ktora verzia ma integrovanu operu a ine prehliadac

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.04.2006 | 11:17
Avatar xtinox Mandriva  Používateľ
Prosim o radu, som v Linuxe zaciatocnik takze mozno vam moje otazky pridu niekedy hlupe, neotravoval by som vsak ak by som si vedel pomoct inak. Potrebujem verziu Linuxu, ktora by mala v sebe prehliadace ako Opera, Mozilla atd uz dane, pretoze som si zinstaloval Mandrivu, a ked napr doinstalujem z webu Operu, neidu mi nainstalovat plug-in z Macromedia a pod. Viem ze chyba bude vo mne, preto, je nejaka distribucia upravena pre laika ako ja aby mala v sebe co najviac prehliadacov a pokial mozno open office? Dakujem za odpoved
    • operu si stiahneš len z netu - napr. static verziu 01.04.2006 | 19:23
      Avatar Linux Mint 18  Návštevník
      • Príspevok bol vymazaný.
      • Re: operu si stiahneš len z netu - napr. static ve 01.04.2006 | 19:33
        Avatar xtinox Mandriva  Používateľ
        mam prave tu chudobnu Mandriva 2006 free, vies mi prosim poradit kde by som zohnal / stiahol nejaku verziu ktora ma v sebe co najviac brovserov, open office, proste nieco pre debila ako som ja, aby som v tom bol schopny robit, kym sa s tym robit naucim :o) lebo po pravde neviem ani co je mandrake kontrol centrum... ale mam len to jedno dvd, nic ine k tomu nemam, nejake doplnujuce media. inak mozillu firefox to ma v sebe, tiez ale nesli plugin, ale ked som ich dal doinstalovat z netu, rozbehli sa, len v tej opere nie, ta mi ani nespravila ikonu na ploche, musel som ju vyhladat a potom som ju kopol na plochu, ale neni taka s cervenym o ako byva, len taka akasi stranka, ale funguje. Prepac ze pisem jak debil a vdaka za help
        • operu si stiahneĹĄ len z netu - napr. static ve 01.04.2006 | 20:02
          Avatar Linux Mint 18  Návštevník
          • Príspevok bol vymazaný.
          • Re: operu 01.04.2006 | 20:08
            Avatar Linux Mint 18  Návštevník
            • Príspevok bol vymazaný.
          • Re: operu si stiahneĹĄ len z netu - napr. static v 02.04.2006 | 01:29
            Avatar xtinox Mandriva  Používateľ
            ahoj, vdaka za radu, len ten mandrike control centrum neviem najst... ziadnu ikonku s hasakom, jediny hasak tu mam v ruke ja na toto PC :o) Takze nasiel som cez "menu" "system" "nastavenia" "praca s balikmy" manazer zdrojov softweru, o cosi sa tam snazim, o vysledku poinformujem. Ale mam dalsiu otazku: Kde zozeniem Xandros Desktop OS pokial mozno lokalizovany do CZ alebo SK, mam totiz len 30 dnovu trial verziu EN, ale vyzera dobre, dokonca aj opera sa mi tam zinstalovala korektne, a po pravde, na mojom PC to chodi ako "utrhnuty vagon" takze by to nebolo od veci. A snad, pre tych co so mnou este maju trpezlivost, kde do toho Xandrosa potom stiahnem vhodnu verziu Open Office? Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem
            • operu si stiahneĹĄ len z netu - napr. static v 02.04.2006 | 09:46
              Avatar Linux Mint 18  Návštevník
              • Príspevok bol vymazaný.
              • Re: operu si stiahneĹĄ len z netu - napr. static 02.04.2006 | 22:32
                jancek   Návštevník
                pluginy pre mozillu najdes niekde na nete instaluju sa lahko, da sa to aj manualne, ze nakopirujes nejake subory do slozky mozilly s pluginmi
                • Re: Re: operu si stiahneĂ�ĹĄĂ�ďż˝ le 03.04.2006 | 11:10
                  velky fetak a antitalent do linuxu   Návštevník
                  takze ty chces mam v opere plugin macromedia flash player tak to je jednoduche naistalovat chod na tuto stranku http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/install_flash_player_7_linux.tar.gz a otvori sa ti okno ci to chces stiahnut ty das ok navod na istalaciu sa mi nechce pisat vsetko je na tejto stranke inak dodam rob to radsej cez svojho uzivatela co tam pisu potom ked uz budes podla toho navodu v terminali a uz sa ta to opyta kde to mas naistalovat ci do mozilli , opery alebo do vsetkeho tak daj do vsetkeho
                  • Re: Re: Re: operu si stiahneÄ��ĚÄ&#65533 03.04.2006 | 11:17
                    velky fetak a antitalent do linuxu   Návštevník
                    a ked uz tak chces aby som ti poradil s distro tak skus SuSE 10.0 Eval, 1 DVD (zadarma) tam mas toho via nez dost a pre takych antitalentov do linuxu sa to lahko ovlada alebo si skus Aurox 11, 3 DVD (zadarma)