ako sformatovat RAW FS?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.07.2006 | 20:35
Avatar david Debian Lenny  Používateľ
zdravicko, mam trosku problem, mam mp3 player, chcem ho primontovat a naformatovat pod linuxom, pretoze pod win sa jednoducho neda(ani cez prikazovy riadok) vo win mi pise ze FS je RAW. PS > ked ho zapnem pise mi na nom ze File System Error, poteste ma prosim, vsak sa s tym da nieco urobit? diki
dreamwalker
    • Re: ako sformatovat RAW FS? 28.07.2006 | 16:08
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pripojis ho, a vytvoris na nom fs: mkfs -t vfat /dev/sdX
      • Re: Re: ako sformatovat RAW FS? 28.07.2006 | 19:05
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        pripojit som nemyslel pripojit s mountom, ale fyzicky ho zastrcit do usb portu. sorry blbo som sa vyjadril
        • Re: Re: Re: ako sformatovat RAW FS? 31.07.2006 | 20:35
          Avatar david Debian Lenny  Používateľ
          dakujem vsetkym za cenne rady, nepodarilo sa to rozchodit, mozem ho vsak pouzivat ako usb kluc :D mp3 player pojde s najvacsou pravdepodobnostou do UK a temu uzatvaram vdaka
          dreamwalker
      • Re: Re: ako sformatovat RAW FS? 28.07.2006 | 17:01
        david   Návštevník
        no lenze ako ho pripojim? linux:/ # mount /dev/sda /mnt mount: you must specify the filesystem type ako zaspecifikovat FS? -t msdos neberie a ked bez pripojenia napisem linux:/ # mkfs -t vfat /dev/sda mkfs.vfat 2.11 (12 Mar 2005) mkfs.vfat: Will not try to make filesystem on full-disk device '/dev/sda' (use -I if wanted) linux:/ # tak mi to ostane takto pls
        • Re: Re: Re: ako sformatovat RAW FS? 28.07.2006 | 17:07
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          # fdisk -l /dev/sda ti co vrati?
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: ako sformatovat RAW FS? 28.07.2006 | 17:09
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          mkfs -t vfat /dev/sda1 mkdir /mnt/usb mount -t vfat /dev/sda1 /mnt/usb
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: ako sformatovat RAW FS? 28.07.2006 | 17:16
            suse   Návštevník
            prave som v suse takze blokove zariadenie mi dava iba sda nie sda1 odpoved na tomasovu otazku> linux:/ # fdisk -l /dev/sda Disk /dev/sda: 521 MB, 521928704 bytes 17 heads, 59 sectors/track, 1016 cylinders Units = cylinders of 1003 * 512 = 513536 bytes Device Boot Start End Blocks Id System a pozdravujem uid0(dlho si sa neozyval :)) a vypisalo mi asi toto> linux:/ # mkfs -t vfat /dev/sda mkfs.vfat 2.11 (12 Mar 2005) mkfs.vfat: Will not try to make filesystem on full-disk device '/dev/sda' (use -I if wanted) linux:/ # mkdir /mnt/usb linux:/ # mount -t vfat /dev/sda /mnt/usb mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/sda, missing codepage or other error In some cases useful info is found in syslog - try dmesg | tail or so linux:/ #
            • Re: Re: Re: Re: Re: ako sformatovat RAW FS? 28.07.2006 | 18:58
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              heh, wtf?
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako sformatovat RAW FS? 28.07.2006 | 19:21
                Avatar david Debian Lenny  Používateľ
                skusil som msdos stale system error este vyskusam ntfs a ked to nepojde tak ho asi roz***** to tak ked niekto nieco kupi v UK > uz som pisal mail aj na support ale samozrejme mail adresy nefunguju
                dreamwalker
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako sformatovat RAW FS 28.07.2006 | 19:22
                  Avatar david Debian Lenny  Používateľ
                  sprostost jasne ze ntfs nebudem vytvarat :)
                  dreamwalker
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako sformatovat RA 28.07.2006 | 22:04
                    WlaSaTy   Návštevník
                    inac, nema ten player v menu nieco ako delete/initialize/format alebo nieco podobne pomocou coho by sa mohol aj sam naformatovat?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako sformatova 28.07.2006 | 22:56
                      david   Návštevník
                      to tazko jedine co ma v menu spojene s FS je reset :D a file sort co nam asi nepomoze :(
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako sforma 29.07.2006 | 01:29
                        WlaSaTy   Návštevník
                        predpokladam ze vyrobca nedodal na cdcku obsluzny program (napriklad na cdcku alebo ho nema na internete) ci uz na reinicializaciu zariadenia alebo na update firmware, popripade ine servisne zasahy. niektore prehravace, fotaky a podobne zariadenia vyzadovali specificky blocksize na fat, inac sa nechytili. predpokladam ze si pozrel na googli. popripade niejtore zariadenia podobneho typu mali taky kvazi gombik, dierku ktora ked sa zatlacila perom, tak prebehlo kompletne reinicializovanie daneho zariadenia. ale to by malo byt uvedene v navode. pozor, niekedy su navody dva, jeden kratky na pouzivanie a jeden dlhy na udrzbu. obcas ne je ten druhy vytlaceny ale iba v elektronickej forme (na instalacnom cd popripade u vyrobcu na nete).
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako sf 30.07.2006 | 00:30
                          david   Návštevník
                          no na instalacnom CD bol iba driver pre W98. ak vam mozem odporucit nekupujte si MP3 player znacky Q-BE :) >tlacidlo co sa da zatlacit perom presne to tam je ale sluzi iba ako reset musim toho dotycneho typka ktoremu to robim popytat o origos papiere a dam vediet zatim dik
            • Re: Re: Re: Re: Re: ako sformatovat RAW FS? 28.07.2006 | 17:35
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              # cfdisk /dev/sda -> vytvor si particiu # mkfs -t vfat /dev/sda1 -> vytvor si FS
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako sformatovat RAW FS? 28.07.2006 | 18:33
                Avatar david Debian Lenny  Používateľ
                dakujem all good people ide, fachci ale sprava sa ako flashpamat > totiz ked ho vyberem z usb a zapnem napise ze file system error a mp3 neprehra ale ked ho zapojim tak nan mozem kopirovat, citat z neho. budem musiet asi upgradnut firmware?vsak?
                dreamwalker
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako sformatovat RAW FS 28.07.2006 | 18:58
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  namiesto -t vfat pouzi -t msdos
                  Debian. apt-get into it…