3d desktop na kubuntu 6.10

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.12.2006 | 14:06
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Potreboval by som vediet, ci mi bude stacit na 3d desktop + compiz efekty RAM 256 MB a graf. karta NVIDIA GeForce FX 5200, pretoze na SuSe 10.1 mi to niekedy sekalo. A taktiez by som potreboval nejaky navod ako bezpecne nainstalovat tieto veci na kubuntu 6.10 tak aby sa v pripade chyby dali jednoducho odinstalovat. Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: 3d desktop na kubuntu 6.10 11.12.2006 | 11:54
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      A este jedna otazka - bolo lepsie pre compiz Gnome alebo KDE? Niekde som cital ze pod Gnome to bezi lepsie.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: 3d desktop na kubuntu 6.10 11.12.2006 | 12:07
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ale mam pouzit Beryl?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Re: 3d desktop na kubuntu 6.10 11.12.2006 | 14:21
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Mam problem. Nainstaloval som si Beryl a dal som si ho pod Gnome, vsetko pekne krasne slapalo az kym som sa snim nezacal hrat, nastavil som napr. Desktop Cube a teraz vzdy ked spustim beryl alebo beryl-manager zamrzne cele graf. prostredie a musim restartovat Xka... Teraz som ho uz odinstaloval, ale chcel by som si ho dat zase. Vymazal som vsetky veci co sa tykali berilu a idem to skusit znova, ked to nepojde, ozvem sa a budeme to riesit.
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: 3d desktop na kubuntu 6.10 11.12.2006 | 19:08
      Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
      myslim ze vhodnejsie by bolo vzhladom na jednoduchost spojazdenia a na to ze vacsina nastavovatiek je v gtk by bolo lepsie gnome mne fici v pohode na 800mhz celerone s okolo 500mb ram a geforce2 mx 400 takze ti to uplne v pohode pojde. len sa mi zda beryl o cosi pomalsi a to hlavne v defaultnych nastaveniach, takze mi bolo treba vypnut niektore narocne pluginy a nastavit vacsiu grid size. navod najdes na www.ubuntuforums.org
      • Re: Re: 3d desktop na kubuntu 6.10 12.12.2006 | 13:07
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Po tom co som nainstaloval beryl, ktory mi nasledne zhodil grub a poskodilo mi to particiu tak ze data neviem ziskat spät, nebudem radsej riskovat a ostanem pri GNOME s nejakymi skinmi a malymi upravami. Teraz prave instalujem znovu ubuntu 6.10 a dufam ze mi to opravi grub.
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: 3d desktop na kubuntu 6.10 12.12.2006 | 14:06
      FD   Návštevník
      Ja som beryl na ubuntu 6.10 skusal a ide to OK (este to mam). Ale nejako som tomu neprisiel na chut, zostavam pri klasike. Vlastne by mi uplne stacilo, keby sa dali pridat do obycajneho gnome tiene pod okna. Neviete o niecom takom?