Ktoru instalacku UBUNTU na Core 2 Duo?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.12.2006 | 20:20
rado   Návštevník
Potrebujem na centrino core 2 duo instalacku Ubuntu pre 64bit alebo normalnu x86? dik za info.
    • Re: Ktoru instalacku UBUNTU na Core 2 Duo? 27.11.2006 | 13:46
      workyb   Návštevník
      Mas smolu zrejme kamarat ma ties core 2 duo a ani mu nenabutuje cd zamrzne pri butovani. Skisal si alternative cd ? Vime ze pri live cd to proste zamrzne. No Asi ti to bude robit aj na x86. Daj mi vediet ako si dopadol aby som netahal ubuntu a potom mi to nepojde na Amd X2.
      • Re: Re: Ktoru instalacku UBUNTU na Core 2 Duo? 27.11.2006 | 14:37
        rado   Návštevník
        som teraz skusal pod windowsom nainstalovat jeden program co je pre x64 a napisalo mi, ze nemam spravnu arxitekturu. som dost zmeteny z toho, ci core 2 duo je alebo nie je x64, ale po tomto zrejme nie. Nebudem teda ani skusat nahadzovat x64 ubuntu a skusim rovno x86. mal by som mal aj altern. disk, tak uvidim ako to dopadne.
        • Re: Re: Re: Ktoru instalacku UBUNTU na Core 2 Duo? 27.11.2006 | 15:18
          distefano   Návštevník
          Intel Core 2 Duo, notebook dell latitude d820, Kubuntu 6.10 ,alternate CD pre x86, bez problemov... rozpoznalo 2 procesory, speedstep funguje.
          • Re: Re: Re: Re: Ktoru instalacku UBUNTU na Core 2 27.11.2006 | 15:52
            rado   Návštevník
            prave som sa pustil do instalacie ubuntu 6.06 na dell inspiron 640m. live cd mi nenabehlo. napisalo nieco o xservery, zrejme sa mu nepacila intel grafika. naiel som alternate cd, tak som ho tam dal a vybral textovu instalaciu. este som to nikdy tak neskusal, tak neviem aky bude vysledok. dam vediet.
        • Re: Re: Re: Ktoru instalacku UBUNTU na Core 2 Duo? 27.11.2006 | 16:48
          rado   Návštevník
          bilancia je zial viac ako zalostna. po instalacii mi nejde ani xserver (teda uz ide, ale iba na 1024x768). podla navodu, ktory som nasiel na nete to opravit nejde. a co je horsie, tak mi nejde ani wifi karta, takze ani net nie je. je to o dost horsie, ako som ocakaval.
          • Re: Re: Re: Re: Ktoru instalacku UBUNTU na Core 2 27.11.2006 | 17:24
            rado   Návštevník
            Podarilo sa mi spustit live cd. Po prvom nabehnuti cd, mi napisalo, ze xserver sa neda pustit, tak som zadal toto: sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg a potom sa mi podarilo spustit xserver, i ked len v rozliseni 1024x768. Podla navodu, co som nasiel na internete, by som mal stiahnut sudo apt-get install 915resolution problem ale je, ze mi taky balik vobec na internete nenajde. a neviem, akym inym sposobom sa da k nemu dostat. Tu wifi kartu sa mi tiez podarilo spustit, po tom ako som rozbehol live cd. Teraz sa snazim pomocou live cd to nahodit na disk. Nemyslim, ale, ze tym vyriesim problem s tym rozlisenim. Nema niekto skusenosti s intel grafikou 950. Na fora sa pisalo, ze by to nemal byt problem, ked sa stiahne ten subor. zial akosi to nexe ist.
            • Re: Ktoru instalacku UBUNTU na Core 2 05.12.2006 | 11:30
              Marian   Návštevník
              Pred chvilou som skusal ubuntu live 64bit na ASUS A6JE a nabootovalo v pohode...
        • Re: Re: Re: Ktoru instalacku UBUNTU na Core 2 Duo? 05.12.2006 | 14:19
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          ked mas windows 32bit, tak mozes skusat instalovat 64bitovu binarku kolko chces. tak to nefunguje. musel by si mat aj windows 64bit
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
          • Re: Re: Re: Re: Ktoru instalacku UBUNTU na Core 2 05.12.2006 | 18:50
            rado   Návštevník
            no neviem, co je na tom, ale ked som dal 64bit instalacku Suse 10.1, tak to v pohode nainstalovalo, poznalo vsetok software a v podstate nebolo ani nic treba robit. ci to teda islo v spravnom 64bit mode ja neviem posudit, ale kazdopadne sa mi to zdalo byt oproti 32bit ubuntu strasne pomale. a roblio to nejake cudne veci s klavesnicou. anyway, dal som tam normalne 32bit ubuntu 6.06 lts, instaloval som to v textovom mode a i ked mi asi pri 85% instalacie (pri configuracii Xorg) mierne zmizlo vsetko z obrazovky a nevidel som nic, tak som iba z casu na cas hitol enter a nejako to dobehlo az do konca aj po slepiacky. pri prvom restartu (cuduj sa svete) som uz rovno mal 686 jadro i ked som ho pred tym nikde nezadaval. potom som uz iba nastartoval v safe mode a v textovom mode som editoval sources.list, doinstaloval 915resolution a nexal prebehnut apt-get upgrade aby aktualizovalo system. potom som to uz len restartoval do normalneho rezimu islo to ok s core 2 duo a rozlisenim 1440 x 900 (mam ultra sharp, ale verim, ze pojde aj v 1280 x 800, pri normalnom 14.1" lcd). takze takto nejako som to poriesil. neviem, ci je to spravne, som iba zaciatocnik v linuxe, ale zatial som spokojny a ide mi to fajn.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ktoru instalacku UBUNTU na Cor 05.12.2006 | 19:27
              Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
              ked si spokojny, tak si to spravil spravne, nie? ;)
              cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ktoru instalacku UBUNTU na 05.12.2006 | 20:20
                rado   Návštevník
                tak hadam ano, uvidim casom, mozno sa nieco objavi a budem zase mat co riesit. spokojny som, len sa mi nezda ta instalacia naslepo. nepredpokladam, ze by v ubuntu robili instalaciu tak, aby poslednyx par minut islo s ciernou obrazovkou a keby som to robil prvy krat, tak asi by som to zrusil a necakal co sa bude diat naslepo. asi to bude tym hardware a mozno to do dalsej verziu uz vylepsia.