ako si pridat dalsie WM?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.06.2006 | 01:49
webblaster   Návštevník
zdar nainstaloval som si window manager Enlightenment ale neviem ako ho spustit s prihlasovacieho okna asi to musim niekam pripisat ale neviem kam mam SuSE 10.0 za odpovede dopredu dik
    • Re: ako si pridat dalsie WM? 10.06.2006 | 19:41
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      Sprav novu linku /etc/X11/xinit/xinitrc na jeden z WM, ktorych xinit je v tom istom adresari. Napr. ak chces KDE, tak prikazom ln -s /etc/X11/xinit/xinitrc.kde /etc/X11/xinit/xinitrc to spravis
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: ako si pridat dalsie WM? 10.06.2006 | 20:59
        <<<>>>   Návštevník
        nie window manager ale to je graficke prostredie enlightenment cize desktop enviroment ked si ho naistalujes tak pri prihlasovani kliknes v lavo dolu na ikonu pod ktorou je napisane typ sedenia a tam si vyberies ci chces kde ale enlightenment alebo ... a potom sa staci len prihlasit
        • Re: Re: Re: ako si pridat dalsie WM? 10.06.2006 | 21:29
          webblaster   Návštevník
          hej ale ja v tom zozname typ sedenia nemam moznost enlightenment ale nainstalovane ho mam ide spustit ale to zatial len zo zachranneho rezimu z prik riadku tak asi bude treba upravit nejaky subor kde su napisane nazvy desktop enviromentov a cesta odkial ich spustit a to neviem kde je
      • Re: Re: ako si pridat dalsie WM? 10.06.2006 | 21:20
        webblaster   Návštevník
        mohol by si pls viac vysvetlit tu prvu vetu "na jeden z WM, ktorych xinit je v tom istom adresari" a ja mam v /etc/X11/xinit folder xinitrc.d a 2 subory xinirc a xserverrc som zaciatocnik tak pls maj strpenie
        • Re: Re: Re: ako si pridat dalsie WM? 11.06.2006 | 05:00
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          Ty budes musiet mat strpenie takych 16 hodin odteraz, kym sa dostanem k svojmu PC, na ktorom mam SuSE:) Potom napisem riesenie (ak na dake pridem).
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
        • Re: Re: Re: ako si pridat dalsie WM? 13.06.2006 | 01:49
          KiLo   Návštevník
          Nuz tak pocuj, najjednoduchsie na co som prisiel je toto> najdes binarku(spustaci subor) enlightenmentu, jeho cestu si zapamatas a editujes /etc/X11/xinit/xinitrc najdes tam riadky # # finally start the window manager # exec $WINDOWMANAGER a namiesto $WINDOWMANAGER das celu cestu k tej binarke. malo by to fachat aj ked je to take drevorubacske riesenie