Deformacia zvuku v Doom 3 a AC 97 (ALSA)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.11.2006 | 23:03
Avatar REONxsp Ubuntu 7.10  Používateľ
Pouzivam distribuciu Mandriva 2007 a na zakladnej doske mam integrovanu zvukovu kartu AC97. Mam zavedene ALSA ovladace (obsiahnute priamo v distribucii) snd_intel8x0. Aplikacie ako Amarok a Mplayer mi funguju bez problemov (aj obe naraz, takze dmix by som mal mat nakonfigurovany dobre). Problemy so zvukom zacinaju az vo chvili, ked spustim Doom 3. Ak tam nastavim ALSU, zvuk je deformovany a chrapci. Ak tam nastavim OSS, zvuk sice funguje, ale kedze pod OSS mi nejako nechce fungovat softwarove mixovanie, nemozem mat spustenu inu aplikaciu vyuzivajucu /dev/dsp (ani aplikacie vyuzivajuce ALSA modul - napr. AMAROK...). Preto by som bol velmi rad, keby mi niekto vedel poradit, ako v Doom 3 pouzivat ALSU s normalnym zvukom, pripadne ako uspesne softwarovo mixovat vystup cez OSS. Googloval som vyse tyzdna a okrem riesenia typu "pouzite radsej OSS" som nenasiel nic konstruktivne.
    • Re: Deformacia zvuku v Doom 3 a AC 97 (ALSA) 19.11.2006 | 15:18
      Avatar REONxsp Ubuntu 7.10  Používateľ
      Este by som rad doplnil, ze som nakonfiguroval DMIX podla tohto navodu: http://wiki.archlinux.org/index.php/Umo%C5%BEnenie_viacer%C3%BDm_programom_prehr%C3%A1va%C5%A5_zvuk_v_tom_istom_%C4%8Dase Oba subory (asound.conf a libao.conf) som musel vytvorit. Nie som si isty, ci tieto kroky boli bezpodmienecne nutne. Kazdopadne som v asound.conf nastavil frekvenciu na hodnotu 48000, ale bez uspechu.
    • Re: Deformacia zvuku v Doom 3 a AC 97 (ALSA) 20.11.2006 | 23:03
      Avatar REONxsp Ubuntu 7.10  Používateľ
      Problem s deformaciou zvuku sa tiez objavuje aj vo WINE (ked pouzivam ALSA). Ked vo winecfg nastavim ako vystup OSS, zvuk je v poriadku. Samozrejme, za cenu absencie moznosti mixovania zvukov (teda ziadne mp3 pocas hrania napr. Duke Nukem 3D HRP, alebo tak...)