Krusader

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.03.2006 | 01:00
Avatar l132 12  Používateľ
Mam problem pri instalacii krusadera mi napise "Problemi zo zavislostami zabranili konfiguriacii baliku krusader" Pouzivam distribuciu Ubuntu,verziu programu krusader mate tu http://prdownloads.sourceforge.net/krusader/krusader_1.70.0-beta2-0ubuntu0_i386.deb?download Vysvetlite mi to prosim polopatisticky,lebo v linuxu som lama..Dakujem
    • Re: Krusader 21.01.2006 | 13:16
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      sudo "apt-get install krusader" nefunguje?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Krusader 21.01.2006 | 13:18
        Avatar l132 12  Používateľ
        instalujem to prikazom sudo dpkg -i /home/lama/Desktop/krusader.deb
        • Re: Re: Re: Krusader 21.01.2006 | 13:23
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          nie, myslim nainstalovat to cez apt-get... (stiahne aj zavislosti).
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Krusader 21.01.2006 | 13:22
      ---   Návštevník
      v com je problem? ved ti to tam pise , ze nemas vyriesene zavislosti. Na to aby si mal v ubuntu krusader potrebujes baliky z KDE napr. kdelibs,... pozri si co tam treba http://packages.ubuntu.com/breezy/utils/krusader (je to sice ina verzia ,ale zavislosti budu rovnake). Riesenie: doinstalovat kubuntu-desktop , alebo to instaluj cez synaptic a on ti stiahne potrebne baliky a ich pred samotnou instalacoiu krusaderu nainstaluje
      • Re: Re: Krusader 21.01.2006 | 13:35
        l132   Návštevník
        kde stiahnem kubuntu desktop?
        • Re: Re: Re: Krusader 21.01.2006 | 13:39
          t0ms   Návštevník
          vsak si to nainstaluj cez apt-get a ten ti stiahne aj kubuntu desktop....
          • Re: Re: Re: Re: Krusader 21.01.2006 | 13:44
            ---   Návštevník
            v konzole napis sudo synaptic a potom heslo otvori sa ti synaptic a daj v nom reload ,mal by sa stiahnut zoznam balikov ,ktore sa daju instalovat , najdi krusader a daj ho instalovat. Jednoduche a rychle
            • Re: Re: Re: Re: Re: Krusader 02.03.2006 | 21:53
              testku   Návštevník
              hmm, tiez si lamem hlavu ako doinstalovat Krusader. Skor nez vsak doplnim chybajuce linky do apt-get, by ma zaujimalo ako mozem spustit "synaptic" pod KDE (nie z konzoly). V KDE mi to vypise: ---------------------zaciatok---------------------- KDEInit nemoze spustit 'gksudo' Could not find 'gksudo' executable ----------------------koniec------------------------ Takze co je to "gksudo"? Resp. ako spustit graficky manazer updatov / install balickov v Kubuntu? Kubuntu 5.10, KDE 3.4 (default) - pomerne cerstva instalacia
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krusader 02.03.2006 | 21:59
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                preco nespustit Kynaptic? ten je predsa v Kubuntu (nie Synaptic, ten je v Ubuntu).
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krusader 02.03.2006 | 22:03
                  re   Návštevník
                  alebo je tam este Adept kynaptic sa velmi nechyta na synaptic
    • Re: Krusader 17.03.2006 | 01:00
      NoXal   Návštevník
      prosim vas, nainstaloval som ho z baliku a ked ho dam spustit, tak len nacitava a nakoniec ho nespusti, neviete pls niekto co s tym? mam Mandrivu 2006