Slackware test26.o a moduly

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.02.2006 | 11:58
Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
Ahoj, sa hrabem inštaláciou Slacku aby som ho viacej spoznal, ale jedno neviem... Pri inštalácií jadrom bare.i - 2.4.33 sa mi automaticky nahraju aj moduly, ale keď chcem nahrať inštaláciu z jadra test26 po reštarte mi vypíše že nie su moduly....nedajú sa načítať. Ono dokonca si pýta v inštalácií aj keď bootujem z jadra 2.6 //test26//modules 2.4 required. Prosím o pomoc ako pri inštalácii pri načítaní z jadra test26 sa mi nahrali aj moduly poprípade ako ich tam nahrám ja? ďakujem za rýchle odpoveďe.
    • Re: Slackware test26.o a moduly 30.01.2006 | 21:23
      azurIt   Návštevník
      ahoj, spravis to jednoducho (Slackware 10.2): na druhom CD je adresar linux-2.6.13 a v nom par balikov. z nich si nainstaluj tento: kernel-modules-2.6.13-i486-1.tgz installpkg /mnt/cdrom/linux-2.6.13/kernel-modules-2.6.13-i486-1.tgz
      • Re: Re: Slackware test26.o a moduly 31.01.2006 | 12:43
        Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
        dakujem, ale pretým ako to skúsim sa chcem opýtať, či tie moduly treba nahrať pred príkazom setup, ale po namountovaní hda, alebo po inštalácií pred reštartom, alebo po reštarte - čo asi nepôjde lebo net modulos theros....? Dakujem
        • Re: Re: Re: Slackware test26.o a moduly 01.02.2006 | 13:30
          azurIt   Návštevník
          napadaju ma dve (jednoduche) riesenia: 1. pri instalacii pouzijes installpkg s parametrom -root (man installpkg), kedze ten balik potrebujes dat do ineho rootu ako je root pri intalacii, 2. bootnes do nejakeho pre teba bootovatelneho jadra (napr. nejake 2.4), nainstalujes tie baliky, ktore poterbujes (teda kernel 2.6 + moduly 2.6), upravis lilo a reboot.
      • Re: Re: Slackware test26.o a moduly 31.01.2006 | 20:33
        Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
        pozor na to aku mas particiu (napr na 10.1 nefunguje reisfest s tym jadrom!niekde na nete je na to navod)
        • Re: Re: Re: Slackware test26.o a moduly 01.02.2006 | 14:50
          dobinko   Návštevník
          No urobil som to takto: Nabootoval som z cd č. 1 jadro test26.s. mountol som svoj disk ako mount /dev/hdaX(6) /mnt Spustil setup... ...inštaloval som systém expertným režimom s výberom konkrétných balíčkov... ...doinštalovanie balíčkov, konfigurácia systému... chroot /mnt mount /dev/cdrom /mnt/cdrom installpkg /mnt/cdrom/kernel-2.6.13/kernel-source-2.6.13.tgz umount /dev/cdrom eject vložil som cd č. 3 /testing mount /dev/cdrom /mnt/cdrom cd /mnt/cdrom/source/kernel-2.6.13/kernel-generic ./kernel-generic/SlackBuild cd .. cd /kernel-modules ./kernel-modules.SlackBuild následne som skompiloval jadro a hurá všetko bez problémov fungovalo dokonca i hardware ktorý v 2.4 nefungoval... možno zdĺhavé ale funguje... ..................xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx...................... ........Close the windows Open the Source............... ...........................Tomáš Hanzel............................ ..............................xxxxxxxxx.............................
          • Re: Re: Re: Re: Slackware test26.o a moduly 01.02.2006 | 14:54
            dobinko   Návštevník
            PS: Jadro vôbec netreba skompilovať!!! možno sa niekto opýta prečo som nekompiloval jadro hneď po inštalácií a 2.6.15 z ftp.kernel.org... Nuž preto, lebo mi to nešlo...mám semtam nejaké problémy s kompilovaním jadra. takto som nešpekuloval, a šiel som make menucongig, nič som nemenil a dal som exit a save, make bzImage make modules make modules_install make install
            • Re: test26 02.02.2006 | 11:44
              skywaker   Návštevník
              Ja instalujem slacka tak, ze pri nabotovani cd napisem test26 jadro a klasicky nainstalujem linux. potom po nabotovani linuxu sa prihlasim namontujem CD2 a pomocou installpkg doinstalujem modules-2.6 a alsa-2.6-drivers inac potom uz len staci pri vybere jadier zadat test2.6kove, a ak pouzivate volbu expert alebo menu tak mozete odznacit ide2.4 jadro a tiez odznacit moduly pretoze ich nebudete potrebovat, alebo ich po instalacii po nabotovani odstranit prikazom removepkg ... Ak pouzijete test26 tak nemusite robit initrd, ovsem ak nainstalujete slacka s 2.4 jadrom a chcete doinstalovat 2.6ku z cd2 tak musite urobit initrd. dufam, ze som pomohol. Pozor: je tu jedna zaludnost ato ze cele distro je kompilovane s 2.4 kernel-headers takze sa neodporuca pouzivat 2.6-kernel-headers .......
              • Re: Re: test26 02.02.2006 | 17:47
                azurIt   Návštevník
                a preco akoze potom musis urobit initrd ? :)
              • Re: Re: test26 16.02.2006 | 15:40
                Jaroslav Petráš   Návštevník
                Preco by sa nemohli pouzivat 2.6 headers??? Ja mam slack a mam na nom 2.6.13 kernel a 2.6.13 headers a aj moduly... Najprv som odinstaloval 2.4 source a aj headers a modules... Uuuplne vse prec a von a este som to aj zmazal.. Potom som nainstaloval 2.6 h, s, a m... Prebehol cely conf. a spustil make a atd.. Oznacil som ze chcem nahravanie modulov - automaticke //kernel sam nahra ktore potrebuje a ostatne som si napisal do rc.modules ... Co nemohlo byt ako modul som samozrejme ako modul nedal //napr. podporu ext3 fs lebo mam root formatovany tymto s. systemom... A teraz idem asi zmenit na 2.6.15.4
                • Re: Re: Re: test26 16.02.2006 | 19:19
                  azurIt   Návštevník
                  no asi preto, ze cely system je kompilovany s 2.4 headers (a hlavne kniznice). mohlo by to robit problemy pri kompilovani dalsich programov (kde samotny program by bol skompilovany s 2.6 headers a vsetky kniznice, ktore pouziva s 2.4 headers).
                  • Re: Re: Re: Re: test26 17.02.2006 | 11:58
                    skywaker   Návštevník
                    mate pravdu slackware je kompilovany na 2.4 Headers, ale daju sa odstranit, ... ovsem mne sa stale ze ked som kompiloval potom nejaky program tak mi to vypisalo nejaku blbu hlasku z glib takze kto si mysli ze je to blbost ze 2.6 headers pojdu bez problemov tak sa mili. Skoda ze Patrick nedal tam rovno defaultne 2.6koje jadro a co sa tyka initrd tak ak pouzijes 2.6 jadro hned pri instalacii tak initrd nemusis robit ale ak ak z cd2 tak musis urobit initrd, samozrejme inac ti vypise Kernel panic no sync no initrd :) Ja som presiel na GoboLinux, dufam, ze nebudem nuteny prejst naspet na slacka ... ibaze na zenwalk linux, ktory ma vsetko najnovsie ... lukas