KUBUNTU 5,10 -len informacie potrebujem

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.01.2006 | 15:12
macbeth   Návštevník
Dobry den, chcem sa spytat, na Kubuntu 5,10. Mam Intel pentium III 800Mhz, 256Mb RAM. Doteraz som fical na Mandrake 10,1, ale chvilku predtym som mal aj klasicke Ubuntu, no dal som ho prec, lebo mi GNOME nesadlo. AKo by mi slapala ta 5,10 na mojom stroji, islo by to pomaly??? Este sa chcem opytat ohladom multimedii, ako to je lebo su tam vraj problemy s MP3.. Ked budem pouzivat Kubuntu budem mat KDE, chcem sa opytat ako je to s balikmi. Baliky su viazane na jadro linuxu (resp. balickovaci system) alebo, od toho ake mam graficke prostredie. Je mozne ze mi niektore aplikacie pod Kubuntu nepojdu, lebo tam jde KDE ? vopred dik.
    • Re: KUBUNTU 5,10 -len informacie potrebujem 12.01.2006 | 19:14
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Ak vám v pohode išlo KDE na Mandraku, tak pôjde aj v Kubuntu, osobne si však myslím, že ešte o čosi rýchlejšie. Ináč HW máte celkom slušný, RAM je postačujúca. Ja som nezaregistroval problémy s MP3, neviem o tom, že by v Kubuntu nebola ich podpora. Balíky vám, samozrejme, pôjdu, ale niektoré môžu vyžadovať nejaký balík, knižnicu napríklad z GNOME, čiže môže sa vyskytnúť bežná závislosť, ale apt-get tieto veci hravo rieši ;).
      • Re: Re: KUBUNTU 5,10 -len informacie potrebujem 13.01.2006 | 09:12
        Kapo   Návštevník
        Mal som Kubuntu 5.10 a MP3 mi NESLAPALI.. Dal som radsej SUSE 10, pretoze nemam doma NET a baliky na jednom CD Kubuntu neboli postacujuce.. Mozete poradit nejake slusne distro, pre cloveka co nema pristup k internetu a potrebuje prehravat MP3? Dik
        • Re: Re: Re: KUBUNTU 5,10 -len informacie potrebuje 17.01.2006 | 15:12
          nano   Návštevník
          Netreba k tomu problemom s mp3 takto pristupovat, kvoli jednemu balicko ktory ma par kB zavrhnut celu distribudiu nie je spravne. Myslim, ze pre teba bude vyhovujuca distribucia Fedora Core, vela softveru, mp3 sa daju velmi rychlo doinstalovat staci stiahnut balicek xmms-mp3 napr. z rpm.pbone.net. Kto ma doma internet, tak na desktop by som daval jednoznacne ubuntu. Je to len moj pohlad, zariadte sa podla seba.
    • Re: KUBUNTU 5,10 -len informacie potrebujem 12.01.2006 | 19:14
      martinez   Návštevník
      na takom stroji by nemal byt problem s KDE, len mozno by to chcelo viac pamate. vsetky baliky idu stiahnut cez apt-get al. synaptic a mali by ist vsetky, ak su nainstalovane spravne baliky.
    • Re: KUBUNTU 5,10 -len informacie potrebujem 12.01.2006 | 19:15
      Avatar Frankie Windows XP © Profesional   Používateľ
      Drahý spoluobčan :) Radšej začni fičať na MS Windows a pôjde Ti všetkoooo :-))) Ahoj
      • Re: Re: KUBUNTU 5,10 -len informacie potrebujem 12.01.2006 | 19:56
        macbeth   Návštevník
        Mozem ochcat ja WIndows, mam ho uz len koli skole, lebo programujeme v Pascale
        • Re: Re: Re: KUBUNTU 5,10 -len informacie potrebuje 12.01.2006 | 20:02
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Free Pascal ti nestaci? :)
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: KUBUNTU 5,10 -len informacie potrebuje 12.01.2006 | 20:04
          Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
          OK, Frankie to myslel ako vtip, netreba tu hneď rozpútavať flame war ;).
          • Re: Re: Re: Re: KUBUNTU 5,10 -len informacie potre 12.01.2006 | 20:55
            macbeth   Návštevník
            Vo freepascale mi neslapala grafika