reinstall

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.11.2006 | 19:20
malin   Návštevník
jak mam preinstalovat linux? pouzivam mandrivu2006cz, urobil som par chyb a par veci mi nejde... potreboval by som "defaultne" nastavenie tak som sa rozhodol pre reinstall. zaroven pouzivam aj winXP a ako boot managera mam LILO. Ako mam postupovat? Musim vobec formatovat disky s linuxom? A odstranovat lilo? NEstaci len vlozit install.cedecko a spustit nanovo?? Mozem vobec reinstalovat bez toho aby som poskodil/zmazal windows? Som v tomto lama.. tak pardon za blbe otazky.
    • Re: reinstall 17.11.2006 | 19:09
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      postupuj klasicky, teda normalna instalacia. formatovat nemusis odiel s /home (ak ho mas na samostatnej particii). ak sa nedotknes oddielu s win, tak by sa nemalo nic s nim stat. ale pre istotu si urob zalohu. pripadne skus rescue mode z instalacneho cd.
    • Re: reinstall 17.11.2006 | 19:14
      jj   Návštevník
      presne tak ,zacni tak ako si instaloval linux prvy krat ,len s rozdielom ze teraz uz mas vytvorene disky pre linux ktore teraz pouzijes. Ak to nepojde tak ich odstran a znova vytvor. LILO si nevsimaj , instalator by si s tym mal poradit.
      • Re: Re: reinstall 17.11.2006 | 19:20
        malin   Návštevník
        dakujem :) fakt som si nebol isty co to porobi.. zajtra sa do toho pustim