OpenOffice 2

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.02.2006 | 13:40
Mi_G   Návštevník
Prosim o radu ako nainstalovat na Mandrivu 2006 Open Office 2.0. Stiahom som z domovskej stránky OO instalacku v ktorej ale je mnozstvo RPM balikov a neviem sa z toho vysomarit. Skusal som ich instalovat jeden po druhom ale to neslo
    • Re: OpenOffice 2 25.02.2006 | 00:43
      NAQOYQATSI   Návštevník
      Mal som podobny problem.. staci sa trosku pohrabat na forach okolo openoffice.. mysliim ze toto by Ti mohlo pomoct : http://www.openoffice.cz/node/1975 .. najma cast o urpmi
    • Re: OpenOffice 2 25.02.2006 | 10:15
      memo   Návštevník
      ahoj mas stiahnuty OOo_2.0.1_LinuxIntel_install_sk_rpm.tar.gz alebo nieco take. Postup je: -rozbal si to niekam -takze v tom co si si rozbalil mas takuto strukturu: adresar RPMS (tu je kopa *.rpm) a v nom podadresar desktop-integration (zopar *.rpm a jeden *.deb) -z adresara desktop-integration si skopiruj openoffice.org-mandriva-menus-2.0.1-1.noarch.rpm do adresara RPMS potom mozes desktop integration kludne zmazat. -otvor si konzolu (terminal) -vojdi do adresara RPMS -prihlas sa ako root (prikaz su) -dalej napis prikaz urpmi *.rpm a potvrd enterom -malo by sa ti vsetko nainstalovat
      • Re: Re: OpenOffice 2 25.02.2006 | 13:11
        Mi_G   Návštevník
        Dakujem. Vyzera ze sa to nainstalovalo, ale teraz mam dalsi problem ako to spustit
        • Re: Re: Re: OpenOffice 2 25.02.2006 | 17:20
          memo   Návštevník
          malo by sa to integrovat do prostredia KDE alebo co pouzivas. Kancelaria-textove procesory. ak nie tak by to malo byt instalovane niekde v /opt/openoffice.org2.0/program
          • Re: Re: Re: Re: OpenOffice 2 25.02.2006 | 17:25
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            normalne pod grafikou 2x klikni na mandrivu v priecinku desktop integration - ak sa nezobrazi tak daj sa ako root v konzole a napis tam reboot a potvrd enterom :D
        • Re: Re: Re: OpenOffice 2 25.02.2006 | 19:48
          Avatar nardew debian  Používateľ
          alt + f2 a napis oowrite2
          • Re: Re: Re: Re: OpenOffice 2 25.02.2006 | 20:30
            f0f0   Návštevník
            mne sa osvadcilo instalovat balicek openoffice.org-mandriva-menus-2.0.1-1.noarch.rpm az po nainstalovani vsetkych ostatnych. Ked som to instaloval naraz, "neintegrovalo" sa mi to do menu.. Tak som to nainstaloval zvlast a fachalo to normalne... :(
            • Re: Re: Re: Re: Re: OpenOffice 2 26.02.2006 | 00:10
              Mi_G   Návštevník
              Vsetko co ste popisali som skusal ale nijak to nejde spustit. Nemoze byt chyba ze som mal predtym nainstalovane (respektive priamo v distribucii bolo) OO 1.1.5? Mozno sa vam to bude zdat hlupe ale nechapem stale jednu vec - kam sa instaluju programy. lebo vo windowse to boli program files a potom bol ten program este vselikade rozhadzany v priecinku windows. Je aj v linuxe nejaky taky priecinok, kam sa instaluju programy alebo to zalezi od konkretnej aplikacie? A este jedno som sa chcel opytat; ako sa daju nejake programy odinstalovat
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: OpenOffice 2 26.02.2006 | 13:40
                Mi_G   Návštevník
                Uz to ide. dakujem - musel som system rebootovat 2x a potom to naskocilo