze by mohl byt problem, ale ... zmena zadna. Pisma vypadaji dost zvlastne. V jednom miste je pismeno jakoby tucnejsi v jinem normalni, takze to pusobi dojmem, jako kdyby pismomaliri jeste neuschla barva :-) Zkousel jsem do systemu pridat fonty dejavu, ale bohuzel vypadaji stejne spatne jako ostatni. Vedel by jste nekdo pomoct? KDE 3.4.3, Xorg 6.8.99.15-r4 Predem dekuji za pomoc a preji vsem ctenarum linuxos.sk vse nejlepsi do Noveho roku :-) SuSEr
    • Re: Nepekne fonty v KDE (gentoo) 27.12.2005 | 13:55
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      nebude problem v Xorg 6.8.99.15-r4 ?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Nepekne fonty v KDE (gentoo) 27.12.2005 | 14:05
        Avatar SuSEr SuSE, Kubuntu  Používateľ
        Tuhle verzi jsem instaloval az pozdeji, kvuli integrovane grafice od Intelu (problemy s i915 & spol), predtim jsem mel 6.8.2, tedy stable, a problem byl stejny.
        • Re: Re: Re: Nepekne fonty v KDE (gentoo) 28.12.2005 | 19:13
          Jaroslav Šmíd   Návštevník
          Problém bude, že jsi zkompiloval freetype2 se zapnutým ByteCodeInterprettem. Ten se právě hodí pro nevyhlazovaná písma a dobře s ním vypadají fonty jako Courier New, Verdana, Tahoma. DejaVu je navržen k vyhlazování. Freetype překompilovávat nemusíš, stačí když zapneš autohinter v souboru /etc/fonts/local.conf. Buď tam máš tuto položku zakomentovanou, nebo si ji budeš muset zjistit.