photoshop a linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.05.2006 | 16:10
zerling   Návštevník
zdravim, potrebujem vediet ci sa da pustit photoshop cez linux, aby to bolo rychle, pretoze crossover sklamal, photoshop bol pomaly
    • Re: photoshop a linux 30.05.2006 | 19:46
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      gimp je free alternativa... taktiez google vyraba daco pod nazvom picasa... ale co je hlavne, tak gimp je aj upraveny tak, aby vyzeral ako "fotošop" :) skus dat do google slovo gimpshop
      • Re: Re: photoshop a linux 30.05.2006 | 19:53
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        hehe, dobra rada nad zlato :)) "Google's photo organizer, Picasa" ale gimpshop by mohol byt dobra alternativa. teda, pokial to nepotrebujes na profesionalnu pracu.
        Debian. apt-get into it…
    • Re: photoshop a linux 31.05.2006 | 01:42
      Pepo   Návštevník
      Ano ja som ho rozchodil v Mandrive 2006, 32bit s Wine 0.9.12 sice som sa s nim moc nezabaval, nakolko nie je kupeny a tak isiel hned von. Takisto ide aj Auto Cad 2000, ale ten mi nechcel ist v 3D co bolo vsak mozno mojou kartou Ati.
      • Re: Re: photoshop a linux 31.05.2006 | 13:05
        Avatar irabek Mandriva 2006  Používateľ
        Google Picasa, a Gimp Ti nahradia cely Photoshop. Idu na Mandrive perfektne.
        • Re: photoshop a linux 08.02.2007 | 06:46
          zemkooo   Návštevník
          Nenahradia !!!! GIMP , aj ked celkom fajn programcek, stale sa funkcne nemoze s Photoshopom rovnat!!
          Asi nepracujes s grafikou serioznejsie, inak by si toto nenapisal...
          • Re: photoshop a linux 08.02.2007 | 11:11
            WlaSaTy   Návštevník
            pokial niekto pracuje s grafikou serioznejsie, tak ma zabezpecenu technologiu (software aj s podporovanou verziou OS, a samozrejme aj hardware - jednoucelovu pracovnu stanicu zodpovedajuceho vykonu, kalibrovane vstupno/vystupne zariadenia a zalohovacie zariadenia pre pripad straty dat). a tym padom ho asi nezaujima takato otazka, ved kolko asi moze stat uvedena technologia?
            • Re: photoshop a linux 08.02.2007 | 14:38
              zemkooo   Návštevník
              To mas pravdu ale rovnako by nenapisal taku hlupost, ze mu Gimp a Picasa nahradia Photoshop.. Len som reagoval na jeho prispevok
              • Re: photoshop a linux 08.02.2007 | 16:23
                WlaSaTy   Návštevník
                su ludia ktory by photoshop nemenili za gimp koli tomu ze pouziva inu hierarchiu okien a menu pricom gimp by im v pogode stacil. ale zvyk je zelezna kosela bez ohladu na cenu daneho produktu, ja poznam osobne len jedneho cloveka co si kupil pre sukromne ucely photoshop ...
                • Re: photoshop a linux 09.02.2007 | 09:29
                  zemkooo   Návštevník
                  Uzivatelske rozhranie som nemyslel... Mal som na mysli moznosti Photoshopu. Kupovat drahy komercny softver koli 'zvyku' nie je prave najrozunejsie... najma pre sukromne ucely..
                  • Re: photoshop a linux 09.02.2007 | 13:34
                    WlaSaTy   Návštevník
                    vlastnosti - znamy to CMYK - su jasne. ale zaujimalo by ma kto z domacich uzivatelov to pouzije kedze lacne fotaky pouzivaju vecsinou RGB. o dalsich vlastnostiach by sa dalo rozprudit krasne flame ale clovek co robi grafiku na profesionalnej urovni musi mat aj monitor fyzicky okalibrovany a to nie je lacna zalezitost .. a tak isto aj tlaciaren a ine komponenty :)
                    • Re: photoshop a linux 09.02.2007 | 23:35
                      zemkooo   Návštevník
                      No nie iba farebnymi rezimami je clovek (softver) zivy... Taka genialna vec ako je Adjustments Layers alebo Actions - to je na nezaplatenie... Skus na nejakych 100 obrazkov aplikovat rovnaku zmenu (navyse zlozenu z viacerych krokov) a potom uvidis ten rozdiel ...
                      • Re: photoshop a linux 10.02.2007 | 12:38
                        WlaSaTy   Návštevník
                        script-fu a podobne rozhrania? inac, z mojho pohladu netusim naco je aplikacia rovnakeho postupu na 100 roznych vstupov. to uz skor rozne a nahodne postupy, clovek sa potom nestihne divit co za neho vytvoril komp ...
                        • Re: photoshop a linux 10.02.2007 | 14:50
                          zemkooo   Návštevník
                          No povedzme ze robis nejaku galeriu.. Mas k dispozicii povodne obrazky a potrebujes spravit nahlady, ktore sa ti zobrazia dajme tomu na webke, potrebujes kazdy jeden obrazok zmensit na rovnaku velkost, pripadne este urobit korekciu jasu a farieb a zmenu ostrosti , pretoze pri zmene velkosti sa zvykne ostrost vytratit... Tak napr. na toto.. Vo Photoshope staci stlacit "nahravanie" v Actions panely pri prvom obrazku, zvolit si klavesovu skratku a potom uz na tych 99 zvysnych obrazkoch len preklikavas obrazkami a stlacas klavesu (klavesy)..
                          • Re: photoshop a linux 10.02.2007 | 15:33
                            --   Návštevník
                            v tom pripade by som odporucal prestudovat si man convert
                            • Re: photoshop a linux 10.02.2007 | 15:52
                              WlaSaTy   Návštevník
                              no, keby bola toto primarna uloha danej licencie photoshopu, tak by ich vyslo lacnejsie keby ten manual niekto kludne aj zahral v babkovom divadle a dane obrazky by prekreslovali brigadnici pomocou pasteliek :-D
                            • Re: photoshop a linux 10.02.2007 | 16:02
                              zemkooo   Návštevník
                              To je prave to o com hovorim... S Photoshopom nie je nutne kombinovat pracu v niekolkych roznych programoch.... A to co som uviedol bol iba priklad, ta uprava moze pozostavat aj s ovela viac a zlozitejsich uprav, napr. kombinacia niekolkych filtrov, aplikacia roznych "layer styles", zmena farebneho rezimu, transformacia a podobne...

                              Ale aby z toho nevznikol flame, skratka islo mi len o to, ze Photoshop je momentalne ovela komplexnejsi softver s vacsimi moznostami.. Nechcem ale aby to vyzeralo, ze za kazdu cenu 'hajim farby' komercneho produktu..GIMP je fajn ale este nejaky ten 'krocik' mu chyba, aby sa stal 100% alternativou k Photoshopu..

                              Btw, celkom slubne vyzera aj program Pixel, skoda, ze je zatial len v beta verzii...
                              • Re: photoshop a linux 10.02.2007 | 16:55
                                WlaSaTy   Návštevník
                                :GIMP je fajn ale este nejaky ten 'krocik' mu chyba, aby sa stal 100% alternativou k Photoshopu..

                                ROFL: gimp nie je alternativa k fotosopu ale software podobnej kategorie rovnako ako linux nie je alternativou k windows alebo mssql nie je alternativou k sapdb. nepravdive tvrdenia o alternativach zvadzaju k zbytocnemu hladaniu tej istej funkcionality (makro rekording versus script-fu) v inom programe a z toho vznikaju najvecsie flame.

                                mimochodom, zvladne fotoshop riesit transparentnu vrstvu vyhladzovania tlace (teda tlace aj s inych programov ako daneho bitmapoveho editora), alebo je o mozne pouzivat vo vlastnych programoch (napriklad automaticke pridanie watermarku na internetovom fotoalbume) ? myslim ze nie a preto sa fotosop nebude este dlhu dobu rovnat gimpu, jednoducho nanho nema.

                                • Re: photoshop a linux 10.02.2007 | 19:01
                                  zemkooo   Návštevník
                                  No tak za slovicka sa tu chytat hadam nebudeme ... Ano , vyhlasenia typu : "Gimp nie je alternativou k Photoshopu" alebo "Linux nie je alternativou k Windows" su sice principalne spravne, ale prakticky maju pramaly vyznam, pretoze:

                                  Z dominantneho postavenia Windows na trhu je jasne, ze ak sa ma masovejsie presadit Linux, musi konkurovat najma tomuto OS. Keby tomu tak nebolo, nemali by vyznam 'desktopove' distribucie ako je Mandriva, Fedora, SuSE, (K)Ubuntu a pod...

                                  Rovnako tak pre vacsinu grafikov je podstatne ako dokaze nejaky iny (nemusi to byt len GIMP) softver poskytnut funkcnostou a nekomplikovanostou ovladania plnohodnotnu nahradu ich oblubenemu nastroju. A bolo by zaujimave spravit nejaku studiu, v kolkych pripradoch je to prave Photoshop. A preto je na mieste tvrdenie: "Gimp ako alternativa k Photoshopu". GIMP je zadarmo, navyse existuje na rozne platformy, ak skutocne "Photoshop nanho nema" ako tvrdite, nevidim dovod, ktory by branil jeho masovejsiemu rozsireniu...Ci uz na domace alebo profesionalne pouzitie - v tom druhom pripade totiz tiez nie je dovod zbytocne utracat prostriedky za drahy komercny softver, ked existuje plnohodnotna alternativa a upne zadarmo..

                                  A pokial sa tyka veci, ktore zvlada jeden ci druhy produkt, to by sme si tu mohli vypisovat do nekonecna.. bol by z toho celkom slusny flame - aj ked mam pocit ze uz tomu tak je...

                                  Navrhujem radsej inteligentne uzavriet tuto debatu s tym, ze zrejme Photoshop si drzi priazen koli jeho schopnostiam, prijemnemu ovladaniu a mnozstvu kvalitnych publikacii, online navodov a tutorialov, ktore mimochodom vo vacsine pripadov pisu prave profesionalny grafici... a nie koli tomu ze je to "sila zvyku" pouzivat ho !
                                  • Re: photoshop a linux 10.02.2007 | 19:26
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    :Z dominantneho postavenia Windows na trhu je jasne, ze ak sa ma masovejsie presadit Linux, musi konkurovat najma tomuto OS.

                                    zrejme ti nic nehovori segment viacprocesorovych strojov kde sa akosi windows takmer nepresadil, respektive uz ho hrdinsky utiekol. hovorim nie o lacnych dualcore ale viacprocesorovych systemoch.

                                    :Rovnako tak pre vacsinu grafikov je podstatne ako dokaze nejaky iny (nemusi to byt len GIMP) softver poskytnut funkcnostou a nekomplikovanostou ovladania plnohodnotnu nahradu ich oblubenemu nastroju.

                                    nie, pre grafika je bitmapovy alebo vektorovy editor, popripade sadzaci program vyrobnym nastrojom rovnako ako pre udrzbara klieste, skrutkovac alebo kladivo. ak chce clovek vyuzit potrebnu mieru funkcionality daneho nastroja tak ju musi poznat. to znamena zaskolenie, ci uz formou samostudia alebo pomocou externeho kurzu.

                                    no a to je kamen urazu, jedna sa o (ciastocne) pribuznu technologiu ktora je ale dostatocne odlisna takze sa fyzicky nejedna o alternativu bez ohladu na to co v gimpe hladas ty. gimp ma v sebe funkcionalitu o ktorej sa fotosopu ani nesnivalo podobne ako fotosop, oblast funkcionality ktoru maju spolocnu je pramala a koli zrnku piesku nebudeme zahradu nazyvat alternativou (pardon, pieskoviskom) ...

                                    mimochodom, myslim ze v slovniku je pojem alternativa vysvetleny zrozumitelne, ale odporucam precitat si cele heslo, nie len zopar nahodne vybranych riadkov.
                                    • Re: photoshop a linux 10.02.2007 | 22:10
                                      zemkooo   Návštevník
                                      :zrejme ti nic nehovori segment viacprocesorovych strojov kde sa akosi windows takmer nepresadil, respektive uz ho hrdinsky utiekol. hovorim nie o lacnych dualcore ale viacprocesorovych systemoch.

                                      Serverove nasadenie a oblast vykonych viacprocesorovych stanic je vysadou inych OS ako Windows (dokonca by som povedal ze aj tu ma linux silnu konkurenciu - komercne Unixy, BSD, Solaris....). Cloveku, ktory trochu rozmysla je jasne, ze ked spominam Windows mam na mysli predovsetkym Desktop segment...a tu ma zmysel hovorit o tom, ze Linux ma byt alternativou k Win, takze tato poznamka sa mi zda tochu odveci... A mimochodom to co spominate je pomerne specificky (aj ked vyznamny) okruh - skuste sa na ulici opytat napr. 100 nahodnych ludi (predpokladajme, ze kazdy z nich bude vediet co je to OS) aky OS pouzivaju (ci uz doma alebo v praci), myslim ze dostanete celkom slusnu predstavu o tom, aky podiel (myslim pocet instalacii) predstavuje Windows..


                                      :nie, pre grafika je bitmapovy alebo vektorovy editor, popripade sadzaci program vyrobnym nastrojom rovnako ako pre udrzbara klieste, skrutkovac alebo kladivo. ak chce clovek vyuzit potrebnu mieru funkcionality daneho nastroja tak ju musi poznat. to znamena zaskolenie, ci uz formou samostudia alebo pomocou externeho kurzu.

                                      A aky je v tom rozdiel, ci GIMP alebo Photoshop ?? To je pre oba (alebo hociaky iny nastroj) spolocne.. Nemozte plnohodnotne pracovat s niecim, co dobre nepoznate ? Ja som poukazoval na to, ze mnozstvo profesionalov, ktori pouzivaju Photoshop ma svoj dovod - a nie je to len sila zvyku, rovnako tak by mohli pouzivat GIMP ale nepouzivaju !! A mimochodom, skor ako zacnete lekciu z lexikologie, tak si pozrite moj uplne prvy prispevok - reagoval som na poznamku : "Picasa a Gimp ti uplne nahradia Photoshop" - takto nejako to pisal tusim dotycny... A tu ste mi nahrali, pravda je ze Photoshop a Gimp maju vela schopnosti rozdielnych a jedinecnych - preto jeden nemoze uplne nahradit druhy (to uznavam - to som sa nie celkom stastne vyjadril o tej !00% alternative)... Na rozdiel od vas si vsak myslim, ze to co maju spolocne je dost vyznamna cast a nie iba zrnko piesku... A opat musim spomenut ze jedinecne schopnosti Photoshopu su, cuduj sa svete, pre profesionalnych grafikov relevantnejsi dovod na jeho pouzivanie ako pracovneho nastroja, ako je to v pripade Gimp-u.. To je jednoducho fakt !

                                      :mimochodom, myslim ze v slovniku je pojem alternativa vysvetleny zrozumitelne, ale odporucam precitat si cele heslo, nie len zopar nahodne vybranych riadkov.

                                      Opat chytanie za slovicka - mam pocit, ze je pre Vas dolezitejsie sa hadat o malickostiach a vyvolat flame, ako bavit sa o podstate veci... A kedze nemam zaujem rozputavat flame, koncim s dobrym umyslom a nebudem v diskusii k tomuto prispevku viac pokracovat..

                                      Zhrnutie toho celeho a to o co mi predovsetkym slo : "Gimp a Picasa" nenahradia Photoshop.

                                      • Re: photoshop a linux 10.02.2007 | 22:22
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        :-)
                              • Re: photoshop a linux 10.02.2007 | 19:29
                                --   Návštevník
                                mne sa na linuxe paci to ze kazda aplikacia urobi svoj kusocek roboty a nemusi byt vsetko v jednej all-in-one aplikacii ;-)
    • Re: photoshop a linux 31.05.2006 | 16:10
      Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
      Neviem ktoru verziu si skusal ale mne isla 7 vyborne cez CrosOver Office 5. Mam Sempron 2600+, 512 MB ram. Okrem toho je vyberny program uz spominany Gimp a Gimpshop. Ak chces podobne prostredie odporucam Platenu aplikaciu a href='http://www.kanzelsberger.com/pixel/?page_id=12'>Pixel ktora je na nerozoznanie o photoshopu podporuje ich pluginy a je to takmer ako klon. Okrem toho skus programcek a href='http://www.xaraxtreme.org/news/general_news/news_release_-_23rd_may_2006.html'>Xara ktory je sice hlavne pre vectorovu grafiku ale pre pracu s fotkami je tiez vyborny.