prehravac dvd diskov (ubuntu)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.12.2006 | 11:26
daniel_m   Návštevník
prosim vas mozte mi poradit program ktory si poradi s prehravanim dvd diskov? pouzivam totem, kodeky mam najnovsie. zena chce pozerat dake cvicenie a zobrazi sa len uvod a skonci. menu, vyber jazykov a samotne cvicenie neprehrava. dakujem
    • Re: prehravac dvd diskov (ubuntu) 05.12.2006 | 14:15
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      skus ogle, mozno pomoze
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: prehravac dvd diskov (ubuntu) 05.12.2006 | 15:09
      ---   Návštevník
      http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=4153 odsek 13. nie je to dvd kodovane css-kom?
    • Re: prehravac dvd diskov (ubuntu) 05.12.2006 | 15:10
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      no tak u mna je jasna volba VLC alebo kaffeine... sudo apt-get install vlc kaffeine
    • Re: prehravac dvd diskov (ubuntu) 05.12.2006 | 16:30
      .,.   Návštevník
      xine, mplayer, kplayer + kodeky z www.mplayerhq.hu
      • Re: Re: prehravac dvd diskov (ubuntu) 05.12.2006 | 20:52
        WlaSaTy   Návštevník
        mam taky dojem ze zadavatel chce pracovat s menu a mysou si kliknut na polozku vybrat titulky, vybrat audio a prehrat film/bonusy. podobne ako dialkovym na dvd prehravaci. uz je toto mozne aj v mplayer-i?
        • Re: Re: Re: prehravac dvd diskov (ubuntu) 05.12.2006 | 21:17
          Dumaru   Návštevník
          Presne tak, MPlayer nevie pracovať s DVD menu. Tuším niečo maďari riešia, ale asi je to len v plienkach.
          • Re: Re: Re: Re: prehravac dvd diskov (ubuntu) 05.12.2006 | 21:31
            WlaSaTy   Návštevník
            madari nieco riesia uz roky rokuce, ale prioritu ma kompatibilita s formatmi a nie dvd menu. ak by ho niekto chcel, tak si nad mplayer spravi graficky frontend. mimochodom zaujimalo by ma ako to robil dansky kiss ktory bol koli tomu na sude, prehravace pouzivali kod z mplayera a zdrojaky nikde. ps.: ajtak povazujem pozeranie filmov na pocitaci za zverstvo (cena, ovladanie, postprocessing vratane kalibracie farieb na zobrazovacie zariadenie, ...) ja mam doma stary prehravac a stary televizor. kvalita je neporovnatelnejsia. no ale nie kazdy ma k dispozicii vlastnu izbu, byt a tak ...
            • Re: Re: Re: Re: Re: prehravac dvd diskov (ubuntu) 05.12.2006 | 23:24
              ---   Návštevník
              s tym vlastnym bytom ,to je dobre , na pozeranie filmov treba vlastny byt:-) no niekedy mozno aj ano...
            • Re: Re: Re: Re: Re: prehravac dvd diskov (ubuntu) 06.12.2006 | 00:17
              Dumaru   Návštevník
              Nooo neviem, myslíš si že každý je programátor a bude si hneď písať frontend pre MPlayer? A tvorcovia MPlayeru sa samozrejme venujú v prvom rade kompatibilite programov, tu nie je čo riešiť. PS: Pozeranie filmov neriešim, neviem čo je na tom zverstvo. Je to bežná vec, tieto veci nerozpitvávam.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: prehravac dvd diskov (ubun 06.12.2006 | 00:27
                WlaSaTy   Návštevník
                ano, myslim si ze kazdy co chce je programator, nie je na tom nic zlozite. trochu abstraktneho myslenia, trochu odhadu a zvysok je len trpezlivost a snaha. ale kedze sa zrejme nikomu na svete nechcelo urobit taky frontend nad mplayer, tak sa to uz asi nikomu chciet nebude. sice, zaujimalo by ma ako je na tom movix ktoreho srdce bol mplayer. a tvorcovia mplayeru sa venuju niecomu inemu ako kompatibilite programov, ved mplayer a mencoder su z viac ako polovice zhodne programy, nemysles si funkcionalite a kompatibilite s datovymi formatmi? ps.: zverstvo je ak si clovek porovna vystup z sw prehravaca na nekalibrovanom monitore a z hw prehravaca na standardnej televizii. ja to uz neriesim, nemam preco.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prehravac dvd diskov ( 06.12.2006 | 01:08
                  Dumaru   Návštevník
                  Súhlasím s tebou, ale práve o to ide, že nie každý je programátor a naopak nie každý programátor sa do toho aj pustí. Kvalita DivXov aj DVD filmov je na mojom LCDčku v booku omnoho lepšia ako kombinácia TV+ DVD Player. Ale aj tak pozerám filmy na DVDčku, je pohodlnejšie sledovať filmy z kresla :-)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prehravac dvd disk 06.12.2006 | 11:26
                    WlaSaTy   Návštevník
                    u mna je s tou kvalitou na lcd alebo crt monitore opacne, proste na lcd ked sa pozres z boku tak vidis nieco ine a crt monitor ma oproti crt televizoru ine luma/chroma teda potreboval by prestavovat kalibraciu (prepytujem ze koli velkosti bodov kazdu chviku). no a na to akosi niesu prostriedky, kalibracna karta je drahsia ako kvalitny monitor a na slovensku som ju este ani nevidel. a o tom, ze pred televizorom si sadnem do kresla a vylozim nohy uz nemusim, monitor sa umiestnuje inac :)
    • Re: prehravac dvd diskov (ubuntu) 05.12.2006 | 20:32
      Dumaru   Návštevník
      kodeky+libdvdcss2+Totem
      • Re: Re: prehravac dvd diskov (ubuntu) 05.12.2006 | 21:02
        <<<>>>   Návštevník
        Rozhodne VLCcko :))) to zarucene pojde :)