grub reinstalacia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.12.2006 | 22:57
Jožo   Návštevník
Može mi niekto pomoct ako mam znova nainstalovat grup? Instaloval som windows a ten mi samozrejme odstranil grub. Mam aj nejake live cd ak to pomoze.
    • Re: grub reinstalacia 30.11.2006 | 21:50
      Kapo   Návštevník
      Ak mas niekde Mandrivu, tak tam v opravnom mode moze obnovit GRUB, alebo pouzivam Damn Small Linux na to.. Tam nepotrebujes toho vela vediet, das akurat nainstalit do MBR, vyberes disky a je to..
    • Re: grub reinstalacia 01.12.2006 | 14:14
      123   Návštevník
      a ake je to distro ? Obnova grubu moze byt jednoduchsia a zlozitejsia podla distra o ktore sa jedna.
      • Re: Re: grub reinstalacia 01.12.2006 | 18:31
        Jožo   Návštevník
        Ubuntu
        • Re: Re: Re: grub reinstalacia 01.12.2006 | 19:44
          123   Návštevník
          tak to je jednoduche nabehni z cd ubuntu , ked budes mat system spusteny ,otvor konzolu a zadaj sudo grub find /boot/grub/stage1 tu sa ti vypise disk kde je nainstalovany linux napr (hd0,5) potom zadaj root (hd0,5) a nakoniec instalacia do MBR prikazom setup (hd0) to (hd0,5) si uprav podla tvojho vypisu
          • Re: Re: Re: Re: grub reinstalacia 02.12.2006 | 17:43
            Jožo   Návštevník
            Grub mam naspat, ale teraz je problem v tom, ze sa nemam ako dostat do windowsu. Skusal som aj upravit grub podla jedneho navodu, ale aj tak mi grub nedetekuje windows.
            • Re: Re: Re: Re: Re: grub reinstalacia 02.12.2006 | 17:55
              ---   Návštevník
              a co mas v menu.lst? ja toto title Windows root (hd0,0) savedefault makeactive chainloader +1 co vypise grub ked vyberies windows?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: grub reinstalacia 02.12.2006 | 22:52
                Jožo   Návštevník
                Nemam tam nic. Skusil som ho editovat a napisal som tam presne tie iste udaje ako si ty napisal, ale nenabotovalo mi to. Nieco ako error
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: grub reinstalacia 02.12.2006 | 22:55
                  jožo   Návštevník
                  Tam malo byt (root32/hall.dll) error
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: grub reinstalacia 02.12.2006 | 22:57
                  ---   Návštevník
                  ja to vidim na obnovu mbr , s winxp cd-ckom potom sa uvidi , ak pojde winxp vratis naspat grub