Zamŕzanie Gnome aplikácií po pripojení aDSL

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.04.2006 | 23:59
Avatar Josko Ubuntu 6.06  Používateľ
Po pripojení aDSL mi väčšina gnome a kde aplikácií nejde spustiť, síce je chvíľu medzi procesmi ale hneď spadne, alebo trvá veľmi dlho kým sa spustí. Kým nepripojím DSL tak ide všetko v pohode, používam Microcom AD 2622 a distribúciu OpenSUSE 10.1 RC1 mám nainštaľované XGL, ale tým to nie je spôsobené pretože mi to robí aj v Xorg.
    • Re: Zamŕzanie Gnome aplikácií po pripojení aDSL 25.04.2006 | 18:12
      betaverzia   Návštevník
      SuSE10:1RC1 ma vela chyb lebo je to len skusobna verzia a uz vysla RC2 a ta ma tiez este vela chyb preto radsej pockaj ked vyde normalna
      • Re: Re: 25.04.2006 | 18:15
        Avatar Josko Ubuntu 6.06  Používateľ
        Ide len o to že čo má spoločné pripojenie na internet s tým že to padá ? Pretože ak nie som pripojený na internet tak nič nepadá...
    • Re: Zamŕzanie Gnome aplikácií po pripojení aDSL 25.04.2006 | 23:01
      WlaSaTy   Návštevník
      to vyzera na jednu malickost. ked sa pripojis na internet (cez aDSL) tak sa ti zmeni hostname a tym padom ta graficke prostredie (xwindows/xorg) odmietne. tvoje nove meno pre xwin vyzera ako iny pocitac a z bezpecnostnych dovodov ta to odmietne. skus toto: xhost +`hostname` ale v xterminali a po pripojeni na internet.
      • Re: Re: 25.04.2006 | 23:13
        Avatar Josko Ubuntu 6.06  Používateľ
        Diky, už mi to nerobí, robil to nejaký zlý RPM balíček...
        • Re: Re: Re: 25.04.2006 | 23:59
          WlaSaTy   Návštevník
          pohoda, ale aspon mas spravny pristup. pri pociatocnych problemoch spustis update a system mas "up to date". tym sa vyriesi vacsina zakladnych problemov. uz len preto ze ich niekto nahlasil a vo fabrike to opravili.