skopírovanie poškodeného súboru

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.11.2006 | 11:36
Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
Nazdar, Mám na CD jeden veľký súbor, ktorý chcem skopírovať na PC, ale je na jednom mieste poškodený (možno je škrabanec na CD). Konkrétne ide o .avi súbor -- film. Neni na to nejaký program, ktorý to dokáže skopírovať? Mal by som ešte jednu otázku: ako by sa dali prehrávať .ram odkazy (pre RealPlayer) pod linuxom? Nedokázal by to mplayer s nejakými kodekmi? Existuje aj RealPlayer pre linux, ale mne s ním nefunguje zvuk, lebo sa tam nedá vybrať alsa ako zvukový výstup. Ďakujem. Ondro
    • Re: skopírovanie poškodeného súboru 05.11.2006 | 12:20
      Otakar   Návštevník
      Nejlépe asi dd_rescue, případně ddrescue
    • Re: skopírovanie poškodeného súboru 05.11.2006 | 13:33
      meno   Návštevník
      je dobre ocistit cd, ale dat pozor aby sa este viac pri cisteni neposkodilo. Niekedy vie pomoct aj obycajny image z cd, prosto urobis image a potom mountnes a nakopirujes odtial, uz som to robil na cd s filmom a rovnakym problemom...
      • Re: skopírovanie poškodeného súboru 31.03.2007 | 17:47
        Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
        Neviete, ako by sa dal s mencoderom rozdeliť avi film na dve časti, mám film o veľkosti 900 MB a chcem ho napáliť na dve CD, tak ho potrebujem rozdeliť na dve časti povedzme 600 MB a 300 MB. Ako sa to robí?
        • Re: skopírovanie poškodeného súboru 31.03.2007 | 20:45
          Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
          Už som na to prišiel.
          Týmto príkazom sa vytvorí súbor film_zaciatok.avi, ktorý bude obsahovať prvých 15 minút z pôv. filmu:
          mencoder film.avi -endpos 00:15:00 -ovc copy -oac copy -o film_zaciatok.avi 

          Druhá časť filmu sa dá vytvoriť asi prepínačom -ss, zatiaľ som to neskúšal, asi by som skúsil príkaz
          mencoder film.avi -ss 00:15:00 -ovc copy -oac copy -o film_zaciatok.avi

          Mencoder s prepínačmi -ss a -endpos sa dá použiť aj na odrezanie začiatku alebo konca filmu.
        • Re: skopírovanie poškodeného súboru 27.04.2007 | 18:39
          Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
          Ešte chcem dodať, že keď si to budete púšťať a nebudete mať rozdelený súbor s titulkami, treba použiť voľbu -subdelay.

          Napríklad: Mal som film o veľkosti 1GB a rozdelil som ho na 600 MB a 400 MB a napálil a na inom PC si ho chcem pozrieť. Pritom mám len jeden súbor s titulkami.
          Prvú časť filmu si pozriem normálne:
          mplayer -sub titulkovy_subor.srt nazov_suboru1.avi

          Ak má tá prvá časť dĺžku povedzme 52 min, pozriem si druhú časť s titulkami príkazom:
          mplayer -sub titulkovy_subor.srt -subdelay 3120 nazov_suboru2.avi

          Kde 3120= 52 krát 60 (-subdelay má argument v sekundách).
    • Re: skopírovanie poškodeného súboru 05.11.2006 | 14:30
      Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
      Ďakujem, ddrescue som vyskúšal a vyzerá to dobre. Len neviem, či sa nebude ten film zasekávať na tom mieste, kde bola chyba. Na to by tiež mohol existovať nejaký program, nie? Ten obraz CD ešte vyskúšam urobiť.
      • Re: Re: skopírovanie poškodeného súboru 05.11.2006 | 16:42
        WlaSaTy   Návštevník
        zasekavat sa bude pretoze v mieste skrabanca sa skopirovalo jedno velke nic. je dost velka pravdepodobnost ze bez upravy pojde ten film len po ten skrabanec ak bolo poskodenie velke ... ale obvykle staci skopirovat obsah audia a videa s tym ze sa pregeneruje avi index. mencoder -oac copy -ovc copy vstup.avi -o vystup.avi v mieste poskodenia bude pochopitelne film znehodnoteny, ale zvysok sa bude dat pozerat :-) dufam ...
    • Re: skopírovanie poškodeného súboru 07.11.2006 | 11:36
      Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
      ďakujem, to s tým mencoderom vyzerá, že by mohlo fungovať. Vyskúšam to.