Gentoo 2006 live installer

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.04.2006 | 17:26
Avatar Mi_G SuSE 10.0, Ubuntu 5.10  Používateľ
Dobry den. Mam problem s gentoo 2006 live cd installer: po nabootovani systemu z cd som spustil sprievodcu instalaciou a presiel som vsetkymi krokmi. V poslednom kroku som klikol na tlacidlo ´Install´ a hodilo mi okno, ze sa vytvara nejaka xml struktura lebo co to bolo a dalej sa to ani nehlo a ani pocitac nevykazoval ziadne znamky toho, ze by sa chystal zacat pracovat. Tak som to nechal 2 hodiny a ked sa aj tak nic nedialo, tak som to dal zrusit - az vtedy bolo znova pocut CD mechaniky. Po restartovani pocitaca, som skusil spustit instalaciu zase, no vysledok bol znova rovnaky, resp. ziadny. Neviete mi poradit? Dakujem.
    • Re: Gentoo 2006 live installer 13.04.2006 | 19:55
      sebo   Návštevník
      Ahoj Mne to urobilo to iste
    • Re: Gentoo 2006 live installer 13.04.2006 | 20:07
      slackware   Návštevník
      no asi to nebude nejlepsi cesta ten graficky instalator, ja to instaloval a po asi 10 hodinach (instalator tahal i z netu) me to ztroskotalo na instalaci lirc a pak uz jsem nemel chut se do toho znova poustet
    • Re: Gentoo 2006 live installer 14.04.2006 | 13:41
      Josko   Návštevník
      Ten installer je nejaký vadný aj mne to robí, síce mi raz začalo inštalovať ale po chvíli to zas zastavilo... ale pekne chodí installer kororaa (http://kororaa.org/), to je distribúcia založená na gentoo a je tam hneď aj XGL.
      • Re: Re: Gentoo 2006 live installer 14.04.2006 | 13:58
        Legion   Návštevník
        Je to tak. Nejak tomu drbka, ten isty problem som mal.
    • Re: Gentoo 2006 live installer 14.04.2006 | 14:15
      cdman   Návštevník
      Zdravim, ja som Gentoo 2006.0 Live instaloval tiez do omrzenia a zistoval som, ci je chyba "na mojom prijimaci". Postupne som skusil 4 PC s roznou HW konfiguraciou a stale to iste. Klasicka forma mi uz 3 roky v pohode fungovala. Nakoniec som niekde vo forach gentoo zistil, ze "niekomu" to blblo koli sieti. A v tom to aj bolo: instalujte textovou formou /ikona console install/ z Live CD a preskocte nastavenie siete uplne. Siet si nastavite neskor, ked vam gentoo prvy krat uspesne nabootuje. Otestoval som to na vsetkych 4 PC a instalacia uz presla OK. Siet som potom nastavil klasicky podla navodu z handbooku k 2005.1 - je to v archive gentoo dokumentacie. Ten graficky install je fakt este "alfa" pretoze takychto bugov je tam dost. Uprednostnil by som klasicku formu GRP instalu, teda instal CD + packages CD aj pre x86 architekturu - je celkovo divne, preco ostatne architekruty maju "klasicku formu" a prave u x86, ktora je najrozsirenejsia a mala by byt "stable", ponuknu tento novy system instalacie. Ale verim ze sa to v novych verziach zlepsi.
      • Re: Re: Gentoo 2006 live installer 14.04.2006 | 15:47
        m0d0r   Návštevník
        2006.0 bez grafickeho instalatora mi funguje bez problemov ;D
        • Re: Re: Re: Gentoo 2006 live installer 14.04.2006 | 17:26
          nocotototuje   Návštevník
          ja som si vcera vecer stiahol najnovsiu Kororuu(beta 2) a pred chvilou som ju nainstaloval a ked som ju spustil este tam sa robia nejake rucne nastavenia tak som ich na 100percent spavne vsetko vplnil a na koniec ked som dal exit a mala sa rozbehat tak bola cerna obrazovka a ked t znova zapnem tak znova nastavenia a potom cerna obrazoovka
        • Re: Re: Re: Gentoo 2006 live installer 14.04.2006 | 17:26
          nocotototuje   Návštevník
          ja som si vcera vecer stiahol najnovsiu Kororuu(beta 2) a pred chvilou som ju nainstaloval a ked som ju spustil este tam sa robia nejake rucne nastavenia tak som ich na 100percent spavne vsetko vplnil a na koniec ked som dal exit a mala sa rozbehat tak bola cerna obrazovka a ked t znova zapnem tak znova nastavenia a potom cerna obrazoovka