links -g

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.01.2007 | 13:18
Srigi   Návštevník
Ja viem, zase otravujem s linksom. Takze zase mam problemik s grafickym modom (prepinac -g). Pod rootom slape ako ma, ale pod limitovanym uctom, hla hlaska:

(!)Direct/Util: opening 'dev/fb0' failed
--> permision diened
(!)DirectFB/FBDev: Error opening framebuffer device

Je mi jasne, ze nemam prava zapisovat do /dev/fb0. OK nastavim teda prava, tak aby sa links rozbehol, ale po restarte su prava zase resetovane. Any ideas?
THX.
    • Re: links -g 27.01.2007 | 13:20
      Srigi   Návštevník
      A BTW co je spravnejsie, zmenit /dev/fb0 grupu na users, alebo nechat ju root a pridat w priznak aj pre 'others' ??
      • Re: links -g 28.01.2007 | 18:13
        WlaSaTy   Návštevník
        zavisi od distribucie a bezpecnostnej politiky, u mna je /dev/fb0 vo vlastnictve root:video a ja som v skupine video. nevidim dovod aby som daval pravo na obrazovku inym uzivatelom, najme ak mam jednu grafiku. ono by to vyslo dost blbo ak by nejaky ftipalek pouzil framebuffer pocas mojej prace, to by som si asi spomenul na zaujimave slovne spojenia. podobne je to aj s audio, nemyslim ze by bolo vhodne ak by nejaky srandista zacal skriekat na repraku v inom case ako ked je slnko blizsie k zenitu ako k nadiru. ano, zmysel pre humor je nekonecny a ja nechcem riskovat taketo drobne nedorozumenia ktore mozu v nevhodnej dobe pripadat inym ako znacne originalne.
        • Re: links -g 28.01.2007 | 21:21
          Avatar srigi   Používateľ
          OK povedzme, ze zmenim frame-buffer fajlu vlasnictvo na root:video, vytvorim skupinu video a priskupim sa do nej. Lenze ako vravim, nastavenia vlasnictva sa po resete stratia.
          • Re: links -g 28.01.2007 | 21:26
            WlaSaTy   Návštevník
            zavisi od distribucie a/alebo jej nastavenia.