ako je to s programami

Sekcia: Ostatné 18.12.2006 | 14:42
oraznik   Návštevník
chcel by som sa opytat ako je to s programami typu photoshop alebo napr. macromedia flash a tak... da sa to nainstalovat napr. na mandriva 2007? dakujem za pomoc...
    • Re: ako je to s programami 15.12.2006 | 23:03
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      instaluj si wine alebo cedegu a cez ne to spustis ...
      • Re: Re: ako je to s programami 16.12.2006 | 00:48
        Avatar jose1711 Archlinux  Používateľ
        a ak budeš mať šťastie, tak ani nebudú často padať ;-) j.
      • Re: Re: ako je to s programami 16.12.2006 | 00:56
        Dumaru   Návštevník
        Nooo nedá mi zareagovať, všetko nie sú "emulátory". Pár vecí cez to určite ide, ale napr. Macromediu Dreamweaver, ktorú berú niektoré firmy ako základ programovania HTML stránok, sa mi jednoducho nepodarilo rozbehať na žiadnom distre. Skúšal som to cez Wine, Cedegu a Crossover, ktorý to má priamo podporovať.
        • Re: Re: Re: ako je to s programami 17.12.2006 | 03:46
          Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
          "napr. Macromediu Dreamweaver, ktorú berú niektoré firmy ako základ programovania HTML stránok" Proboha, ktery?
          -- Buduj vláčky, posílíš mír!
          • Re: Re: Re: Re: ako je to s programami 17.12.2006 | 14:49
            Dumaru   Návštevník
            Čo tu riešiš? Máš X spoločností, pre ktoré uvádzaš "Programovanie v Dreamweaver"-i v ich dotazníkoch.
    • Re: ako je to s programami 16.12.2006 | 00:58
      Juraj   Návštevník
      Miesto Photoshopu pouzivaj Gimp a na flash sa vys** ako na non-free technologiu, mrkni radsej na Inkscape a format SVG. Ak uz chces legalne zakupeny Photoshop pouzivat v linuxe, prihod par korun za crossower, alebo tak nejako sa to vola, co je komercna verzia wine podobne ako Cedega, len tento soft sa orientuje na kancelarske baliky mrkvosoftu a jeho variantov ako Adobe ci Corel...
      • Re: Re: ako je to s programami 17.12.2006 | 13:08
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Môj kamarát tvrdí (robí grafiku), že vraj GIMP sa na photoshop nechytá. A len preto nechce prejsť na linux
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Re: Re: ako je to s programami 17.12.2006 | 13:37
          WlaSaTy   Návštevník
          opytaj sa ho kolko stal ten photoshop a ci by sa jemu pacilo keby mu niekto zobral tu grafiku co vytvoril, predal bez jeho vedomia a peniaze si nechal pre seba.
        • Re: Re: Re: ako je to s programami 17.12.2006 | 14:32
          Juraj   Návštevník
          To je otazka zvyku. Kedze dlhodobejsie uz vo Phtoshope nerobim, tak zasa u mna by sa asi na Gimp nechytal. Dovody? Gimp mi plne postacuje k tomu co robim po ergonomickej stranke aj po stranke funkcnosti. A je uplne zadarmo... Ak chces don nejake nestandardne pluginy, ktore nenajdes na nete, mozes si ich sam vytvorit....
    • Re: ako je to s programami 18.12.2006 | 14:42
      fathum   Návštevník
      gimp nepodporuje CMYK ...pokial potrebujes pracovat prave s touto paletou, tak ti gimp velmi nepomoze ....no je tu riesenie: Pixel, mrkni si link: http://www.kanzelsberger.com/pixel/?page_id=12 ....co sa tyka ergonomie ovladania i samotneho interfacu, tak ide o "slovensky photoshop" ...demo si mozes stiahnut hned, no a co sa tyka kupy, tak cenovo je celkom vyhodny a hlavne multiplatformny, cize ziadne emulatoroty, iba si stiahni verziu pre tvoje distro aku potrebujes ...no a co sa tyka samotneho gimpu, tak to tu uz bolo povedane, je to skvely soft za nulovu cenu so svojskym ovladanim, ktore "photoshoperom" velmi nevyhovuje, no staci si zvyknut a pochopis, ze ma svoje vyhody, ja som vo windowse pred prechodom na linux pracoval v corely a prechod na gimp som mal dost tazky, kedze praca z maskou v gimpe je skor podobna photoshopu ako corelu ...a k flashu: vo windowse som ho robil, no v line sa mu vyhybam, prakticky neexistuje linuxacka alternativa k flashovym nastrojom pre windows, teoreticky je tu f4l, ale nazvat ho flash-creatorom nemam odvahu ...prechod na linux skor znamena skusanie inych alternativ a nie emulovanie windowsackeho softwaru, preto je lepsie po zmene systemu zvyknut si na novy software a vacsinou si milo prekvapeny a nelutujes to