Zdielanie Internetu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.03.2006 | 22:04
jarda   Návštevník
zdravim chcel by som poprosit o radu mam NB a k netu som sa pripajal cez zdielane pripjenie na desktope. Na NB som si dal teraz Mandrivu 2006 a na desktope mam XP je mozne taktiez sa pripajat s NB ako cez zdielane pripjenie ak ano vie mi to niekto popisat co mam v linuxe nastavit a kde a ako? vdaka
    • Re: Zdielanie Internetu 01.03.2006 | 19:43
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      jasne, ze to mozne je. XP tusim pri zdielani internetu pouziva DHCP, cize vsetko, co je treba, je spustit dhcpcd eth0 nie som si isty, ci to nie je nutne robit pod rootom. To nastavi sietovu kartu automaticky. Toto nastavenie treba dat niekam do startovacieho skriptu, resp. niekde v ovladacom centre nastavit, aby sietovka pouzivala DHCP miesto statickej adresy.
      • Re: Re: Zdielanie Internetu 01.03.2006 | 22:04
        Avatar maiky Slackware 10.2 a 11.0  Používateľ
        ak by ti pod windowsmi nebezal dhcp server musis nakonfigurovat ip adresu rucne. a tu sa to trochu lisi podla distribucie. v slackware mas v /etc/rc.d/rc.inet1.conf ked ho editnes mas moznost nastavit ip adresu napevno, taktiez aj gateway. DNS nastavis v /etc/resolv.conf nameserver xxx.yyy.zzz.zzz search . alebo mozes pouzit netconfig, alebo prikazy ifconfig - to je vsak uz obsolete :) v sucasnosti sa pouziva ip ip addr add 192.168.1.5/24 brd + dev eth0 ip route add default via 192.168.1.1 dev eth0 192.168.1.1 - adresa routeru-gatewaye - win XP