Spustenie instalacie v gentoo s procesorom hppa

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.03.2006 | 23:51
tic-tac   Návštevník
mam problem stiahol som si instalacku gentoo 2006,0 universal pre pocitace s architekturov hppa. Ako tak uz sa zacinam vyznat v pocitacoch od hewlett packard tak som to aj nabootoval bez problemov ono mi to nabootuje ale neviem tam spustit instalaciu a v helpe co tam je nenasiel som to tam staci ze mam napisat nejaky prikaz neviem aky aby sa spustila instalacia a ja ten prikaz potrebujem tak otazka je aky je to prikaz? za pochopenie dakujem
    • Re: Spustenie instalacie v gentoo s procesorom hpp 06.03.2006 | 21:25
      WlaSaTy   Návštevník
      pokial nemas gentoo installer, tak sa nejedna o jeden prikaz ale o sekvenciu prikazov. je to poprsane v navode na instalaciu. kto by to cakal: http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/2006.0/handbook-hppa.xml ak budes mat problem s niecim konkretnym, tak napis.
      • Re: Re: Spustenie instalacie v gentoo s procesorom 06.03.2006 | 21:50
        tic-tac   Návštevník
        sorry ja som zviknuty na jeden inak TATO PRIRUCKA SA OBAVAM JE NA TOM DISKU A DA SA TAM OTVORIT A PISE SA TAM URCITE TO ISE dik
        • Re: Re: Re: Spustenie instalacie v gentoo s proces 06.03.2006 | 22:23
          WlaSaTy   Návštevník
          ano, to je pravda. ale ak sa tam pise ze mas spustit prikaz pre instalaciu, tak by tam mal byt ten prikaz aj napisany. nepises ci sa jedna o livecd cdcko s grafickym (textovym) instalatorom zvane livecd-platforma-verzia-installer.iso alebo sa jedna o klasicke universal/minimal. nepises co si uz stihol pocas zaciatku danej instalacie spravit ako boot, otvodenie si instalacneho manualu, rozdelenie diskov a vytvorenie pripojnych bodov, ich pripojenie, prekopirovanie a rozbalenie zalezitosti potrebnych pre zacatie instalacie, prepnutie sa v chroote do adresara ktory bude sluzit ako root, popripajanie pseudofilesystemov dev+proc, nastavenie siete, emerge jadra + jeho skonfigurovanie a preklad, emerge zavadzaca systemu (ak je to potrebne na hppa),+zopar dalsich krokov ako nastavenie casovej zony, konfiguraku make.conf a postupneho pridavania balikov ktore clovek potrebuje. mozno som na nieco zabudol, ale vsetko je popisane v tej prirucke. popripade ak mas livecd s poloautomatickym instalatorom, tak jeho spustenie - ak uz pravda spravili instalator aj pre inu platformu ako x86. inac, ak mam porovnat instalaciu na intel a ppc, tak som mal iba dva rozdiely. 1) niektore baliky zatial niesu oznacene ako stabilne pre PPC 2) pouzil som iny zavadzac systemu (yaboot namiesto lilo/grub) v pripade HPPA to bude zrejme uplne rovnake. mimochodom netusim ci potrebujes poradit alebo sa len chvalis ze mas HPPA pocitac. namiesto toho aby si povedal kde kaprujes, len kricis. mozno sa len potrebujes pochvalit s tym, ze mas novu hracku. PS.: skoro by som zabudol. jeden z pre mna najdolezitejsich krokov bol prestavenie mac adresy sietovky, chello ;-)
          • Re: Re: Re: Re: Spustenie instalacie v gentoo s pr 07.03.2006 | 21:01
            tic-tac   Návštevník
            no len tak som si stiahol gentoo 2006.0 universal pre hppa vsetkemu rozumiem inak co to gentoo pise je to fakt husty co som sa pozeral ak je to pravda prave sa mi uz robi prikaz :tar xvjf /.../portag/..../ neco takehoto a pise tam ze tam instalovalo heroes 3 a quake 3 a hlavne ze som stahoval 300MG a heroes 3 a quake 3 co poznam z Win su hry ktore maju 1400MG spolu ale uvime co tam bude ked sa to doisat;uje inak dodam ze som si tam naistaloval stages-2.0 ne stages-1.1 tak dik za prispevky je to zatial vsetko oki
            • Re: Re: Re: Re: Re: Spustenie instalacie v gentoo 07.03.2006 | 21:49
              tic-tac   Návštevník
              prosim pomozte neviem preco ale pri instalacii mi nefunguje prikaz emerge a nemozem potom ani naistalovat jadro ps preco zrovna mne sa to stalo tak by som nadaval a na koniec pol dna v .......
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spustenie instalacie v gen 07.03.2006 | 22:08
                WlaSaTy   Návštevník
                aku chybu hlasi prikaz emerge? rozbalil si stage3?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spustenie instalacie v 07.03.2006 | 22:23
                  tic-tac   Návštevník
                  rozbalil vypisuje ze ho nepozna
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spustenie instalac 07.03.2006 | 22:26
                    tic-tac   Návštevník
                    patnast minut sa to rozbalovalo a rozbalilo sa to uspesne a vypisuje /bin/bash/not found neco takeho
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spustenie inst 07.03.2006 | 22:44
                      WlaSaTy   Návštevník
                      nieco taketo je fakt presny vyraz. mimochodom, aky je tam procesor?
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spustenie 07.03.2006 | 22:52
                        tic-tac   Návštevník
                        procesor do pocitacow Hewlett packard dodava Motorola je tam procesor Risc so 128Mhz a vraj to v skutocnosti chodi vykonom ako peuntim 3
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spuste 07.03.2006 | 23:01
                          tic-tac   Návštevník
                          okrem debiana a gentoo co este funguje na architekture hppa z linuxov
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spuste 07.03.2006 | 23:51
                          WlaSaTy   Návštevník
                          procesory do servrov helvet packard dodava aj intel. HPUX 11.23 je postaveny pre architekturu Itanium. nehovorim o tom ze do servrov HP sa davaju aj procesory opteron - jedna sa o niektore verzie proliantov co vsak nie je tvoj pripad. typ procesoru si pozries prikazom cat /proc/cpuinfo moze byt ze si si rozbalil binarky pre iny procesor. inac ak tam mas chybu, skus napisat aku. bez toho sa nepohnes.