Zaciatocnik-ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.10.2006 | 22:42
Avatar templar ubuntu  Používateľ
Ahoj, som uplny zaciatocnik linuxu a mam ubuntu, rad by som ho nainstaloval a skusil ale neviem o tom upne nic. Poradi niekto? Za prve po nainstalacii mam aky antivirak a firewall pouzit? Za druhe bude pc rychlejsie? Momentalne mam Win XP a pentium 450 a ram 220 je to dost pomale tak neviem ci to bude rychlejsie. Za tretie tento pc je napojeny na siet ako sa konfiguruje ako pri win? Za stvrte mozem tam nainstalovat icq? pojde to alebo je nejaky specialny icq pod linuxom co ide. Chcem to skusit ak to nepojdem prejdem zase pod win. Pomoze niekto? Dakujem
    • Re: Zaciatocnik-ubuntu 10.10.2006 | 17:23
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      jasneeeee ze pomozeme 0) kuk navod na ubuntu.kayle.sk - akurat pre zaciatocnikov a uzivatelov MS windows 1) antivirak a firewall = ZBYTOCNOST. toto nie je windows 2) zvolil by som namiesto Ubuntu napriklad Xubuntu. neviem ci bude rychlejsie, ale mozes si cokolvek nastavit 3) rychlejsie 4) programy gaim, kopete, alicq, licq, centericq, psi, amsn, skype... vyber si co by si len chcel. v tom navode je samozrejme popisane co a ako asi by bolo na ram 220 lepsie nainstalovat cez tzv. alternate CD
    • Re: Zaciatocnik-ubuntu 10.10.2006 | 17:24
      Castler   Návštevník
      Pred casom som bol na tom podobne, a jedna vec mi naozaj pomohla, za co autorovi touto cestou aj dakujem pozri stranku http://www.ubuntu.kayle.sk mal by si tam dostat vacsinu odpovedi na tvoju otazku, inak mimochodom aj pravidelne citanie fora na tejto stranke trocha pomaha. Vela zdaru.
      • Re: Re: Zaciatocnik-ubuntu 10.10.2006 | 17:47
        Avatar templar ubuntu  Používateľ
        Dakujem za rychlu odpoved ale este sa mi ruti v hlave jedna myslienka preco prave linux preco ste neostali pri win v com je lepsi linux?
        • Re: Re: Re: Zaciatocnik-ubuntu 10.10.2006 | 17:55
          Avatar templar ubuntu  Používateľ
          a ako je to ovladacmi na zvbukovku a graficku kartu po nainstalovani?
        • Re: Re: Re: Zaciatocnik-ubuntu 10.10.2006 | 18:00
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          Je len jediny dovod - lebo v linuxe pri stare zobrazuje take pekne logo s tucniakom a to vo windowse nieje ;)
          • Re: Re: Re: Re: Zaciatocnik-ubuntu 10.10.2006 | 19:58
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            ja ho nemam ani v linuxe...
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zaciatocnik-ubuntu 10.10.2006 | 22:29
              Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
              no keby si velmi chcel tak ho tam dostanes :-) ale vo woknows sa ti to asi nepodari :-P
              Everything is proceeding as I have foreseen.
        • Re: Re: Re: Zaciatocnik-ubuntu 10.10.2006 | 18:11
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          linux nevies ake ma vyhody? pozri sa, najdi si akukolvek linuxovu stranku a pozri sa na vyhody a nevyhody...
          • Re: Re: Re: Re: Zaciatocnik-ubuntu 10.10.2006 | 18:37
            skywaker   Návštevník
            1. je legalny os a je lacnejsi nez windows 2. je rychlejsi 3. bezpecny - preto nepotrebujes antiviraky, firewall aj hej.. a co sa tyka urcite si pocul aj o antivirakoch pre linux? je to pravda ale tie nesluzia na obranu linuxu ale pomocou nich mozes vyliecit windowsacku stanicu ktora je v sieti (avg, clamav atd.) 4. ako to tu bolo napisane je krasa Gnome (graficke rozhranie v Ubuntu) vyzera ako Apple Max OS X a Kubuntu ma zase KDE. 5. mozes sa vela naucit (napr. programovat v C ako ja ale neoporucam lebo zatial som to nikde nevyuzil ibaze ked mam nejaky program ako pred casom jednu hru a nechcela mi skompilovat tak som si upravil zdrojaky :) 6. balickovaci system......... a kopa softu aspon v ubuntu a debianovi kde mas vyse 15000 balickov Odporucam ti Zenwalka je super rychly..... alebo Debian je super velky a potrebuje len 24mb pre instalaciu
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zaciatocnik-ubuntu 10.10.2006 | 19:03
              cc   Návštevník
              ked uz odporucas zenwalk , odkial tahat baliky? Nemam zenwalk len sa pytam kolko to ma dostupnych balikov, aby nebolo treba vela veci kompilovat.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaciatocnik-ubuntu 10.10.2006 | 22:04
                Stano   Návštevník
                800-1500 balickov pokial si zenwalka s niecim nepletiem
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaciatocnik-ubuntu 10.10.2006 | 22:18
                  skywaker   Návštevník
                  Zenwalk vela balickov nema ale jeho filozofia je aby neboli dve programi na to iste.... a co dodat "malo balickov, ale ta rychlost !!!" Spomenul som aj Debian - tam asi z balickami problem nebude :)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaciatocnik-ubuntu 10.10.2006 | 22:42
                    Stano   Návštevník
                    stiahol som si prave iso subor zenwalku live, a musim uznat ze som este nic rychlejsie v rukach nemal. fakt je to pecka