RAM

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.11.2006 | 11:31
miso   Návštevník
Mam 1GB ram ale ked pracujem a spusta neake aplikacie tak mi stale nieco v RAM ostava po 5 hodinach prace som povipinal vsetky aplikacie a mal som 80MB volnej ram nieje nico na defragmentaciu ram alebo neaky sposob na uvolnenie miesta v nej Mam Kubuntu 10
    • Re: RAM 23.11.2006 | 01:20
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pozri kolko ti v nej zabera disk cache. man vmstat
      • Re: Re: RAM 23.11.2006 | 10:28
        miso   Návštevník
        disk cache mi v nej nezabera mic ja som sa pozeral iba na fizycku ram
        • Re: Re: Re: RAM 23.11.2006 | 12:16
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          pozri free -m
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: RAM 23.11.2006 | 13:17
            miso   Návštevník
            total used free shared buffers cached Mem: 882 868 14 0 20 626 -/+ buffers/cache: 221 661 Swap: 745 17 727 Toto bol vypis po napalovani a vypnuti vsetkych programov
            • Re: Re: Re: Re: Re: RAM 23.11.2006 | 14:41
              WlaSaTy   Návštevník
              tvoje:

              total used free shared buffers cached Mem: 882 868 14 0 20 626 -/+ buffers/cache: 221 661 Swap: 745 17 727 moje:

              total used free shared buffers cached Mem: 1033564 982168 51396 0 191588 569112 -/+ buffers/cache: 221468 812096 Swap: 0 0 0 polozky total/used/free su podobne
              ja swap nemam a ty ho teraz nepouzivas
              polozky shared/buffers/cache sa lisia, nemam teraz zapnutu grafiku a kompilujem system
              takze mi to pripada ako by si to mal ok. otazkou je ci chces vyuzivat pamet naplno alebo nie. nevyuzita pamet su zbytocne vyhodene peniaze

              ps.:aj obrazky v grafike zhltny vela pamete, na to treba mysliet. a aj na to ze u mna to dava v Kb a u teba v Mb. a nemas zdielanu grafiku na doske?

              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: RAM 23.11.2006 | 14:43
                WlaSaTy   Návštevník
                oops, ono to tu filtruje tabulky?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: RAM 23.11.2006 | 15:53
                miso   Návštevník
                "nevyuzita pamet su zbytocne vyhodene peniaze" Tak to suhlasim ale linux nieje WIN 98 ze zozerie vsetku RAM a ja nemam rad ked nemalo by byt niekde malo a je tam vela a nepotrebujem to Toto ma vytaca
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RAM 23.11.2006 | 16:58
                  WlaSaTy   Návštevník
                  zozrat vsetku ram a efektivne ju vyuzit su synonyma, zavisi len na uhle pohladu. ak ti viacej vyhovuje memory managment ineho OS, tak ti branit nebudeme.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RAM 23.11.2006 | 21:18
                    miso   Návštevník
                    Myslis WIN ty si sa zblaznil stacilo my FATAL EROR
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RAM 23.11.2006 | 21:41
                      WlaSaTy   Návštevník
                      ano, mylil som sa ked som si myslel ze poznas viac ako dva operacne systemy.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RAM 23.11.2006 | 22:19
                        miso   Návštevník
                        Zatial ich poznam okolo 7 teraz mi co suce povies
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RAM 23.11.2006 | 22:38
                          WlaSaTy   Návštevník
                          co by som ti mal povedat, al ti vadi ze linux dokaze vyuzivat hardwerove prostriedky, tak si najdi iny operacny system ktory tak nebude robit. myslim ze by ti viacej vyhovoval. inac sedem, to je akoze stastne cislo? zaujimavy nazor na nahodne hodnoty v numerologii.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RA 23.11.2006 | 22:52
                            miso   Návštevník
                            Ake nahodne hodnoty ak sa nemilim tak ich je viac ale tie nazvi ani z coho sa vyvinuli to uz neviem tak si aktualizuj informacie. Linux mi vyuzival hardver dobe ale co ho mam na tomto kompe tak sa mi tu nieco ser.. a chcel som vediet co ale je mi jasne ze od teba sa to nedozviem
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 23.11.2006 | 22:58
                              WlaSaTy   Návštevník
                              ano, operacnych systemov bolo viac, thru64, amoeba, amiga os, mac os (roznych generacii), solaris, riscos, qnx a dalsie _stovky inych ... ono je fajn ze chces vediet c mas zle, ale ak nenapises co ti presne nejde, kde je citelne spomalenie, tak tvoje slova vyznievaju ako ze linux je zly pretoze tebe "nieco" nejde. skus sa zamysliet kolko informacii si poskytol, mozno pochopis ...
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 23.11.2006 | 23:06
                                miso   Návštevník
                                Ja si nemyslim ze linux je zly a myslim si ze je lepsi ako narp win. A ku tym informaciam ake potrebujes ??? Ak sa vyznas
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 24.11.2006 | 11:31
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  :A ku tym informaciam ake potrebujes ??? ja? ziadne. ty si potrebujes porovnat aky vykon je garantovany na tvojej zostave, aky vykon je dosiahnuty a aky vykon od toho ocakavas. k tomu ti bezne staci aj subjektivny pocit. az potom sa da vobec zacat uvazovat o performance tunningu :) PS.: myslim ze tu frakovinu ohladom plytvania pamete uz mozeme uzavriet. ak by si bol stale ineho nazoru (o com pochybujem) tak program htop pomoze viacej :)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RAM 23.11.2006 | 18:42
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  sksu pozriet kolko free pamate ti ukazuje htop alebo gkrellm...
                  Debian. apt-get into it…