Ako napojit pocitac na druhy pocitac?
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
tie pocitace maju vobec aky operacny system? ale co, vnc je multiplatformne ... a da sa spustit pomaly aj z mobilu.
http://whatismyip.org/
samotne http spojenie nedokaze povedat o NAT veci pokial to nepreposiela napriklad proxy alebo sa tam nenasomruje nejaky java applet, java script alebo flashovy bullsh... popripade pokial nie je prehliadac tak sprosty ze nebonzuje o zivatelovi privela dat ... NAT sa da detekovat velmi tazko ale ide to. su rozne fingeprinty ktore zanechava ale jeho detekcia aj tak nie je trivialna.
Napríklad TTL paketu sa dá použiť na detekciu NATu, keďže sa každým skokom zníži. To by ale nezistilo IP.
Hore písal, že Ubuntu
na dialku asi nebude editovat obrazky, pozerat filmy a konfiguracia sa lpsie robi cez ssh. on bude s najvecsiou ravdepodobnostou obcas pouzivat vzdialene pripojenie na beziacu session takze vnc je pre neho idealne. ja to mam dost podobne, na vzdialenom stroji si zapnem x11vnc a pripojim sa napriklad cez hociktoreho vnc klienta (hoci aj tightvnc) a mozem robit co sa mi zachce ... samozrejme len do kapacity upstreamu linky vzdialeneho kompu.
Pouziva sa jednoducho je zadarmo a funguje aj pod Linuxom aj pod Windowsom
Nemáš zač.
Salieri19:
Použi samba (ak ti ide o zdieľanie súborov a tlačiarní), ak tie 2 PC niesu na jednej LAN tak použi to ćo som napísal predtým a potom sambu
smbpasswd -a uzivatel
- Vytvorí užívateľa a priradí mu heslo.