Instalacia foobillard

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.10.2006 | 19:40
Avatar Buksy Mandriva  Používateľ
Ako mam nainstalovat foobillard? stiahol som zdrojaky a rozbalili sa mi do ~ no ale neviem co teraz,cez konqueror som zapol terminal a napisal make install, configure ale ani jedno nic nerobilo cital som tento navod, http://www.linuxos.sk/clanok.php?clanokid=10 ale aj tak neviem ako nato? jak to mam spravit?
    • Re: Instalacia foobillard 05.08.2006 | 22:46
      xxx   Návštevník
      preco si nestiahol rovno rpm balik? Neviem aka je to mandriva ale pre MDV2006 rpm-ko existuje. A na stranke FooBillard je aj rpm balik , ten si neskusal?
      • Re: Re: Instalacia foobillard 06.08.2006 | 00:26
        Avatar Buksy Mandriva  Používateľ
        stiahol som nejaky rpm balik a ten mi nainstaloval zdrojaky... a druhe co som stahoval .tgz tak som to rozbalil a tiez som nevedel spustit
        • Re: Re: Re: Instalacia foobillard 06.08.2006 | 00:53
          WlaSaTy   Návštevník
          ak sa jedna o .src.rpm tak ten je urceny na rebuild a nie instalaciu. az ked zbehne rebuild, tak je mozne takto vytvoreny balik instalovat. ten tgz je ktory a odkial? ale co, ...
          • Re: Re: Re: Re: Instalacia foobillard 06.08.2006 | 01:05
            Avatar Buksy Mandriva  Používateľ
            vsetko som stahoval z oficialnej stranky http://foobillard.sunsite.dk/ a trochu som sa pomilyl,nestiahol som tgz ale tar.gz.. neinstaloval to niekto? co mam na tej stranke teda stiahnut? a ako to potom nainstalovat? ako zistim ci mam v pocitaci sdl? a ked je pri niektorych aplikaciach este vypisane ktore baliky este potrebuju pre svoj chod,ako zistim ci ich mam? da sa to nejak v terminali?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia foobillard 06.08.2006 | 01:41
              WlaSaTy   Návštevník
              stiahni binary rpm a skus si pozriet nieco o balickovacich systemoch. man rpm
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia foobillard 06.08.2006 | 16:31
                Avatar Buksy Mandriva  Používateľ
                tak som to skusal nainstalovat cez rpm rpm -i ~/Desktop/foobillard-3.0a-SDL.i586.rpm ale chyba mi libGLcore.so.1 is needed by foobillard-3.0a-SDL.i586 libSDL-1.2.so.0 is needed by foobillard-3.0a-SDL.i586 cital som ze libGLcore.so.1 je sucast nvidia ovladacov, tak som si chcel stiahnut ovladac z http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp ale ked vyberem graphics drivers-GeForce and TNT a potom uz neviem ktory linux mam vybrat, ako to zistim?? a kde najdem tu libSDL kniznicu? skusal som nainstalovat z instalacneho CD mandrivy,ale to mam poskodene,nenajdem to niekde na internete?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia foobillard 06.08.2006 | 17:26
                  WlaSaTy   Návštevník
                  :ale chyba mi ... program urpmi uz neexistuje? :libGLcore.so.1 je sucast nvidia ovladacov ta kniznica je sucastou podpory pre OpenGL takze sa pochopitelne vyskytuje v ovladacoch pre graficke karty (ati/nvidia/ostatne co podporuju 3d). a tak isto je aj sucastou projektu mesa (mix software a hardware implementacie pre 3d podobnej OpenGL od SGI).
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia foobill 06.08.2006 | 18:06
                    Avatar Buksy Mandriva  Používateľ
                    urpmi nepoznam :) som pozeral man urpmi ale skoda ze tam nie su nejake priklady... no ale stiahol som nvidia ovladace,a chcel som ist naintalovat,tak som dal init 3 potom som dal su a cez sh som spustil instalaciu,pocas instalacie ale pisalo chybu ze mu chyba kernel,ci ho ma stiahnut z ftp, tak som dal ze hej a vypisalo mi "no matching precompiled kernel interface was found on the NVIDIA ftp site; this means that the interface will need to compile a nernel interface for your kernel" o a jak mam teraz skompilovat ten kernel? a odkail zohnat?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia foo 06.08.2006 | 18:15
                      WlaSaTy   Návštevník
                      neviem, ale toto je v manuali: urpmi "options" "package_names or rpm_files..." takze: urpmi kernel-source urpmi balik.rpm
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia 06.08.2006 | 18:19
                        Avatar Buksy Mandriva  Používateľ
                        takze mam odniekadial zohnat kernel a potom v tom init 3 dat urpmi kernel a urpmi nvidia-drivers... no a ten kernel,to mam ztiahnut nejaky specialne pre mandrivu? alebo je mozne ze to najdem ked si dam doinstlaovat baliky z CD?
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instal 06.08.2006 | 23:00
                          WlaSaTy   Návštevník
                          ano. nakolko kernel-source zvykne byt na instalacnom mediu tak to otvori cdrom a napise "prosim vlozte instalacne cd cislo ...". ak uz bol spusteny update systemu z internetu, tak si ho tam najde aj sam. jediny problem by bol, keby sa jednalo o nejaku zvlastnu verziu mandrivy ktora neobsahuje kernel source. ale to by uz malo nieco docinenia s gpl popripade nastavenim repozitarov. PS.: verim ze si si pozrel dany manual a vyskusal si dany prikaz. inac sa jedna skutocne o stratu casu.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia foobillard 06.08.2006 | 16:37
                Avatar Buksy Mandriva  Používateľ
                SDL uz mam :) huraa :)
                • Problem pri spusteni 14.10.2006 | 12:04
                  Avatar Buksy Mandriva  Používateľ
                  :) no po dlhsom case som zas zapol linux a spustil foobillard,ale pri spusteni mi nabehne okno,vsetko nacita a zrazu ma odhlasi vyhodi ciernu obrazovku a po chvilke mi nabehne okno prihlasenia, v com to moze byt?
                  • Re: Problem pri spusteni 14.10.2006 | 19:40
                    WlaSaTy   Návštevník
                    z najvecsou pravdepodobnostou sa ti zhodi xwindows pri starte daneho programu. kolko systemovych a aplikacnyh kniznic si natahal inym sposobom ako cez standardny balickovaci program? typnem si ze vela a uz ani nevies ktore. teraz uz vies preco ma clovek preferovat balickovaci system pred configure+make+male install. najme ak clovek nevie co robi ...