Gimp a OpenofficeOrg

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.01.2007 | 16:46
Tomas   Návštevník
Ahojte mam na vas dve otazocky. Kto mi pomoze z gimpom omylom som zavrel to druhe okno kde je historia atd. a neviem kde sa zapina, lebo teraz sa mi spusta gimp iba s jednym hlavnym oknom.
Druha otazocka
Man ubuntu6.10 a v nom samozrejme OpenOfficeOrg ako sa da nastavit aby sa spustal iba jednou ikonou niekedy to tak bolo (SUSE) ze bola jedna ikona na ktoru sa kliklo a tam sa objavilo okno a mohol som si uz vybrat co spustim alebo si pametalo posledne dokumenty. Neda sa to urobit aj v Ubuntu 6.10 aby som mal len jednu ikonu na ploche OOo ?
    • Re: Gimp a OpenofficeOrg 26.01.2007 | 18:41
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      OOo:

      urob si normalne odkaz na wtier a calc, aj este nieco ak pouzivas... ak otvoris napriklad writer, tak mas posledne dokumenty z celeho OpenOffice - a kliknutim na ne sa spusti prislusna sucast OOo.

      skus si pozriet ci sa gimp nahodou nejako neposkodil. ak to neustale blbne, skus ho preinstalovat
    • Re: Gimp a OpenofficeOrg 26.01.2007 | 18:52
      sapi   Návštevník
      gimp: skus otvorit nejaky obrazok al. prazdny subor v gimpe a v menu-dialogy a tam mas historiu vrstvy atd., ak som spravne pochopil, co chces.
      • Re: Gimp a OpenofficeOrg 26.01.2007 | 18:59
        sapi   Návštevník
        este k tomu OOorg: mam suse 10.2, tam je ikona na ploche a odkazuje na subor oofromtemplate.
        sapi@linux-f72j:~> whereis oofromtemplate
        oofromtemplate: /usr/bin/oofromtemplate /usr/bin/X11/oofromtemplate /usr/share/man/man1/oofromtemplate.1.gz
        takze prip. skus dat odkaz na plochu od suboru /usr/bin/oofromtemplate
        • Re: Gimp a OpenofficeOrg 27.01.2007 | 16:01
          Pali   Návštevník
          GIMP: Otvor si gimp potom obrazok alebo prazny dokument a tam najdi Dialogy vytvorit novy dok a tam si mozes vybrat co si zapnes to co myslis ty akozeto je nastavenie defaultne je vrstvy kanaly a cesty.
          OPENOFFICEORG: Ja mam tiez ubuntu a mne to funguje. vytvor si spustac na ploche alebo v nenu daj upravit nenu a tam zadaj parametre a prikaz zadaj openoffice a budes mat to co chces.