ako z tgz balicka rozbalit jeden subor

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.03.2006 | 19:18
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Neviete ako z tgz balicka vybrat prave jeden subor, viem jeho meno aj cestu v tom balicku. Skusal som -T prepinac ale nejak mi to nejde. A este taka mala otazka, ked bude mat ten tgz 650 MB tak ho to cely rozbali a ten jeden vyberie alebo ako. Aby to bolo co najrychlejsie... dvh
    • Re: ako z tgz balicka rozbalit jeden subor 19.03.2006 | 18:54
      re   Návštevník
      otvor to v mc a nemusis nic skusat a F5 to niekam skopirujes
      • Re: Re: ako z tgz balicka rozbalit jeden subor 19.03.2006 | 23:11
        Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
        A pokud mas Gnome a pozuvas fileroller (vychozi nastroj), tak soubor nalistuj a pretahni ho, kam ho chces rozbalit.
        -- Buduj vláčky, posílíš mír!
        • Re: Re: Re: ako z tgz balicka rozbalit jeden subor 20.03.2006 | 12:29
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          Ahoj Ja to ale potrebojem do instalacneho skriptu. Proste robim cosi ako balickovaci system a pre moj program a pred rozbalenim toho tgz balicka na disk potrebujem odtial vytiahnut "predinstalacny skript" ktory osetri niektore veci a potom sa rozbali samotny tgz. RPM ani ine nechcem pouzit. dvh
          • Re: Re: Re: Re: ako z tgz balicka rozbalit jeden s 20.03.2006 | 15:44
            WlaSaTy   Návštevník
            skus si pozriet manualovu stranku programu tar. man tar volba extract (-x)
            • Re: Re: Re: Re: Re: ako z tgz balicka rozbalit jed 20.03.2006 | 17:14
              Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
              Fakt, a co je to manualova stranka? Teraz vazne, niesom nijaky lamer, ale proste mi to nefunguje. V manuale je to -T prepinac (precitaj si poriadne otazku) ale je dost slabo okomentovany. To je proste taky typ otazky ze to bezny user nevie ale ten co to raz robil to vie, tak sa pytam ci taky niekto nieje... No flame! dvh
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako z tgz balicka rozbalit 20.03.2006 | 19:18
                WlaSaTy   Návštevník
                tak som lamer ja. v otazke bolo: Neviete ako z tgz balicka vybrat prave jeden subor, viem jeho meno aj cestu v tom balicku. Skusal som -T prepinac ale nejak mi to nejde. odpovedou bolo, parameter x --- ak chces extrahovat (parameter x) z komprimovaneho balika (parameter z pre gzip, j pre bz2) pomocou zoznamu suborov (parameter T) tak ten je vcelku zrozumitelne popisany v manualovej stranke: -T, --files-from=F get names to extract or create from file F inac v praxi odporucim jednu vec. nie vsetky systemy maju zakompilovanu podporu komresie v programe tar. takze to najprv rozbal cez gzip a az potom pracuj s tarom.