nastroje pre spravu balickov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.06.2006 | 21:05
Avatar thomas SUSE  Používateľ
Mohli by ste mi poradit ake nastroje pre spravu balickov v linuxe existuju?
    • Re: nastroje pre spravu balickov 24.06.2006 | 16:53
      skywaker   Návštevník
      -- zavisi podla toho co mas na mysli a o aku distribuciu sa jedna, napr. Debian je zalozeny na *.deb balickoch a pouziva dpkg+apt-get a su pren nadstavby ako synaptic+adept a ine ... Do tejto skupiny patri aj Ubuntu ... Debianovske deb balicky podporuju zavislosti tak ako RedHatovske *.rpm balicky... Na rpm balicky sa pouziva prikaz rpm alebo rozne nadstavby ako rpm+ apt-rpm alebo urpmi v Mandrive alebo vo Fedora Core znamy Yum .... Slackware ma tgz balicky co je vlastne skratka s tar.gz archivu ovsem je doplneny o meta informacie v priecinku install ....
      • Re: Re: nastroje pre spravu balickov 24.06.2006 | 17:10
        Tomáš   Návštevník
        ide o SUSE
        • Re: Re: Re: nastroje pre spravu balickov 24.06.2006 | 17:34
          skywaker   Návštevník
          -- suse pouziva rpm balicky -- ak chces nainstalovat len jeden balickek skus "rpm -Uvh meno_balicku.rpm" ovsem tento sposob nie je najlepsi lebo bude na sto pro od teba pytat zavislosti... lepsie pochodis ak spustis Yast - pridas si repozitare a budes instalovat cez neho ... je tu este jedna moznost a to nainstalovat si Yum a nadstavbu tusim sa vola KYum ale neskusal som to... Ak pouzijes Yast budes mat tieto funkcie: instalacia, odinstalacia balickov a taktiez funkciu pridania repozitarov bud http, ftp alebo lokalne .... (nieco podobne ako v Mandrive Control Center)
          • Re: Re: Re: Re: nastroje pre spravu balickov 24.06.2006 | 21:05
            tomáš   Návštevník
            diki moc