nechce ist net

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.02.2006 | 09:23
Mi_G   Návštevník
Dobry den. Mam problem s pripojenim do internetu v Mandrive 2006. Este vcera vecer som veselo prezeral stranky a stahoval dokumenty a dnes ked som spustil pocitac, tak sa mi nechce pripojit. Nastavenia som vcera nijako nemenil a dnes ked som ich kontroloval tiez vyzeraju byt spravne nastavene. Tak som sa prepol do windowsu a tam internet ide bez problemov. Doplnam, ze sa pripajam sa cez LAN. Dakujem za pomoc
    • Re: nechce ist net 20.02.2006 | 14:09
      jp   Návštevník
      Skus este raz nastavit sietovu kartu a siet. Predpokladam ze mas nejaky roter.
    • Re: nechce ist net 20.02.2006 | 23:37
      WlaSaTy   Návštevník
      pouzivas hibernaciu v roznych operacnych systemoch?
      • Re: Re: nechce ist net 21.02.2006 | 00:00
        Mi_G   Návštevník
        co je hibernacia?
        • Re: Re: Re: nechce ist net 21.02.2006 | 00:38
          WlaSaTy   Návštevník
          uspanie. pri pociacoch sa pouziva uspanie na harddisk (pocitac sa moze vypnut z elektriky), uspanie do RAM (ludovo povedane, vypnu sa odinky na procesore) a podobne.
          • Re: Re: Re: Re: nechce ist net 21.02.2006 | 00:43
            Mi_G   Návštevník
            tak potom pouzivam
    • Re: nechce ist net 21.02.2006 | 09:09
      memo   Návštevník
      Mam ten isty problem. Mandriva 2006. Vcera mi prestala fungovat siet. Ak v kontrolnom centre restartujem sluzbu network tak uz ide vsetko ok az do najblizsieho spustenia (restartu) PC. Ma niekto nejaky napad kde by mohla byt chyba?
      • Re: Re: nechce ist net 21.02.2006 | 10:29
        Logan22   Návštevník
        Mal som podobný problém. Skuste opisat IP adresu , branu, masku siete a DNS serverry z Windowsu a napiste ich do nastaveni sieti v Linuxe. mne to uz potom fungovalo. Alebo dajte priradit cez DHCP teraz mi to na tom slape a v pohode
        • Re: Re: Re: nechce ist net 21.02.2006 | 11:43
          memo   Návštevník
          Nastavenie mam rovnake ako vo windows. Cez DHCP to nepojde. mam staticku IP. Mimochodom po znovunastaveni siete (dal som zmazat a potom som opat vytvoril pripojenie v kontrol centre) mi siet po restarte nabehla vporiadku ale uz dalsi restart som bol tam kde predtym. Tam bude asi iny problem pretoze do vcera mi to fungovalo ok. Keby som mal ten problem vo win tak poviem ze je to virus :)).
          • Re: Re: Re: Re: nechce ist net 21.02.2006 | 12:30
            Mi_G   Návštevník
            Presne to ise robi aj mne. Ked resetnem nastavenia siete tak ide vsetko az do najblizsieho vypnutia alebo restartovanie systemu. Vsetko islo v pohode az dovcera. A zmizla mi aj systemova ikona stavu pripojenia z hlavneho panela. Mozno sa to niekomu zda ako malichernost, ale byvam pripojeny takmer stale a je to dost otravne stale sa preklikavat k nastaveniam. Nechcel by som spravit taku vec aku som dost casto musel robit vo windows - zformatovat disk a nahodit system este raz
    • Re: nechce ist net 23.02.2006 | 09:23
      memo   Návštevník
      problem som zatial nevyriesil ale siet sa niekedy pri starte spusti a niekedy nie. Pri spustani eth1 mi vypisuje toto: does not seem to be present, delaying initialization. Po akomkolvek nastaveni siete (nemusim ani nastavovat eth1) a aplikovani novych nastaveni mi uz ide siet OK. Este spomeniem ze som nedavno aktualizoval kernel v Mandriva 2006 z 2.6.12-12 na 2.6.12-17. Ale siet isla po tejto aktualizacii dobre. Ak niekoho nieco napadne tak reagujte aby ste ma posunuli o kusok dalej. dik