CSS styly od userov- zlepsovak

Sekcia: Ostatné 24.02.2007 | 21:49
Tom@sQo   Návštevník
jaa by som len chcel poradit, resp dat navrh, aby sa ta zmena stylu po kliknuti nespravila tak, ze ma to preklikne na inu adresu, ale rovno ces javascript. k stylom sa da pristupovat cez document.styleSheets[0],document.styleSheets[1],...
a potom len dat bud disabled=true alebo false :) bude to rychlejsie a nebude sa musiet stranka nacitavat odznovu :)
aa celkovo, mam ten pocit, ze tato stranka trpi absenciou javascriptu ;)
    • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 24.02.2007 | 22:43
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      > mam ten pocit, ze tato stranka trpi absenciou javascriptu ;)

      preboba! ako moze stranka TRPIET absenciou javascriptu?!?!
      Debian. apt-get into it…
      • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 08:08
        Tom@sQo   Návštevník
        tak, ze ten javascript tu neni, az sa nuka ho tu dat a pouzit, ale tu neni vobec :). zle som sa vyjadril? :)
        • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 13:03
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          mrtvy javascript je dobry javascript
          Debian. apt-get into it…
          • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 13:06
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Na linuxovom portali plati dvojnasobne ;)
            • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 16:58
              Tom@sQo   Návštevník
              ale sak co je na nom zle? :) on predsa bol vyvinuty netscapom, mas nieco proti netscapu? :)
              • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 18:12
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                XSS, security a nadbytocna zataz (hoci CSS moze tiez dat zabrat, nie je nebezpecny)
                Debian. apt-get into it…
    • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 11:38
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No tento editor do ktoreho prave pisem som pisal s fakt veeelkym zaprenim ;). Javascript fakt nemam rad a pouzivam ho vyhradne tam kde treba (napriklad vysuvacie menu v admin rozhrani), ale nie ako neake tie hracicky ... proste neni to moj styl.
      • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 11:58
        Tom@sQo   Návštevník
        mno ani ja som javascript velmi nemal rad, ale neskor som si ho oblubil, ked som viac pochopil DOM (http://www.quirksmode.org/dom/intro.html) a ine somarinky :) .
        pozri, javascript je jazyk sluziaci na zvysenie komfortu, a ten predsa citatelom treba poskytnut :). taktiez vecer, ked je na net pripojenych milion ludi, tuto stranku mi nacitava dost pomaly a vtedy si rozmyslim, ci skusim zmenit css a cakat 10 sekund alebo nie :)(javascriptom by to bolo do sekundy)
        rob ako myslis, ale podla mna by to bolo celkom dobre spravit(sak javascript bol presne na toto vyvinuty, nie? ;-])
        ked us budes mat velmi velku averziu k javascriptu alebo budes velmi lenivy, tak len napis a ja ti ten 10 riadkovy skript naklepem :)
      • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 12:02
        Tom@sQo   Návštevník
        este pripojim jednu skaredu stranku, kde zmenu stylu pekne riesili cez javascript :) aby si videl, ze jake to je efektne/efektivne (neviem ktory tvar je spravny ;-]) http://ww1.chatq.sk/

        noo presvedcil som ta? ;)
        • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 12:23
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Kym som nezapol javascript bola to dost hruza ...
          • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 12:30
            v~   Návštevník
            ano ;) ale my si to mozeme dovolit, nakolko vnutro je 100% javascript powered. cimz si tam clovek bez JS ani neskrtne.
            • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 12:39
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              No trosku statistiky: zmeneny styl ma < 0.5% uzivatelov. Pochybujem, ze su taki, ktori menia styl castejsie ako raz za den, takze pridanie javascriptu by skor globalne spomalilo cely server, pretoze by musel posielat viac dat (javascript).
        • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 12:28
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Este detajlik, pri zmene stylu dochadza aj k zmene generovaneho kodu stranky ;) Takze ked zmenim css musim aj tak nacitat znovu vsetko ...
          V buducnosti by som chcel hodit generovanie pomocou xslt (neviem ci sa podari ...).
          • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 17:53
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Ja osobne volim vzdy cookies... Je to celkom jednoduche a ucinne, moj kamarat to robil cez databazu a potom na kazdej stranke vyberal z databazy kde je IP IP navstevnika nazov stylu aby ho nastavil ako defaultny... Slo mu to straasne pomaly :D
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 18:13
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              v dobe ked je vacsina userov za NATom (pripadne ma dynamicku IP) je to aj nonsens
              Debian. apt-get into it…
              • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 18:16
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                pripadne ak dakto ide cez proxynu
            • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 25.02.2007 | 20:04
              Tom@sQo   Návštevník
              dare: jasne, ze ces cookies sa to bude riesit, resp. sa to riesi, len mi tu riesime dakus iny problem, totiz ci je mozne to spravit cele ces javascript alebo nie ;)
              • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 27.02.2007 | 17:49
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                ale naco vam to je spravit cez javascript? :P su nejake vyhody??
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 27.02.2007 | 19:59
                  Tom@sQo   Návštevník
                  nepochopis :) jednoducho data by sa ukladali ces cook ale tie data by vyvolaval javascript nie phpcko :)
                  • Re: CSS styly od userov- zlepsovak 27.02.2007 | 21:48
                    --   Návštevník
                    este stale si to nepochopil ze v jednoduchosti je krasa? ked by sa tu nahodil javascript tak by sa tento web zbytocne zamotal do zbytocnosti ktore nie su pre jeho fungovanie nevyhnutne. ved to funguje dobre ja bez javascriptu. a ked pridem na linuxos.sk s prehlaidacom lynx alebo links alebo s prehliadacom v ktorom mam vypnuty javascript tak su mi vsetky javascriptove klikatka a rozne zbytocnosti uplne nanic. ja som rad ak je tento web pristupny na co najvacsom pocte prehliadacov bez nutnosti pouzivat potencialne nebezpecne a rizikove technologie. javascript treba pouzivat jednoducho tam kde je to nevyhnutne :-)
    • Javascript 22.06.2007 | 19:10
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Tak predsalen som pridal trošku javascriptu. Ako demonštráciu možností redakčného systému SHAKAL som urobil nový štýl (Shakal - XSL).
      Tento štýl na rozdiel od ostatných používa nový engine, ktorý generuje najskôr xml a z xml pomocou xslt transformuje na xhtml. Vďaka tomu je možné nie len modifikovať css, ale aj samotné generované xhtml. Do štýlu Shakal - XSL som pridal funkcie ako napríklad zabalenie modulov vľavo a vpravo (kliknutím na nadpis) a maximalizácie stredného panelu (kliknutie na nadpis hore pod menu).
      • Re: Javascript 22.06.2007 | 19:49
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        fajn, vsetko mam scucnute :)
      • Re: Javascript 22.06.2007 | 22:05
        Avatar NasaK Arch Linux  Používateľ
        Peckova vecicka.. 1 s *.. ;o)
        Freedom for everyone! Use Free Software...
      • Re: Javascript 22.06.2007 | 23:03
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        dobry napad. Len mam taky napad, ci by sa to nedalo spravit skor ako to maju napr. na gnome-look.org, ze tam to skoci hned do minima, a tu sa to slidom prejde do minima...a ten hyb slide mi niekedy dost trha....

        p.s. slaba masina =(
        • Re: Javascript 23.06.2007 | 10:58
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Nie slaba masina, len slaby browser ;). Dostatocne vykonne su len konqueror a opera, asi urobim nieco na detekciu browsera ;)

          Mne to len pre zaujimavost bez sekania bezi s podtaktovanym celeronom na 400MHz.
          • Re: Javascript 23.06.2007 | 11:39
            fckr   Návštevník
            Na detekciu prehliadaca sa vykasli s firefoxom to ide tiez uplne paradne. Co tak tento styl pridat do lavej listy medzi ostatne?