FSys

Sekcia: Ostatné 02.02.2007 | 11:02
Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
Pozeral som test filesystémov pod linuxom (http://www.debian-administration.org/articles/388), ktorý označil XFS ako výhercu. Chcem sa spýtať či s týmto fs nemáte niekto skúsenosti.
Z wiki som prečítal, že podporuje žurnálovanie. Ako je to so symlinkami a linkami. Nebudú mať niektoré špecifické aplikácie problém s tým keď bude / partícia XFS?
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
    • Re: FSys 02.02.2007 | 11:05
      Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
      + či nebude problém z diakritikou v názvoch súborov
      There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
      • Re: FSys 02.02.2007 | 14:22
        Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
        Syntetické testy (to sú ale v podstate všetky testy) filesystémov prakticky nemajú význam. Jediné čo môžeš spraviť je urobiť test priamo na tvojom systéme. Výsledky môžu byť úplne opačné ako v tých testoch. Vyskúšaj, uvidíš. Ja používam už roky ext2 a nemám problém.
        • Re: FSys 02.02.2007 | 14:27
          Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
          OK ja len tak, v podstate to nesúri, idem dávať novú partíciu tak ma napadlo či by nebolo vhodnejšiie na ňu skúsiť aj dačo iné ako ext3, alebo reiser
          There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
          • Re: FSys 02.02.2007 | 15:23
            Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
            Presne tak. Skus. Inak to nezistis, mozes sa len domnievat ako by to bolo keby si to skusil.