poradte distro vhodne na vyvoj v jave

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.04.2006 | 21:09
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Vedeli by ste mi poradit nejake distro ktore by maximalne zjednodusilo prechod na vyvoj v Jave pod linuxom (swing,servlety,fazule,...). Cosi ako "Linux distro for Java newbies" alebo nieco take. Proste ked sef od niekolkych ludi pocul slovo "JAVA" a ze je to "COOL" tak ze co si mam nainstalovat aby sa v tom dobre a pohodlne robilo... Preferoval by som nejake jednoduche, ciste nenaboptnale riesenie. Proste aby v tom vedeli robit aj "sekretarky"... dvh p.s.: O Jave neviem ani prd tak ma nekamujte.
    • Re: poradte distro vhodne na vyvoj v jave 10.04.2006 | 17:49
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Fedora Core5 + Eclipse.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: poradte distro vhodne na vyvoj v jave 10.04.2006 | 21:23
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        Preco FC5 (neni na zbytocne vela CD?), ked radis eclipse tak nestaci nejake mensie kompaktne distro ale su tam aj ine zavyslosti???
        • Re: Re: Re: poradte distro vhodne na vyvoj v jave 11.04.2006 | 19:40
          slackware   Návštevník
          ja bych to videl spis na aplikace (ty prece je mnohem jednoduchsi stahnout a doinstalovat), ne distribuce v jave , tedy k eclipse pridam jeste netbeans
          • Re: Re: Re: Re: poradte distro vhodne na vyvoj v j 12.04.2006 | 13:55
            Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
            Ok, jasne, ja len ci uz nahodou niekto toto neriesil, najma tie zavyslosti eclipse a netbeans, proste stiahnem iso, napalim, nainstalujem a mozem robit v jave, ziadne doinstalovavanie balickov... Take distro hladam...
            • Re: Re: Re: Re: Re: poradte distro vhodne na vyvoj 12.04.2006 | 15:56
              Tomas Srnka   Návštevník
              vsak take som ti napisal :).
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: poradte distro vhodne na v 12.04.2006 | 16:03
                Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
                Mam FC4 a niesom velmi spokojny (mraky zbytocneho softu), chcel by som nieco na maximalne 1 CD, nepotrebujem na tom hrat hry ani strihat video a ani pisat texty v OO ani nic podobne...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: poradte distro vhodne 12.04.2006 | 21:09
                  Tomas Srnka   Návštevník
                  Ine distro, ktore ma na CD\DVD Eclipse+zavislosti nepoznam :(. Osobne pouzivam Eclipse+phpeclipse.